Jump to content

Problem s original radiom


qice

Recommended Posts

Pozdrav,

Nedavno sam kupio Megane II, 1.4, 2005.g. Kada sam bio na putu kuci upalio mi je Electronic fault i Servis lampice. Nakon sto sam ga ugasio i ponovno upalio greska se obrisala. Auto se gasio u leru i nije drzao okretaje ali to sam rijesio zamjenom klapne gasa.

Sada imam problem s radiom. Kada ugasim auto, izvucem karticu i otvorim vrata odmah se sve pogasi osim radia, probam zakljucati auto ali radio i dalje radi. Isto tako se ne pali kod paljenja auta. Isto tako lampica od klime i grijaca zadnjeg stakla isto ne radi i mislim da ne radi ni upaljac.

Na stranom forumu sam procitao da se to dogodi zbog osiguraca od radia. Danas sam kupio nove osigurace i probao zamijeniti i dogodi se jedna jako cudna stvar. Izvucem osigurac od radia koji je na vrhu istopljen, medutim radio i dalje normalno radi. Probam zakljucati auto radio radi. Palim gasim radio normalno. Probam izvaditi osigurac od sirene da provjerim jel imaju uopce kakvu funkciju, sirena ne radi, sto znaci da funkcionira.

Ne znam sto da dalje napravim...

Ima li tko mozda slicna iskustva? Molim za vasu pomoc!

 

Link to comment
Share on other sites

Kontakti na vrhu osiguraca su bili rastopljeni? 

Link to comment
Share on other sites

Znaci ona dva pina sto idu u kutiju su bila bijela, a plastika na vrhu je bila istopljena.

Ali radio svakako radi i bez tog osiguraca

Link to comment
Share on other sites

Koliko ampera je taj osigurac? Odgovara originalnom?

Oksidacija kutije osigurača, dolazi voda?

Kontakt spray u ruke

Šlapatalk

Link to comment
Share on other sites

Osigurac je 15A, odgovara. Ne dolazi voda.

Nego je meni cudno sto radio svira bez osiguraca...

Dobio sam savjet da izvadimonu ladicu kod suvozaca i da ce mi tamo biti neki komp iza osiguraca (UCH ako sam dobro razumio) pa da pregledam da nije netko radio preinake zbog izgorenog osiguraca.

Link to comment
Share on other sites

Update:
Upravo sjeo u auto. Upalio ga, radio se upalio, klima mi bila upaljena, sve radi kako treba.
Samo da napomenem, jucer sam vadio osigurace i vracao ih. Sad cu ih sve povaditi i ocistiti koji su losi zamijeniti...

Link to comment
Share on other sites

Da nije netko spojio žutu i crvenu žicu u jedno na iso konektoru?

Link to comment
Share on other sites

Nije. Instalacija od radia je original. To je prvo sto sam isao provjeriti.

Od jutros cackam oko auta i uspio sam sve srediti. Radio, lampice klime, odmagljivanje zadnje sajbe sam rijesio zamjenom osiguraca. Nasao sam par koji nisu bili dobri, a glavni problem je radio osigurac od UCH na koji je radio i spojen.

Da napomenen na autu je sve kontra i drugacije je provedena instalacija jer je volan na desnoj strani :)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.