Jump to content

Clio II 1,5 dci 74 kw EGR blokada


tom€

Recommended Posts

Pozdrav,

Počeo me zezati EGR ventil na Cliu II, 1.5 dci 74 kw (100 ks). Ima li netko iskustva s blokadom EGR a na ovom modelu? Je li ga moguće blokirati i hoće li kompjuter bacati ikakvu grešku nakon blokade?

 

Hvala

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Ja svog.. 48 kw samo iskljucio na kablu? prepoznao da je iskljucen na diag. Ali gresku nikad nije upalio?? evo sad ima 310000.. i ne zali se.. probaj ga iskljucit.. ako baci gresku ponovno ga ukljuci i trebala bi se ugasit..po tome su dobri.. kad vidi da sve radi kako treba samo se ugasi...?? Bar moj iz 2002.

Link to comment
Share on other sites

Čudno da ti nije upalio kontrolu, moj isto 48kW upali lampicu, ali s kašnjenjem dan-dva, zavisi koliko paljenja i km između. Ali i s upaljenom kontrolom auto uredno radi, prošao sam dosta km tako prije konačne blokade.

Link to comment
Share on other sites

Čudno da ti nije upalio kontrolu, moj isto 48kW upali lampicu, ali s kašnjenjem dan-dva, zavisi koliko paljenja i km između. Ali i s upaljenom kontrolom auto uredno radi, prošao sam dosta km tako prije konačne blokade.

Moj ništa.. ostaje greska u kompu ali ne pali nista ???

Link to comment
Share on other sites

Moj clio iz 2004. ima jako čudnu tu dijagnostiku. Za EGR sam skužio da ako se išteka, treba mu ili dan-dva i par kratkih tura da se upali lampica ili jedna veća tura, npr. ištekao sam EGR doma i odvezao se 70 km u komadu, sve ok, ugasio auto, upalio ga nakon par sati i evo lampice. Na kraju sam natrag uštekao EGR i zarotirao ga da bude blokiran. 100% je ispravan, radi, ali lampica je ostala trajno upaljena, ugasim je preko OBDa i po gore opisanoj dinamici opet se upali. Godinu dana kasnije popravljam kontakte potenciometra gasa koji je počeo zezati u međuvremenu, prelemim sve žice i kontrolka se trenutačno ugasi, više se nikad nije upalila niti je zabilježena greška EGRa. E sad, zašto je greška EGRa i lampica otišla nakon popravka pedale gasa i kakve veze te greške imaju jedna s drugom, nemam pojma, a nemaju valjda niti francuzi koji su to programirali :)

 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.