Jump to content

Laguna 3, zamjena brave


mbubnjaric

Recommended Posts

54 minutes ago, dizna said:

A eto, lagano odlazi... baš ću sutra nazvat u Osijek pa vidjet. Zanimljivo je da je nema nigdje za naručit, a cijena je trenutno u ovlaštenom preko 300 eura i traže unaprijed cijeli iznos prije naruđžbe, a kad će doć je pitanje...

Zasad je mogu uvijek otvorit iznutra kad se zblesira i kad to nije moguće izvana, al me strah da ne ostane zaključana...

Čuo sam da ljudi poneke dijelove preko ovlaštenih čekaju i više od 2 mjeseca jer ih nema nigdje

@MB110 koji su tebi simptomi bili prije zamjene?

Počelo je najčešće nezaključavati. Na kraju je bila otključana dan, dva dok dio nije stigao.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, MB110 said:

Počelo je najčešće nezaključavati. Na kraju je bila otključana dan, dva dok dio nije stigao.

Vidiš sad zaključava uvijek (bar je bilo zakljucano uvijek kad sam išao provjeravat), ali nekad (skoro svaki drugi put) se ne može otvoriti izvana kad je auto otključan, nego onda moram iznutra...

Link to comment
Share on other sites

Danas sam isključio automatsko zaključavanje prilikom kretanja pa ću vidjet kak će se ponašat.

Od jutros sam valjda 10-tak puta probao sa suvozačeve strane otvorit vrata nakon otključavanja i uvijek je sve bilo ok... detaljne upute za zamjenu imaju na youtubu pa ću ak bude trebalo kupit polovnu bravu jer nedam preko 300 eura za novu iz principa i da mi opet krepa nakon manje od 2 godine.

Jbt za te pare kupim cijela polovna prednja vrata sa svom strujom, retrovizorom, bravom i podizačem stakla...

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Uzrok problema je motorić brave koji se vrlo lako može kupiti na ali expresu. I da, meni se dogodilo isto na suvozačkim vratima, ali je kod moje problem bio u prljavom kolektoru motorića. Tako da sam sve rastavio i očistio i brava je 100% funkcionalna. Za rezervu naručio jedan novi motorić sa ali-ja. 

Nemojte da vas fotografija profilne zavara sada vozim Lag 3 phase 3 (2013 g) 2.0 dCi 96kW karavanušu boje NV676

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, usrmaatre said:

Uzrok problema je motorić brave koji se vrlo lako može kupiti na ali expresu. I da, meni se dogodilo isto na suvozačkim vratima, ali je kod moje problem bio u prljavom kolektoru motorića. Tako da sam sve rastavio i očistio i brava je 100% funkcionalna. Za rezervu naručio jedan novi motorić sa ali-ja. 

Nemojte da vas fotografija profilne zavara sada vozim Lag 3 phase 3 (2013 g) 2.0 dCi 96kW karavanušu boje NV676

Znam, ali je sve zaliveno u bravi, kao i taj motorić.

Ugl. od kad sam isključio automatsko zaključavanje brava prilikom kretanja nije niti jednom zaštekala da se vrata ne mogu otvorit s vanjske strane. 

Ali sam nedavno primjetio da mi ne radi zaključavanje na gumbić na vozačevoj strani na bravi, al realno to nikad niti ne koristim, a na ključ se uredno zaključava.

Žena mi vozi crnu lagunu 95% vremena pa ni ne primjećujem te neke sitnice, al zato na mojoj sivoj koja je starija i ima više km sve oko brava radi savršeno i perfektno 💪.

Link to comment
Share on other sites

Nije ništa zaliveno. Ja osobno otvarao bravu i vadio motorić. Potrebno je samo nožem ostrugati dio plstike kojim je zavareno kućište na par mjesta. Puno je lakše riješiti bravu od one na Lag 2. Teže je skinuti bravu. Najveći problem je skinuti vanjsku kvaku jer se mora dignuti jedan jezičac te se mora ukloniti pop zakovica (naravno, mora se staviti druga pri vraćanju).

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.