Jump to content

Laguna 3, zamjena brave


mbubnjaric

Recommended Posts

Bravo majstore, sad znam kamo šaljem slijedeću bravu ako bude riknula. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pozdrav svima!

Ne radi mi zaključavanje suvozačevih vrata na Laguni III. Pre par dana sam skinuo tapacirung, došao sam do brave, ali nisam uspeo da je izvadim napolje jer nisam mogao da otkačim kvaku. Izvukao sam onaj manji deo gde bi išao ključ, ali nisam mogao da otkačim ostatak pa sam sve batalio i vratio nazad.

Sada vidim da je moguće otvoriti bravu i zameniti motorić koji je verovatno crkao. E sad, ne znam da li da potražim polovnu bravu za 20-30 eur, ne verujem da je više, ili da poručim motorić preko Ebay-a ili AliExpress-a pa da čekam bar mesec dana na isporuku, itd. Druga varijanta je verovatno bar duplo jeftinija ali treba dugo da se čeka i rezultat popravke nije siguran. 

I šta ako je otkazao mikroprekidač, a ne motorić..

Mislim da je polovna brava ipak bolja opcija.

 

Zamalo da zaboravim zašto sam uopšte odgovorio na topic, da pohvalim člana Petak, oduševio me njegov trud i detaljnost, svaka čast!

 

Edited by remark78
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Najviše ovisi o tome gdje ti je auto parkiran noću ili na poslu.

Uvijek je problem sa polovnim djelovima znati da li je to šta kupuješ stvarno ispravno i kako dalje ako se pokaže da je neispravno.

I popravak brave nosi svoje rizike.

Hvala ti na pohvali. Cijenim 

Link to comment
Share on other sites

Potražio sam polovne brave, gde god sam zvao cene su 40 ili 50 eur. I izgleda da postoje 2 vrste bravi, sa 4 i sa 6 pinova na konektoru.

Link to comment
Share on other sites

Trebalo bi biti sa 6 ako imaš zaštitu za djecu na gumb kod vozača.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kupio sam polovnu bravu, platio sam je 40e. Ide sa 4 pina iako imam i hands-free i taster child-lock.

Malo sam se napatio oko skidanja unutrašnjeg dela kvake, spoljašnju kvaku sam skinuo, ali unutrašnji deo te spoljašnje kvake (tu su i senzori za otključavanje) ne može da se skine jer je zakačen pop-nitnom za vrata pa sam ga nekako zakrenuo da bi došao do sajle koju treba otkačiti sa tog dela da bi mogla brava da se izvadi. (brava dolazi sa dve sajle koje vire iz nje, jedna se kači na spoljašnju kvaku, a druga na unutrašnju - za otvaranje vrata iznutra)

Posle zamene sve funkcioniše, "nova" brava radi.

Ali... ništa bez ali... Spoljašnja kvaka mi se ne vraća do kraja, kao da ostane malo odmaknuta od vrata, bojim se da će tuda sada ulaziti voda. Ne znam zbog čega, nema ništa da se šteluje, jednostavno sam možda nešto istegao, nategao dok sam radio, ne znam...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 30. 03. 2019. at 16:26, remark78 said:

Ali... ništa bez ali... Spoljašnja kvaka mi se ne vraća do kraja, kao da ostane malo odmaknuta od vrata, bojim se da će tuda sada ulaziti voda. Ne znam zbog čega, nema ništa da se šteluje, jednostavno sam možda nešto istegao, nategao dok sam radio, ne znam...

Ja imam sličnu situaciju nakon zamjene na vozačevoj strani: nisam uspio izvaditi dio u koji ide mehanički ključ i unutarnji dio kvake, a tamo gdje se kači sajla ima i neka opruga koja sad nije zakačena na pravi zub pa mi se kvaka vrati do kraja, ali vrlo mlitavo. Možda i kod tebe ta opruga ne stoji dobro.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Pozdrav, imao isti problem do prošlog vikenda na suvozačevim vratima mi brava malo radila malo ne, pa nekad mogu izvana otvorititi nekad ne, pa tek nakon 4-5 puta ju uspijem zaključati.

Majstor u servisu mi dao kataloški broj brave i našao na ebayu (www.ebay.com/usr/worldauto) potpuno nova nekorištena po točnom kataloškom broju za 510kn s dostavom i došla mi za manje od 7 dana a između bio i vikend.

Stiglo u original Renault kutiji s naljepnicom kataloškog broja super upakirano.

