Jump to content

Megane 2 motor brisača


bob the biker

Recommended Posts

Reko ti je mata post prije.  Neko brtvilo, lakše se skida ako zatreba ili epoksidno dvokomponentno ljepilo, tvrdo nakon šta se stvrdne i teško će se skinuti kasnije

Link to comment
Share on other sites

Provat cu, neki crni silikon ili ono za sajbe


Poslano sa mog koristećiTapatalk



  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nabavio jos jedan motorić, i on je bio pun grafitne prašine. Dobro ga isprao i očistio kolektor.
Ovaj mi se činio s najviše "mesa" na četkicama pa sam njega ugradio. Isprobao, radi dobro.
Ostao mi je jos jedan za očistiti i vidjeti kakav je unutra i pokušati doći do četkica, pa taman ga pokvario.
Nakon sto sam sve složio i zašarafio, vidio da mi fali mala gedora 10, i naravno opet skidaj brisače i plastike da bih ga našao. Račnu izvadio, a on ostao na glavi vijka. Dupli posao, grr.
Evo ga na slici:

19e7d17d071ed45b42c0a0842c970543.jpg

Poslano sa mog koristećiTapatalk



  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kviz pitanje, znate li sto su ove 3 tockice na sajbi? ;D

6668b1349ba4a6965eaba1c703653097.jpg

Poslano sa mog koristećiTapatalk

Link to comment
Share on other sites

Na kojem dijelu šajbe su te točkice. 

Lako bi moglo biti ovo što je direstraits rekao. 

Scenic2 ima takve nekakve oznake na dnu šajbe za pozicionirane ruku brisača. 

Link to comment
Share on other sites

Znao sam ja da ce znalci pogodit. Malo ljudi to vidi ili obraca paznju.

Poslano sa mog koristećiTapatalk

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, direstraits said:

A moglo je lako biti i da se zjbvš kao što je @macakmožda pretpostavljao. 🤓

I moram zamijeniti displej na mobilnom btw. 🤬

Brate ode tockica ko u prici na prvu bar 6-7..Izgleda da nije samo do tvog displeja.. 😜

Edited by macak
Link to comment
Share on other sites

Dakle getriba motorica rastavljena, guma na plasticnim spojevima izrezana, tu su kontakti na dodir koji su se razje... i povratka nema.
Rotor se neda izvuci bez toga, a onda se sve raspadne. Ima dva kontra okrenuta pužna zupcanika na sebi i zavrsetak u obliku valjka koji kad nasjedne na metalni dio velikog zupcanika spoji masu kao signal nultog polozaja.
Izmjena cetkica moguca, po meni, jedino ako se ovaj kanal malo rasiri i poslije opet stisne kad se stavi nova cetkica.
Ili probusiti izvana 3 rupe u pravcu cetkica, fi 8 otprilike, pa poslije to zacepiti nekom diht masom
b99dc42ca498ef3d882c54d0eb9a1c96.jpg0bb7ec6ed05221a9d8e035f9e0b63045.jpg0aa23234262c719e406d5a630b0c9c9e.jpg2bb4a6cfc15e5257947096e7568e956f.jpgf9c3a363d02fa004f742875179b776a7.jpg0f1859646e574dafb29b402ab9abb99f.jpg

I ako kog zanima dimenzija cetkica je 3,69 x 5,92 x 15 mm
Ovo 15 je otprilike, jer nemam novu cetkicu da izmjerim duljinu

Poslano sa mog koristećiTapatalk







  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Nekad je rješenje kupiti novi dio. Bez obzira koliko čovjek volio onaj osjećaj kad nešto popravi. 

Link to comment
Share on other sites

U svrhu istraživanja neizmjerno cijenim kolegin pokušaj popravka. 

Time se olakšava odabir dijela (novi, poslovni ili popravak) kada crkne nekome drugome.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Da, u principu popravak bi bio razuman jedino da nema vise nigdje kupiti novi dio, da je oldtimer kao Petkove četvorke i sl.
Mozda jos jedna pouka iz ovog je da rabljeni motor nije rjesenje, jer vec je to staro 10 do 15 godina i četkice su svima pri kraju, osim ako auto nema ispod 100 tkm.
Moj originalni ima 237000 km, 15 godina i jos je prvi vlasnik bio iz Rijeke, a tamo kisa ne prestaje...


[https://twemoji]​



Poslano sa mog koristećiTapatalk







Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.