Jump to content

Fluence 1.6 16v teško pali


Turul1978

Recommended Posts

Evo mene opet.
Dešava mi se to da ujutro neće upaliti na, kako se ono kaže, "na zub".
Motor je 1.6 16v, 75 000 km... 7.5 godina starosti... kad je ovako malkoc hladnije kao danas (-1) ili oko te temperature... neće da se upali od prve... nego od druge... neki dan tek od trećeg puta... također sam primjetio da mu je obrtomjer "nemiran" malkoc ko da drhti...
Nije mi to normalno...  
Šta mu je koji vrag? misli.gifmisli.gif
Na servisu (u ovlaštenomthumbs.gifthumbs.gif) prije dva-tri tjedna promijenili sve filtere, ulje, svjećice..... rekao mi je lik u servisu da na dijagnostici ne pokazuje ništa... akumulator ispitan i OK je...
Pomagajte...hail.gifhail.gif

Link to comment
Share on other sites

Možda te muči senzor radilice ? ja imam motor ko i ti, samo stariji model iz 2002-e. Frend ima isti motor, ali u Meganu iz 2003 i njemu isto tako nije htio palit i problem je bio u senzoru radilice. Al kazem, nisam stručan pa nemoj to odmah shvatit kao doslovno.

Link to comment
Share on other sites

 

Možda te muči senzor radilice ? ja imam motor ko i ti, samo stariji model iz 2002-e. Frend ima isti motor, ali u Meganu iz 2003 i njemu isto tako nije htio palit i problem je bio u senzoru radilice. Al kazem, nisam stručan pa nemoj to odmah shvatit kao

 

naručim se na servis

Edited by Turul1978
Link to comment
Share on other sites

senzor radilice ili evaporation carchoal canister ili nešto s dobavom goriva

Link to comment
Share on other sites

senzor radilice ili evaporation carchoal canister ili nešto s dobavom goriva

evo danas popodne... odlazim š posla. . Sjednem u auto... i neobično dugo je zujalo.... onaj zvuk kad povlači gorivo ili što god .. ali se upalilo na prvu .... i nadalje obrtomkmjer "drhti" ... nije stabilno...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

evo da izvjestim..... otjerao auto u servis... prije nego sam ga otjerao u servis morao sam  tenkirati... do tada sam tenkirao na INA-i.... međutim, tom prilikom mi se na putu našao Crodux...  ja natenkirao 40 litara... i kako sam rekao.. otjeram u servis... vele mi da treba update softvera... nakon dva dana me zovu da dođem po auto... vele ...software ne treba ažurirati jer je aktualan... međutim, da auto "pali ko mina"... unatoč tome što je tamo stajao na dvorištu... na minus 2 minus 3 stupnjeva... (kod mene je u garaži).... i od tada zbilja pali ko zmaj... i sad mi je za zaključiti da je bilo do goriva....

nevjerojatno....

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Imam frenda koji radi u ini 20 godina. Prvo na pumpi a kak je inzinjer tak je napredovao. Uvijek mi je rekao tankaj samo na visokofrekventnim pumpama koje imaju veliki promet. Kad pogledas i tifon i lukoil i crodux i petrol imaju samo na frekventnim mjestima pumpe. Kod mene ina u svim autima oduvijek jer u centru ni sa posla do doma imam samo inu. Al to su visokofrekventne pumpe, langov koji se trenutno renovira, miramarska i ksaver. Na neku malu lokalnu inu i mene bi bilo strah jer ak toci 20 auta dnevno. hmm .

Ak me negdje na putu ulovi rezerva, gledam crodux, inu i slicno. Nikad nist..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Pad tlaka goriva? Zvuči kao da je sastavio cilindar ili dva i onda vergla na prazno dok ne dobije potreban tlak. Lupam na pamet, možda netko zna više.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Imam fluence ph2, identicna stvar mi je bila (i sad je nekada opet 😂)

Doslovno kad cujem taj zvuk dobijem flashback, jedino ja nikad nisam verglao kad promijeni zvuk nego pustim kljuc i iz druge upali odmah kao da se nista nije desilo. Na velikom servisu sam bio kod gosp. Krese u Lomnici i uz to sam mu tada rekao da ocisti i kalibrira klapnu gasa i ocisti senzor radilice, nakon toga ja nisam imao te probleme (mislim 2 zime) sad mi mozda tu i tamo ove zime napravio to a servis sam radio 2019... Ne znam sto je tocno napravio mehanicar ali je pomoglo, a posto si ti vec zamijenio senzor moguce da je to do zaprljanosti klapne gasa (ili je treba i kalibrirati sta vec)

Eventualno da je pomoglo to sto sam na velikom servisu mijenjao i varijabilnu remenicu ali pocni od ciscenja klapne

Edited by hahavac
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, hahavac said:

Imam fluence ph2, identicna stvar mi je bila (i sad je nekada opet 😂)

Doslovno kad cujem taj zvuk dobijem flashback, jedino ja nikad nisam verglao kad promijeni zvuk nego pustim kljuc i iz druge upali odmah kao da se nista nije desilo. Na velikom servisu sam bio kod gosp. Krese u Lomnici i uz to sam mu tada rekao da ocisti i kalibrira klapnu gasa i ocisti senzor radilice, nakon toga ja nisam imao te probleme (mislim 2 zime) sad mi mozda tu i tamo ove zime napravio to a servis sam radio 2019... Ne znam sto je tocno napravio mehanicar ali je pomoglo, a posto si ti vec zamijenio senzor moguce da je to do zaprljanosti klapne gasa (ili je treba i kalibrirati sta vec)

Eventualno da je pomoglo to sto sam na velikom servisu mijenjao i varijabilnu remenicu ali pocni od ciscenja klapne

Bio sam i kod drugug majstora. Taj je štelao klapnu. Pregledao cijeli auto. Dijagnsostika, ekotest.. sve 5... Kaže da je u savršenom stanju.  Rekao je da bi on grešku tražio u injektorima. Preporučio je da kupim Datacol aditiv za čišćenje injektora. Međutim, sada, kada je došlo toplije vrijeme .. sada normalno pali.

Kako se vozam na plin, čekam da mi se rezervoar benzina isprazni i tada ću napuniti cijeli i staviti taj aditiv. Valjda će do zime nadoci.

Prvi vlasnik auta je iz Splita. Kontam da mu ova naša slavonska zima ne odgovara  i zato me zeza.. :-)

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 21. 04. 2022. at 9:38, ph-quick said:

Znas mozda kako je stelao klapnu? 

Nemam pojma

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.