Jump to content

kad su kočione pločice za zamjenu?


vlovrec

Recommended Posts

Imam cca 95000km, pločice još imaju nešto "mesa" (5-6mm),a pošto su bile na nekoj akciji kupio sam nove, originalne u pola cijene.

Sad me brine jedna stvar, gledam nove i vidim da je obloga sastavljena od 2 sloja, pa se bojim da je ovaj drugi nešto tvrđi i da bi mi mogao pojesti diskove.

Jer su mi u ovlaštenom već pred 2g (cca20 000km) rekli da budu uskoro za zamjenu, ali nisu baš bili uvjerljivi pa ih još nisam zamijenio. (teta za pultom je rekla tisuću, jedan drugi 5,a meho 10tkm još, pa sam dobio dojam da su me htjeli navući, ono stare su...) Iako ih imam već 2g.

Na slici su nove

p1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kad skineš kotač i smotaš puni vidjet češ kroz čeljusti. Postoji oznaka.

Link to comment
Share on other sites

takve sa dva sloja su ti i ove koje imaš sad na autu.

ak se voziš penzionerski, vozi još na starima dalje.. zamijeni iduće proljeće.

Link to comment
Share on other sites

Dvokomponentne plocice su nekad bile hit na motorima. Nisam se s tim susreo..

Mozda zna neki ćuner žešći.

Link to comment
Share on other sites

? Dvoslojne. ?

To je preko pločice boja i višak ljepila, tarni materijal je isti cijelim svojim tijelom. 

Link to comment
Share on other sites

Da kad bolje pogledam pofarbane su skup sa nosacem.. [emoji23]

Inace dvokomponentne plocice postoje. Na biciklima a mislim i motorima..

Link to comment
Share on other sites

za motor nikad vidio al ajd :)

dvokomponentne (zabravo bezbroj komponenti pa sinterirane)

ali viseslojne nikako pogotoov nece biti na motorima

Edited by MilosB
Link to comment
Share on other sites

 

Jer su mi u ovlaštenom već pred 2g (cca20 000km) rekli da budu uskoro za zamjenu, ali nisu baš bili uvjerljivi pa ih još nisam zamijenio.

Meni su prije 7 godina u ovlaštenom rekli da su zadnje disk pločice za izmjenu.......još i danas su na autu....muljaju naveliko i loše procjenjuju ljude

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.