Jump to content

Laguna 3, zamjena brave


mbubnjaric

Recommended Posts

Kao sto sam ne jednoj drugoj temi napisao polako mi odlazi brava na suvozackim vratima. Odnosno, otisla je, jer danas zakljucam auto s karticom i jos uvijek mogu otvoriti suvozacka vrata. Dakle, gecrkt!

E sad, nekim kanalima, od jednog renault majstora, dobih informaciju da nema zamjenskih brava vec samo original koje kostaju 260 EURa.

Jel to tako ili se moze jeftinije proci?

Link to comment
Share on other sites

A zasto mi onda tip tvrdi da se brava moze naruciti samo kod ovlastenog servisera, da je zato, kao, jako skupa!?

Link to comment
Share on other sites

Ma bez veze, da se na ebayu čak i povoljnije naći

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

zar se ne može samo motorić promijeniti već mora cijela brava?

Link to comment
Share on other sites

Eh... Onda dakle, trazim bravu na ebayu i nekok dobrog renault mehanicara iz okolice varazdina. Svaki prijedlog je dobrodosao. [emoji16]

Link to comment
Share on other sites

E i mene isto zanima! Suvozačka vrata... ili ostane stalno otključana ili se može samo otvoriti iznutra. Neki mehanički problem, pretpostavljam! Dakle, ebay i zamjena brave?

Link to comment
Share on other sites

Jel netko probao otvoriti bravu?

Na L2 se dalo zamjeniti polomljene zupčanike unutar brave. Zupčanike se nabavljalo na ebayu.

I sam sam otvarao brave na L2.

Na L3 nisam nikad

Link to comment
Share on other sites

na meganu 1, zamjeniš aktuator ili čak istog repariraš s mabuchi motorićem s ebaya za par dolara

Link to comment
Share on other sites

To su sve relativno jednostavni sklopovi u kojima se polome plastike koje su dizajnirane tako da se polome nakon x odrađenih ciklusa. Od popravke brava, pa do popravke električne ručne, obično bude neki relej, zupčanik, plastikica itd.

Link to comment
Share on other sites

E i mene isto zanima! Suvozačka vrata... ili ostane stalno otključana ili se može samo otvoriti iznutra. Neki mehanički problem, pretpostavljam! Dakle, ebay i zamjena brave?

Tako je Jufrica moj, zamjena brave. Bilo bi bolje da si ostao na Vectri, a ti zapeo baš za Renault. :)

Nego nisam gledao može li se kupiti onaj zupčanik posebno. Ako nema uzmi komad žice probuši ga i poveži žicom kako sam ja napravi, i još radi nakon 3 godine. :)

Link to comment
Share on other sites

Zupčanik se za siću da uzet, ali za L2... Triba se nakanit i razvalit vrata, a ja se teško usudim takve stvari izvodit!

btw. često mi Vectra prođe kroz glavu kad me ove sitnice po laguni raspizde. Opet, to su samo sitnice, ali živciraju u 3pm!!! Ostalo je sve ok... pali vozi!

 

Link to comment
Share on other sites

Vidi ima li kupiti na euroimpex utena polovna za L3, oni imaju prihvatljive cijene, ili naruči kod Stefana Dingemasa u Belgiji. Ja jutros naručio cijelu bravu s dostavom za 193 kune (stradala mi u sudaru vozačeva).

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

Dakle, nema mi druge nego kupiti original bravu kad zamjenskih nema, a na ebayu/njuskalu ih ima malo ili uopce nema.

U reparaciju se ne usudim upustati kad nisam bas od tehnike.

Ak ima netko da se razumije u to, lijepo se preporucam i posteno platim. [emoji16]

Link to comment
Share on other sites

Nemoj se žuriti, stalno se na ebayu pojavljuju te brave. Nikud ti se ne žuri, meni je auto bio 3 mjeseca otključan od kada sam ja skužio, a tko zna koliko još odprije. Onaj tko hoće provaliti će ući bez obzira na zaključana vrata.

Link to comment
Share on other sites

Pravo zboris Grunfe.

Btw, danas sam dobio ponudu od ovlastenog servisa na cca 1500 on (brava i posao).

Bilo bi dobro po francuskim oglasima prosvrljati, vjerojatno tamo ima najvise toga.

Koji je dobar francuski oglasnik? [emoji16]

Link to comment
Share on other sites

Leboncoin....ali su jako teški za odgovor na email.

Probavao nekoliko puta i nikad nisam dobio nikakav odgovor nazad.

Probaj eBay.fr ili eBay.co.uk

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.