Majstor Butka u VT ugradio za 30min i sve šljaka sve u najboljem redu :)

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

evo da i ja nesto napišem o navedenoj problematici,nisam  ni znao za ovaj topic...nego sam riješio svoj problem sa zaključavanjem brave...pa reko idem nešto napisat....ako čujete šklocanje kod zatvaranja,najvjerojatnije vam je otišao akutator tj.  motorić u bravi..tj....četkice u akutatoru su se potrošile....tako je bilo  kod mene

sa aliexpressa se može naručit tipski akutator.. oko 17 dolara a i ima samo dio sa četkicama ako ste sigurni da je do njih.....mislim da je sigurnije popravit na taj način ,nego kupovat polovnu bravu,pa opet ne znaš kad bude akutator otišo

i na kraju...ako to nikad nisi radil...trebao polako da se nešto ne potrga  ili servisno uputstvo pa je puno jednostavnije..vidiš kako se neke stvari skidaju i tak.....

IMG_20200707_090128.jpg

Edited by viry
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ako ti nebi bio problem staviti link sa alija za motorić koji si kupio. 

Bilo bi lakše drugima kupiti pravu stvar. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

isti problem imam sa suvozačkim vratima na Laguni 3 2008.

Nekad se otključa/zaključa, nekada ne

Kao što je viry napisao čuje se škljocanje pa pretpostavljam da je aktuator...

Ranije su se spominjale brave s 4 i 6 pinova, iskreno nemam pojma koju imam i postoji li razlika u aktuatorima zbog pinova?

Na linku se nude 2 vrste ali pretpostavljam da je u pitanju ovaj aktuator s pužem jer više manje i odgovara dimenzijama koje je petak stavio prilikom elaborata :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Da podignem temu.
Danas odpeljao Lagunu do servisera.
Izgleda da na bravi otisao mikroprekidac, jer ne gasi multimediju kad ugasim auto i otvorim vrata i sl. (Pisao sam na drugoj temi o tome).
Uglavnom, prije tri godine mi promijenjena brava kod ovlastenog servisera u Varazdinu. Ocito su mi podvalili staru, neoriginalnu ili repariranu bravu.
A sad ih mogu je*at nakon tri godine...
Tolko o ovlastenim servisima...
Jer nije moguce da bi nova brava otisla nakon 3 godine.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mbubnjaric said:

Jer nije moguce da bi nova brava otisla nakon 3

Crknu i nakon godinu. 

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Pozz

Imam problem sa vozačevim vratima sve radi tj mikroprekidač a kaj se tiče zaključavanja nula nikakvih znakova da se nekaj događa a neda se niti ručno zaključati.

Svi govore da je u pitanju brava. Al mi sumnjivo kad se nista ne cuje ni kod zakljucavanja nito kod otključavanja jedino akonke bas zacvikala 

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Evo da se i ja pridružim klubu. Odlazi mi suvozačeva brava na laguni lagano jer nekada je ne mogu otvorit izvana već samo iznutra... što je najgore već ju je @MB110 mjenjao kad je auto bio kod njega...

E sad problem je što je nema nigdje za naručit, ovlašteni nemogu garantirat kad će doći jer je i njima teško dobavljiva

Da nema tko od vas možda negdje u šteku neku 🫣🙃 ili zna nekoga tko bi ju imao negdje na lageru

Kataloški broj je 805000004R

Link to comment
Share on other sites

Ne mogu vjerovat. Original ugrađen nov mislim u siječnju '21. Kupljena u ovlaštenom. Pitaj Fornix Osijek, tamo sam ja nabavio. A interesantno da vozačka strana radi bez greške. 

Link to comment
Share on other sites

A eto, lagano odlazi... baš ću sutra nazvat u Osijek pa vidjet. Zanimljivo je da je nema nigdje za naručit, a cijena je trenutno u ovlaštenom preko 300 eura i traže unaprijed cijeli iznos prije naruđžbe, a kad će doć je pitanje...

Zasad je mogu uvijek otvorit iznutra kad se zblesira i kad to nije moguće izvana, al me strah da ne ostane zaključana...

Čuo sam da ljudi poneke dijelove preko ovlaštenih čekaju i više od 2 mjeseca jer ih nema nigdje

@MB110 koji su tebi simptomi bili prije zamjene?

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, robimarko said:

@dizna Impex kaže da je imaju in stock, jedino je cijena paprena:
https://impexautodijelovi.hr/front/product/default/2069187

Kažu da imaju jedan komad, ja stalno od tamo uzimam original dijelove i nisu me zeznili do sada.
Možeš pitati i Tokića ali oni nabavljaju s istih mjesta.

Ma i ja sam par puta od njih naručivao i ok su al im je ova cijena baš paprena. Valjda su skužili da ih nema a oni imaju jednu na stanju pa mogu diktirat cijenu..

Link to comment
Share on other sites

Može im se kad doslovno nitko nema, jedino sam neke čehe našao ali ne šalju.

Jedino polovne se mogu jeftinije nabaviti.

Edited by robimarko
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.