Jump to content

Megane 2 CC kočnice - koje dijelove kupiti


Hrc555

Recommended Posts

Megane 2 CC, 1.9 dci iz 2005. godine.

Auto Krešo ima neku akciju na web shopu još do vikenda. 

Krešo - Prednji diskovi Febi - 167 kn komad    Tokić - Prednji diskovi Ferodo 200 kn

Krešo - Stražnji diskovi SKF 444 kn komad    Tokić - Stražnji diskovi SNR 584 kn komad

Stražnji diskovi su sa ležejem

Prednje pločice 

Krešo - Brembo 262 set

Tokić - Ferodo 256 kn a ATE 424 kn

Stražnje pločice

Krešo - Brembo 224 kn set

Tokić - Ferodo 168 kn a ATE 224 kn set

 

Eto, mislim da su sve te marke OK. Ili ima kakvo pametnjne mišljenje? Samo hoću da koči i da NE cvili ni najmanje a za prašinu mi se je.e živo.

Link to comment
Share on other sites

Protiv cviljenja se stavi mast ili masa koja upija vibre. Inace kaj god mogu kupujem u lagerosu. Ak je nedostupno onda kreso. Tokica ostavljam za zadnje jer imaju klosarske popuste na clanstvo. 15%. Prije je bilo 20-25% i to je bilo ok. Kreso ima ok dijelove i korektne cijene. I realni popust od 30%

Link to comment
Share on other sites

samo cu tolko rec da je Kreso poceo dilat s srot dijelovima, neke stvari u odnosu na IC dolaze znatno slabije kvalitete itd. sam se uvjerio i ispusio za sitnu ustedu. 

Link to comment
Share on other sites

Autokreso uopce nije zastupnik ni distributer neke marke. Samo preprodavac. Kupuje dijelove od ovlastenih distributera i prodaje ih. Znaci dobavlja ih iz pouzdanih izvora. Ali te cijene su realne. I ja sam se pitao u cem je caka. Imam kompu u tokicu koji je voditelj prodaje. Kaze mi osobno da kreso radi sa tzv dumpingskim cijenama i minimalnim marzama. Roba nije sumnjivog porijekla neka se nitko ne brine. Cak nesto dobavljaju od tokica. Samo umjesto marze od 40% kolko ima tokic, kreso ima 10-15%. Neki dan sam kupio termostat od faceta ciji je dist Ciak i u kresi me kostao 50 kn manje nego u Ciaka koji je prva ruka. Kad sam frenda upitao zasto kreso tako radi, rekao je da svaka firma ima svoju politiku. Zna on vise al nije mi htio reci.

Link to comment
Share on other sites

Ove cijene iz Tokića su s popustom od 20 posto za članstvo. Član može postati svatko s prometnom od auta.

 

Je li OK kombinacija za prednju stranu Febi i Ferodo te za stražnju SKF diskovimi Ferodo pločice?

Što se tile cviljenja imao sam na jednom autu diskove i pločice ATE koje su tako cvilile da sam na semafor lagano kočio a ljudi se sklanjali i bježali kao da je zračna uzbuna. Nikakve bakrene masti nisu pomagale.

Edited by Hrc555
Link to comment
Share on other sites

Tokica ostavljam za zadnje jer imaju klosarske popuste na clanstvo. 15%. Prije je bilo 20-25% i to je bilo ok.

Imam kompu u tokicu koji je voditelj prodaje.

Jako ti je slab taj kompa. :)

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

po čemu si zaključio da je kompa slab?

(iako ne volim spam u tehničkim temama)

Link to comment
Share on other sites

Autokreso uopce nije zastupnik ni distributer neke marke. Samo preprodavac. Kupuje dijelove od ovlastenih distributera i prodaje ih. Znaci dobavlja ih iz pouzdanih izvora. Ali te cijene su realne. I ja sam se pitao u cem je caka. Imam kompu u tokicu koji je voditelj prodaje. Kaze mi osobno da kreso radi sa tzv dumpingskim cijenama i minimalnim marzama. Roba nije sumnjivog porijekla neka se nitko ne brine. Cak nesto dobavljaju od tokica. Samo umjesto marze od 40% kolko ima tokic, kreso ima 10-15%. Neki dan sam kupio termostat od faceta ciji je dist Ciak i u kresi me kostao 50 kn manje nego u Ciaka koji je prva ruka. Kad sam frenda upitao zasto kreso tako radi, rekao je da svaka firma ima svoju politiku. Zna on vise al nije mi htio reci.

 

Lako mu je tako raditi kad je pozatvarao sve prodavaonice po HR i ima jedno skladište u Zg. Sva prodaja temelji se na netu, nema troškova radne snage, nema najma prostora, nema prijevoza, bla, bla... I tih 10% mu je previše

Link to comment
Share on other sites

Obozavam njihovih 25-35-40% rabata i onda Andelko za taj isti dio ponudi bolju cijenu... Nemojte mi pricati o marzama od 10-15% na dijelovima za aute, s tako malom marzom ne rade ni na skupim dijelovima. 10% marze ce ti pojesti karticar ako uzmes dio na rate... Imali su divlje marze dok nije gotovo svatko mogao dobiti rabat od "majstora", sada se to samo malo unormalilo.

Poslano sa mog Lenovo P1a42 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

po čemu si zaključio da je kompa slab?

(iako ne volim spam u tehničkim temama)

Ako pored prijatelja voditelja prodaje u Tokicu moras kemijati po svim drugim trgovcima prije nego ides kod njih, velim, nije ti bas neki kompic. :)

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kad je 10 godina bio prodavac kod njega sam ostvarivao i rabate od 40%. Svemu dodje kraj. Sad je sef i ne zeli ni cut jer to nije legalno bas... imaju odredjenu cifru mjesecno a kak u fusu slaze aute, sve ispuca na sebe. Vjerujem mu.

