Jump to content

Renault Megane svjetla


markot19

Recommended Posts

Imam megan 2 2008g 1,6 16v 

danas sam mijenjao ručicu na zavojnici od svijetala i sad mi svijetla kratka stalno svijetle nemogu ih ugasit ,m čim upalim auto upale se i svjetla

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

imam ali ne reagira znam da se na njemu pale automatska svijelta ali ne radi

čak sam probao i drugu ručicu isto svijetla stalno rade samo se ugase kad upalim poziciju

Link to comment
Share on other sites

A jel ti rade duga svijetla? Maglenke? Mozda onaj klizni kontakt nije dobro sjeo pa ne reagira uopce.

Link to comment
Share on other sites

kad stavim na poziciju ugase se svijetla sve drugo radi al dok nisam mijenjao ručicu sve je bilo ok nisu radila po danu dok ih ja ne upalim

Link to comment
Share on other sites

tak radi moj. automatski se pale kratka 2 sekunde nakon što upalim auto iako je ručica na nuli. mogu samo šaltati kratko dugo pozicija ali ugasiti svjetla ne mogu nikako..

možda si stavio ručice od modela kakav ja imam, nemam senzor svjetla koji bi reagirao i ugasio svjetlo po danu, nego svijetli kak god okreneš.. uvijek. malo glupo al je tak.. 

to je kao automatsko paljenje svjetala i tada nazvano tako pod "oprema" heheheh.. probat ću nabaviti onaj DLR modul pa se s tim igrati..

Link to comment
Share on other sites

imam ali ne reagira znam da se na njemu pale automatska svijelta ali ne radi

čak sam probao i drugu ručicu isto svijetla stalno rade samo se ugase kad upalim poziciju

aktivirati auto funkciju možeš samo dok je auto zaustavljeno (držiš stisnuto nekoliko sekundi), aktivirati možeš i u vožnji

Link to comment
Share on other sites

vidi vidi, ja imam isti problem kao i ivan.martinko... Znači nikad ne mogu ugasiti svijetla ,ali nemam auto gumba. Tražili smo na CLIP-u i nigdje nema opcije da se svjetla mogu normalno ugasiti. Kad sam imao RS-a on je imao tu opciju u clipu i tamo smo ih ugasili ,a imao je i AUTO gumb koji nije reagirao jer je tako bilo postavljeno u računalu auta...

Nije mi nikad palo na pamet da je možda tako spojeno u ručici već (znači čisto mehanički) umjesto u računalu auta. Znači morao bi potražiti drugu ručkicu i ispitati ovu moju trenutnu unimerom da vidim da li uvijek propušta struju prema svjetlima kada je prekidač na 0.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da se ta opcija zove scandinavian mode, gdje su svjetla uvijek upaljena i na 0 i na auto.

Mislim da se to treba putem kompjutera ugasiti, a tebi postoji mogućnost i da je to mehanički spojeno da rade i na 0

Link to comment
Share on other sites

vidi vidi, ja imam isti problem kao i ivan.martinko... Znači nikad ne mogu ugasiti svijetla ,ali nemam auto gumba. Tražili smo na CLIP-u i nigdje nema opcije da se svjetla mogu normalno ugasiti. Kad sam imao RS-a on je imao tu opciju u clipu i tamo smo ih ugasili ,a imao je i AUTO gumb koji nije reagirao jer je tako bilo postavljeno u računalu auta...

Nije mi nikad palo na pamet da je možda tako spojeno u ručici već (znači čisto mehanički) umjesto u računalu auta. Znači morao bi potražiti drugu ručkicu i ispitati ovu moju trenutnu unimerom da vidim da li uvijek propušta struju prema svjetlima kada je prekidač na 0.

Ja sam sebi to na dvije 197ice ugasio da xenoni ne gore stalno, i na meg 2 sam na oba pogasio.sve u ovlaštenom.  Jer je 2007 2008 negdje bilo onaj zakon da stalno gore pa je to reno imao upaljeno...Al uspije se ugasiti . Ne mozes svjetla ko svjetla nego cjele senzore za kišu i jos nešto...pa se i svjetla mogu ugasiti. Znam da su rekli da cu nesto time gašenjem izgubiti ...al svejedno sam pogasio. 

na 197 isto sam imao gumb ali 0 bodova...

Edited by Vox2
Link to comment
Share on other sites

Na meganu dvojki je bilo vise opcija sa tim paljenjem svjetala.

Mislim da si ti stavio rucicu svjetala ovu najosnoviju koja daje signal autu da cim se auto upali se pale i svjetla (na nultom polozaju rucice svjetla). Ovisno o sredisnjem racunalu auta, mozda imas mogucnost preko original dijagnostike staviti da se ne pale svjetla u tom polozaju , iako nisam siguran u ovo, ako nemas senzor za svjetla sva je sansa da ce stalno biti upaljena.

