Jump to content

Laguna 3, zamjena brave


mbubnjaric

Recommended Posts

Ja radim bravu već pola godine xD Doduše majstor je zamjenio motorić, radilo je punih tjedan dana, pa opet na reklamaciju, radilo 2 tjedna, nakon toga ponovno na reklamaciju i radilo je cca 3,4 mjeseca i sada sam prošli tjedan ponovno vozio i opet je zamijenjen motorić (za sada radi). Cijena rada i zamjene je bila 350 kn no eto očito se ne napravi kako treba. Dokle god imam garanciju vozim na isto mjesto.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Meni suvozaceva vrata su bila otvorena vise od pola godine. Moze bit glupost ili slucajna podudaranost ali od kako sam sa dvostrukim brzim klikom za zakljucavanje i zatvaranje prozora i tako isto odkljucivanje zadnjih 3 mjeseca brava radi ko nova. Jos nije niti jedan put zastekala :)

Link to comment
Share on other sites

Stigla brava iz Njemacke za 3 dana DHL-om. Iduci tjedan javim kak je prosla zamjena. [emoji3]66f33ab8724d7f006c39ebe2f310b890.jpg

Link to comment
Share on other sites

Staru nemoj baciti.

Otvori ju, seciraj, poslikaj.....da vidimo šta ju je bolilo.....možda nekome može pomoći.

Link to comment
Share on other sites

Brava zamijenjena.

Sad se vise ne cuje onaj trrrrrrr zvuk kod zakljucavanja.

Preuzeo auto, sve radi ok. Dojdem doma, zakljucam auto (keyless), idem za 10 min sa klincem dalje. Klinac vise ne moze otvoriti suvozacka vrata.

Odem do mehanicara, isto. Sad se uopce vise ne mogu otvoriti suvozacka vrata. Osim iznutra. Jedino sto vise nema onog zvuka struganja plastike kod zakljucavanja.

Mehanicar se kune da je sve radilo kod preuzimanja. Vjerujem mu, nije muljator.

Dogovorio u subotu da ju ponovno rastepe.

I sad mi vanjska kvaka malo cudno stoji, ne vraca se automatski do kraja nutra.

Slika dolje...

U cemu bi mogao biti problem. Veli majstor, mozda kabli zezaju...

2762b44ed757e85eb67528fc51b83f57.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kvaka je zakacena sajlom za mehanizam, nesto tu nije ok po meni.

Poslano sa mog Lenovo P1a42 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

To mi je i majstor rekao. Jel moguce da se ta sajla otkopcala? Ili iz nekog razloga sajla zapinje...

Link to comment
Share on other sites

Brava zamijenjena.

Sad se vise ne cuje onaj trrrrrrr zvuk kod zakljucavanja.

Preuzeo auto, sve radi ok. Dojdem doma, zakljucam auto (keyless), idem za 10 min sa klincem dalje. Klinac vise ne moze otvoriti suvozacka vrata.

Odem do mehanicara, isto. Sad se uopce vise ne mogu otvoriti suvozacka vrata. Osim iznutra. Jedino sto vise nema onog zvuka struganja plastike kod zakljucavanja.

Mehanicar se kune da je sve radilo kod preuzimanja. Vjerujem mu, nije muljator.

Dogovorio u subotu da ju ponovno rastepe.

I sad mi vanjska kvaka malo cudno stoji, ne vraca se automatski do kraja nutra.

Slika dolje...

U cemu bi mogao biti problem. Veli majstor, mozda kabli zezaju...

2762b44ed757e85eb67528fc51b83f57.jpg

Kvaka ne stoji dobro, nije dobro vracena. Drugim recima, nije mehanizam lepo seo. Ako me secanje ne vara, ima neki jezicak koji mora da upadne na svoje mesto. Ovo definitivno ne valja. 

Link to comment
Share on other sites

Idem u subotu na "repete" pa cemo vidjeti.

Nakon toga, ako bude sve ok, izvadjenu, pokvarenu bravu poklanjam u znanstvene svrhe zainteresiranom znanstveniku mehanicaru koji je zeli rastaviti i otkriti gdje je problem. Pod uvjetom da rezultate istrazivanja podijeli s nama. [emoji16]

Link to comment
Share on other sites

Evo! Dobrovoljno se javljam biti ludi znanstvenik. :tulum:

Link to comment
Share on other sites

No problem, dogovorit ćemo se.

Malo poslikaš, posnimiš, podijeliš, da i mi laici nešto naučimo. :D

Link to comment
Share on other sites

Vjerojatno nije dobro postavio sajlu na mjesto gdje se ista kači na mehanizam vanjske kvake. Ili sama kvaka nije legla u unutarnji dio prilikom montaže. Ako je sustav sličan onome na L2 (a vidim na fotografiji da jest) onda je problem definitivno u montaži vanjske kvake (ručice) na unutarnji mehanizam koji ista poteže.