Link to comment
Share on other sites

Moj dobar prijatelj je radija u kreše, a sad je u tokica i bolji popust mi je dava dok je bija u kreše

Nisam pita zasto

Link to comment
Share on other sites

Kad je 10 godina bio prodavac kod njega sam ostvarivao i rabate od 40%. Svemu dodje kraj. Sad je sef i ne zeli ni cut jer to nije legalno bas... imaju odredjenu cifru mjesecno a kak u fusu slaze aute, sve ispuca na sebe. Vjerujem mu.

Što nije legalno?

Link to comment
Share on other sites

Nije mu u firmi legalno trpati nekome 40% popust.

Uostalom nebitno za temu. Sto si se zakacio za popuste. Bravo za tebe ako mozes negdje uzicati debeli popust. Ja sam nekad migao, danas ne ide. I bok.

Link to comment
Share on other sites

Nisam se zakacio za nista, vec pricas nesto sto ne stoji.

Ne zicam nista, popust ili imas ili nemas

Link to comment
Share on other sites

*ebo vas popust i tko ima većeg.

Hoće li cviliti Ferodo i Ferodo naprijed i SKF i Ferodo stražnji dio? Cijene su kakve sam napisao. Možda netko ima veći popust. Ja nemam. Provjerit ću još u InterCarsu a za druge trgovine ne znam.

Link to comment
Share on other sites

Ove cijene sto si naveo su ok. A da li ce biti zvukova, to ti nitko ne moze reci. Uglavnom nema takvih problema 

Link to comment
Share on other sites

Intercars je jos skuplji i nema popusta

Uzmi sve u kresi.

I ja sam od lagerosa uzeo trw pa ponekad cviljukaju prednje brenze a sve novo?. Nema pravila..

Link to comment
Share on other sites

Kada su kocnice u pitanju samo ate i trw uzimam. Ne znam zasto,ali u ove brendove imam povjerenja.

Poslano sa mog Lenovo P1a42 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

 

Intercars je jos skuplji i nema popusta

 

Uzmi sve u kresi.

I ja sam od lagerosa uzeo trw pa ponekad cviljukaju prednje brenze a sve novo?. Nema pravila..

Tokić po ovim cijenama ispada najjeftiniji osim za stražnje diskove.

Link to comment
Share on other sites

kako?

Krešo - Prednji diskovi Febi - 167 kn komad    Tokić - Prednji diskovi Ferodo 200 kn

Krešo - Stražnji diskovi SKF 444 kn komad    Tokić - Stražnji diskovi SNR 584 kn kom

stražnji i prednji diskovi su jeftiniji, a ferodo pločice ne uzimam više jer su mi jednom škripale nenormalno a zadnji bubnjevi nisu držali s njihovim paknama jer je smjesa bila valjda pretvrda..  i adios ferodo nikad više.  a vidiš da su mu ATE 500kn prednje to je nenormalna cijena..

uostalom, nek uzme što želi.

a ti uzmi naočale..

Link to comment
Share on other sites

Uzeo si od Anđelka TRW i cvile ti. Ferodo ti je cvilio. 

Ferodo diskovi su 33 kn skuplji a mislio sam da bude ista firma diskova i pločica.

Link to comment
Share on other sites

Trw vrlo rijetko zacvili. Onak kratko kad kocim lagano vozeci vrlo sporo... Mislim samo kad je hladno i mokro vani... sad vec dugo nisam cuo.

Mozda je nesto u smjesi. Inace nemam zamjerke.

Od ferodo bjezi..

Textar, trw, brembo, ate..

Link to comment
Share on other sites

Autokreso uopce nije zastupnik ni distributer neke marke. Samo preprodavac. Kupuje dijelove od ovlastenih distributera i prodaje ih. Znaci dobavlja ih iz pouzdanih izvora. Ali te cijene su realne. I ja sam se pitao u cem je caka. Imam kompu u tokicu koji je voditelj prodaje. Kaze mi osobno da kreso radi sa tzv dumpingskim cijenama i minimalnim marzama. Roba nije sumnjivog porijekla neka se nitko ne brine. Cak nesto dobavljaju od tokica. Samo umjesto marze od 40% kolko ima tokic, kreso ima 10-15%. Neki dan sam kupio termostat od faceta ciji je dist Ciak i u kresi me kostao 50 kn manje nego u Ciaka koji je prva ruka. Kad sam frenda upitao zasto kreso tako radi, rekao je da svaka firma ima svoju politiku. Zna on vise al nije mi htio reci.

S obzirom da sam potpisivao otpremnice kreši znam kakve dijelove ima u ponudi. Od loših, ok i dobrih, zavisi o kojem se konkretno proizvodu radi. ? 

Trw vrlo rijetko zacvili. Onak kratko kad kocim lagano vozeci vrlo sporo... Mislim samo kad je hladno i mokro vani... sad vec dugo nisam cuo.

Mozda je nesto u smjesi. Inace nemam zamjerke.

Od ferodo bjezi..

Textar, trw, brembo, ate..

Ferodo ima jako dobre pločice, ali ne jeftina linija.  

Link to comment
Share on other sites

A ove koje su u ponudi su najjeftinije.

Brembo je ok il ak hoce bolje onda ate makar 450 kn za plocice je overkill..

Mislim da sam svoje trw platio 250 kn kod andjelka. I diskove po 200 kn komad prednje.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.