Druga opcija bi bila da imas senzor za svjetla , onda bi se na tom istom polozaju svjetla palila ovisno dal ej vani mrak ili nije.

Drugi polozaj je upaljena samo pozicija bez kratkih svjetala, treci polozaj upaljena stalno i kratka i pozicija.

Tak imam ja na svom sa xenonima originalnim, i radi savrseno.Cijelu zimu sam imao na ovom trecem polozaju da stalno rade svjetla, sad proslu nedjelju sam stavio na prvi polozaj, senzor za svjetlo odraduje svoje, vidi dal je mrak il ne i ovisno o tome pali u tunelu i sl.

 

Treca opcija je nadogradnja na ovu drugu a  koja je dolazila u odredenim opremama, a cini mi se od facelifta tek, je da na rucici toj na kraju pise AUTO. Onda drzis taj gumbic i gumbic putnog racunala u isto vrijeme ,  i mozes (ako u dijagnostici nije iskljuceno) na prvoj poziciji rucice svjetala sam birati dali hoces da  bude ukljucen to paljenje ovisno dal je mrak ili nije (auto lights activated) ili hoces da ne svijetli kratko svjetlo nikad neovisno o mraku (auto lights deactivated).

 

Zvuci komlicirano, al nije.

Edited by hrvojexyz
Link to comment
Share on other sites

Ja imam tu auto funkciju, na ručki piše auto na kraju a nije redizaj Scenic.

Prijatelj koji mi ga je prodao kupio je Scenic 3 sa Scandinavian modom (svjetla uvijek rade) i išao je u servis da mu to isključe.

Sad na zgaseno su i svjetla zgasena. Na auto se sama pale po mraku

 

WhatsApp Image 2018-04-02 at 09.56.49.jpeg

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

probao sam ja i drugu ručicu i drugu zavojnicu stano gore svijetla , a dok nisam mijenjao ručicu bilo je ok nisu svijetlila nešto se pobrkalo tu kad sa mijenjao

sad stalno svijeli i kad skinem zavonicu i sve i upalim auto svijetla sama se upale a prije nisu

imam na ručici auto ali nereagira uopće i m islim da nemam senzor svjetala

Link to comment
Share on other sites

Renault can clip. Moze se programirat bez da se gubi ista.

Jedino sta se gubi u "skandinavskom" modu je automatsko paljenje svjetala po mraku jer su vec upaljena hehe.

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

uglavnom ,ja želim izbjeći paljenje xenona kada ja to ne želim. Tj. ne želim da mi se svjetla pale jer premještam auto po dvorištu i sl. To riješavam tako da prije gašenja auta stavljam na srednji položaj ,tj. poziciju pa se bar xenoni ne pale čim stisnem gumb za paljenje. Kao prvo ,glupo je jer dodatni potrošači opterečuju akumulator i el. sustav automobila dok vergla. 

I još me živcira na PH2 modelu što svjetla ostanu gorjeti dok ugasim auto sve dok ne otvorim vrata. To mrzim iz razloga jer kad se nekad zna desiti da ugasim auto na prakingu ,u koloni ili sl. tada gasi i radio i sve ostalo što nisam želio ako otvorim vrata,a samo sam htio da mi svjetla ne gore dok nema potrebe...

Link to comment
Share on other sites

Da tak je i meni,isto se stalno pali,i jedini nacin za izbjec je srednji polozaj tj pozicija.

Velim. megani neki imaju taj gumbic AUTO na rucici zmigavaca di onda kad to drzis mozes stavit da se nikad ne pale svjetla, al mislim da megani sa xenonom to nemaju.

Scenic ima, ima mi tetak na ph1 isto sa xenonom, blesavo su to napravili da scenici imaju tu opciju a megani ne al eto.

Ja nekad hocu kad ugasim auto da ostane radio upaljen, kad mali spava a dodemo na cilj. Onda cim otvorim vrata se ugase svi potrosaci pa brze bolje palim radio nazad.

 

Link to comment
Share on other sites

to valjda ovisi o opremi i da li imaš senzor svjetla. Na Meganu RS-u koji je bio PH1 imao sam oem xenon i auto gumb...

Link to comment
Share on other sites

Kak se sa ugasit to auto paljenje za nas koji to imamo fiksno? Preko dijagnostike?

Link to comment
Share on other sites

Tko bi mi to uopce napravio u zg?

Ima neka preporuka posto treba bit renoova dijagnostika pretpostavljam..

To se nemre iskljucit s onim DRL modulom ak se rihraju duga svjetla da budu dnevna?

Link to comment
Share on other sites

Velik je Zg, ako tamo nema tko onda...

Frend je to radio u Baotica.

Ne, ne mozes drl modulom

Šlapatalk

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.