Kvaka je zakacena sajlom za mehanizam, nesto tu nije ok po meni.

 

Poslano sa mog Lenovo P1a42 koristeći Tapatalk

 

 

Kvaka (sama ručica) nije zakačena sajlom za mehanizam. Ručica kvake ulazi u unutarnji dio iste koji se nalazi u vratima i nije vidljiv. Na taj unutarnji dio se kači sajla s brave, dok ručica poteže otponac (izgleda kao obarač na puški, ili pištolju) koji onda poteže sajlu brave. Taj otponac se nalazi s unutarnje strane vrata kao i senzor HF-a (iza onog plastičnog poklopca).

Link to comment
Share on other sites

Znam kako to funkcionira, rastavljao sam to. Gotovo je identicno kao na lag 2. Sajla negdje nije dobro zakacena i tu je problem. Sve rastaviti i provjeriti vezu kvaka-brava.

Poslano sa mog Lenovo P1a42 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Možda nije sajla, možda mu ručica nije dobro sjela.

Link to comment
Share on other sites

No problem, dogovorit ćemo se.

Malo poslikaš, posnimiš, podijeliš, da i mi laici nešto naučimo. :D

Cijeli elaborat sa sličicama će te dobiti:yeah:

Link to comment
Share on other sites

Na zalost, nova brava iz Njemacke nije dobra. Radila par puta i od onda ne otkljucava. Struja je ok, mehanika ok. Bas je brava... U ponedjeljak reklamiram na autoteile.de nek vrate lovu a ja idem kod ovlastenog za 1500 kn po novu.

Jbg, htio sam usparati a samo sam si zakomplicirao.

Al stara (prva) brava bude za analizu cim rijesim cijelu zavrzlamu.

Nadam se samo da njemci nece za*ebavati.

Link to comment
Share on other sites

Remont brave sa godinu dana garancije je 50 evra. Steta sto nisi blize :)

Link to comment
Share on other sites

Eto, napokon imam originalnu bravu zamijenjenu u ovlašteom servisu.

Moram pohvaliti brand4cars sa ebaya (atp-autoteile,de) koji su mi priznali reklamaciju na bravu koja je očito bila felerasta. Vratili su mi cjelokupni iznos (i brava i poštarina) i još napomenulil da bravu ne moram vraćati.

Uglavnom, ova prva, originalna, pokvarena brava je slobodna za znanstveno istraživanje. @petak se javio za dobrovoljca da ju secira.

Ja sam iz Varaždina a on iz Vodica pa da uštedimo na poštarini možda ima netko tko ide iz Varaždina u smjeru Vodica, pa da prebaci paket? :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja sam vozačku bravu nabavio s eBaya (oko 98€) i sam zamijenio.

Problem mi je bio što su majstori prije mene valjda prejako pritegnuo vijak koji s čela vrata drži dio kvake u koji ide "emergency" ključ iz kartice. Kako je poderan navoj tog vijka, nisam mogao izvaditi kvaku, pa je čitavo stavljanje nove brave bilo gotovo nemoguća misija.

Rezultat: kvaka mi stoji mlohavo (opruga koja ju vraća nije zakačena na pravo mjesto), i dio koji okreće mehanički ključ nije upao tamo gdje treba, pa taj sustav za otključavanje u nuždi ne funkcionira. E, to mi je trenutno horor, ali brava inače radi.

Link to comment
Share on other sites

mbubnjaric....tek sad sam skužio tvoj post.....

Ajde ti to fino stavi na tisak i pošalji mi.....obečavam napraviti fotoelaborat rastavljanja 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Ne znam jeli Tisak dostavio paket u ovih 5,6 mjeseci, ali da ne otvaram novu temu, pitam za prijatelja koji odnedavno ima lagunu 3, staru 3,4 godine otprilike sa samo 50 tkm i zeza ga vozačeva brava. Naime sve fino reagira na handsfree, upali se svjetlo u  kabini i otvore sva vrata osim vozačevih. Ne uvijek, ali skoro svaki drugi, treći put. Sve se zatvara normalno. Brava je sa 4 pina, a ne sa 6 kakve su mu nudili zamjenske.

Dali je stvar u bravi i dali je popravljiva ili samo nova dolazi u obzir? 

P.S. Petak jesi li secirao tu bravu?

Link to comment
Share on other sites

još nitko da krene iz Varaždina u Vodice pa da uštedite na poštarini...

 

Ha-ha, pa kad kažu da su Bračani škrti ?

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je kolega zaboravio na cijelu stvar jer je uspio riješiti problem.

Evo ovdje opet pozivam kolegu mbubnjaric da mi pošalje bravu i ja ju seciram drage volje!

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.