Jump to content

Dijagnostika, dijagnostički uređaj


frenchkey

Recommended Posts

Zanima me neka univerzalna auto dijagnostika koja bi dobro pokrivala većinu marki automobila na tržištu i s kojom bi se mogle vidjeti/brisati greške, gasiti ili paliti neke opcije na UCH, upariti ključevi, mijenjati jezik na BC i slično.

Za Renault je zakon CLIP, ali nije primjenjiv na druge marke, pa me interesira neki kompromis.

Što kažete na Delphi DS150E? 

Link to comment
Share on other sites

Dali te zanima nesta profesionalnije ili eto da mozes pobrisati pokoju gresku i napraviti koje podesavanje?

Ja koristim BrainBee i Launch x431. BarainBee kao glavnu, a launch x431 kao prijenosnu(teren). Iako je BrainBee dosta bolji od launch x431.

Ovu Delphi jedni hvale a drugi ne, dosta stvari nemoze odraditi...

Link to comment
Share on other sites

...ili eto da mozes pobrisati pokoju gresku i napraviti koje podesavanje?

 

ova druga varijanta, ništa profi

Link to comment
Share on other sites

Onda ce ti sasvim dovoljna biti ova delphi....

Link to comment
Share on other sites

Delphi jako malo toga može podešavati... Recimo za Forda ništa. Za Renaulta skoro ništa :) Jako malo toga može pisati u ECU skoro pa ništa. To je više za čitanje parametara i grešaka. Čak i za VauWau ne može pisati par stvari i to je to, ništa posebno.

jedno što nisam našao još auto na koji senisam mogao spojiti ili da se nisam u neki od sustava mogao spojiti.

Ako tražiš za kojekvo upisivanje parametara mislim da univerzalna neće puno napraviti, niti jedna. Univerzalne su više za dijagnosticiranje nego za neko upisivanje podataka.

Link to comment
Share on other sites

ima netko baš profi CLIP za renaultove aute u blizini varaždina ? Već dosta dugo razmišljam da si to kupim znam da će me okinuti za 2000kn ali bi htio vidjeti šta ona može prije nego je kupim.

Imam trenutno taj delphi 150E ok je dijagnostika očita greške ali za bilo kakvo podešenje i nije baš.

Link to comment
Share on other sites

mislim da se može jeftinije nabaviti sa ebaya ili aliexpresa, ali treba znati koji prodavač nudi dobru kopiju. Mislim da Miloš zna dobar link ili je netko drugi stavljao već na forum (Usrmatre?) koji je dobar...

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

Milos je vrlo pouzdan, vise puta se dokazao..barem meni :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

Ne sjećam se na kojem forumu sam postao fotke kako je izgledao iznutra clip kupljen na aliexpressu za 100$ i koji mi je riknuo nakon 14 min rada. Uglavnom, smeće teško. Ona "bolja" varijanta s linka gore, tako je izgledao iznutra. U svakom slučaju oprez s tim.

Link to comment
Share on other sites

uvijek se moze kupiti original za preko 1500€ + licenca isto tolko godisnje + dodatci za razne stvari :) 

Link to comment
Share on other sites

Mene zanima što bi vi podešavali? To je za vaše aute ili za fuš okolo? Ako je za vaš auto i 100€ je puno... sebi sam kupio BT dijagnostiku od 15$ koja radi uredno, briše greške, dava podatke sa svih senzora u autu... ne znam stvarno što bi podešavao još :)

a za eventualno nešto aktivirat, neki input na Head unitu, pa u ovlaštenom je to 100njak kn

Link to comment
Share on other sites

evo ja sto sam do sada radio bi me u ovlastenom vise izaslo nego je uredjaj. 

tj kodiranje kljuceva u ovlastenom 1200kn skupa s kljucem ovako 350kn skupa s kljucem 
aktivacija dnevnih, koje su bili u servisu nesposobni uraditi
kodiranje dizni koje sam uradio 350kn 
i jos neke sitnice koje su totalno nebitne.. 

nije nikako da ga se uzme za imati s strane onako kao eto da imam al ak radis sam oko auta, i oko renola pretezno, jako dobro dodje

Link to comment
Share on other sites

evo ja sto sam do sada radio bi me u ovlastenom vise izaslo nego je uredjaj. 

tj kodiranje kljuceva u ovlastenom 1200kn skupa s kljucem ovako 350kn skupa s kljucem 
aktivacija dnevnih, koje su bili u servisu nesposobni uraditi
kodiranje dizni koje sam uradio 350kn 
i jos neke sitnice koje su totalno nebitne.. 

nije nikako da ga se uzme za imati s strane onako kao eto da imam al ak radis sam oko auta, i oko renola pretezno, jako dobro dodje

Ja sam do sada preplatio CLIP 10x. Od kodiranja ključa do postavljanja senzora kuta volana na 0°.

