Jump to content

Ispušni kolektor


jopa_22

Recommended Posts

Nedavno primjetio da mi je auto promijenio zvuk na nekim okretajima pa posjetio auspuh servis, majstor kaže da je pukao kolektor na dva mjesta ali da on to ne vari. Sad me zanimaju opcije, ne vjerujem da ću kupit novi ali me zanima s kojeg auta odgovara na moj, i dal postoje kakve mogućnosti poboljšanja performansi ako već moram promijenit kolektor. Auto je megane 2 1.6 16v 83kw s plinom.

Hvala

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

niko se nije izjasnio pa sam kupio rabljenu granu, sad me zanima dal mogu ponovno koristit istu brtvu jer nije nigdje oštećena ili moram kupit drugu, govorim o brtvi između glave i ispuha

Link to comment
Share on other sites

pa tehnički davat 250kn za nešto što mi ne treba mi je skupo kad se vozim dva tjedna za te pare...

 

Link to comment
Share on other sites

pregledaj nosač motora suvozačeva strana, kad popusti nakrivi se motor i grana zna puknuti. Ako lažem ja lažu i ovi šta su mi to rekli :hey:

 

Link to comment
Share on other sites

promjenjeni su svi nosači, a visio je motor jer su dva bila u lošem stanju. 

Link to comment
Share on other sites

a gledam sad i vidim 26kn za moj auto...do cijene od 250kn sam došao kad sam nazvao euroton pa mi tip rekao 247kn 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam moju limenu vec 6 puta stavlajo istu koja je dosla tvornicki. Na suho, nikad nigdje nije ni slinila ni nista.

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

za 50kn meni se nebi dalo ponovo skidati u slučaju da mi prdi na grani..

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

sumnja se da je pukla i ova grana, majstor nije našao ali po zvuku i simptomima kaže da negdje pušta...kako je pukla ko to zna al kako on kaže zamor materijala...našao sam par grana s novijeg modela slika pa me zanima dal ona paše na glavu mog motora, dio prije katalizatora nije problematičan za promijeniti samo ako odgovara grana. Moj motor je k4m 761 a ovo je od k4m 813. udijelite savjet da vidim šta ću dalje

Link to comment
Share on other sites

jeli ti dobar desni nosač motora? Navodno grana pati kad nosač popusti i motor se nagne na tu stranu

Link to comment
Share on other sites

Ako se ne varam vec si me to pitao, sva tri nosaca su nova, motor je u centru, granu sam uzeo s auta kojem ne znam kilometre a stoji vec 7 god. Mehanicar kaze da je mozda zato pukla, hrdja i vrijeme odradili svoje jer je meni sve bilo ok recimo 2000km, prva grana je mozda i dobila radi nosaca al su promijenjeni jos prije zamjene grane. 

Sad me zanima dal je grana s megana 3 kompatibilna s mojim motorom, odnosno ona sa slike.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.