Link to comment
Share on other sites

^^^ mislis isplatio. Jer preplati bi bilo da jos uvijek nisi dosao do njegove vrijednost, da si ga previse platio

miloš ti si uzeo baš orginal ili china ?

Je osvojio sam loto.

Jesi naivan haaha. Cak nemam ni svoju kpiju nego posudjujem :( od jedne jako dobre duse

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ne sjećam se na kojem forumu sam postao fotke kako je izgledao iznutra clip kupljen na aliexpressu za 100$ i koji mi je riknuo nakon 14 min rada. Uglavnom, smeće teško. Ona "bolja" varijanta s linka gore, tako je izgledao iznutra. U svakom slučaju oprez s tim.

sta je zacrnilo??? ili si ga bacia?

Link to comment
Share on other sites

Vratio sam ga selleru i popušio trošak PDVa i povratne poštarine.

Isplati se kupiti za 100$, pod uvjetom da nisi pehista kao ja.

Link to comment
Share on other sites

Svi ti gadgeti rade na bijeli dim, ako izađe prestane radit :tulum:

Link to comment
Share on other sites

Jucer mi je stigao CLIP. Perverzija je sta se sve moze s tim namjestati. Doslovno SVE.


Stvari koje su me godinama jebale i nitko od majstora s univerzalnim dijagnostikama to nije mogao/znao/htio napraviti:

  • iskljuciti automatsko paljenje svjetala kod paljenja auta, pa da mogu staviti neke skupe H7 zarulje (tipa NBU)
  • iskljuciti automatsko podizanje rucne kocnice (ovo mi je bilo interesantno po zimi)
  • iskljuciti senzor za kisu i umjesto osjetljivosti senzora na rucici brisaca namjestati interval brisanja u sekundama
  • bezveze sam prodao senzore za tlak u gumama. Imao sam 2 seta felgi, a samo jedne senzore, pa mi je onda 6 mjeseci godisnje svjetlilo upozorenje na tabli.
  • moze se iskljuciti pistanje (buzzer) za nezavezani pojas. Jos cu razmisliti da li je to pametno napraviti, ali bitno je da se moze.
  • izgarao sam od zelje da vidim kakva je korekcija dizni i otvaranje/zatvaranje EGR-a u realnom vremenu. Posto CLIP pokazuje da EGR dobro otvara i zatvara, usparao sam si zadovoljstvo skidanja istog i ciscenje. Auto ima vec solidnu kilometrazu, pa me brinulo da EGR nije zaglavio u nekom polozaju.

CLIP naravno nisam kupio zbog ovih gore gluposti, vec mi je trebao za tocnu dijagnozu zasto je upaljena lampica od motora. Rijesio i to.

Sad kad sam vidio sta sve moze CLIP na Renaultu, kad budem mijenjao auto, ako ne ostanem na Renaultu obavezno si nabavljam i "original" dijagnostiku. Skupa igracka, ali za nas koji volimo cackati oko svojih auta, definitivno must have.

Link to comment
Share on other sites

psa i renault je skupa, kod drugih ti 60€ kupuje najkvalitetniji klon

Link to comment
Share on other sites

Ja sam platio mrvicu vise zato sto sam je htio imati ovaj tjedan. Nisam imao strpljenja cekati da mi dodje iz Kine, jer me jebala lampica od motora.
Linkove ne bih stavljao, jer se moze dogoditi da mi crkne za tjedan dana. Uglavnom, internet i oglasnici su ih puni.

Ja sam narucio ovaj kao bolji klon, s vise elektronike na tiskanoj plocici. Nisam jos rastavio kuciste, pa da vidim jesam li i dobio to sto sam skuplje platio.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.