Jump to content

Megane III kompresor klime mrtav


Guest

Recommended Posts

Klima mi od jednom crknla, pa sam otišao u ovlašteni napunit klimu jer sam mislio da je prazna... I eto ti vraga, nije do plina nego su 99% sigurno da je otišao kompresor, ali ne mogu ništa bez da ga otvore.

Ispalio mi je 5500kn za zamjenski kompresor i ruke.

Sad naravno, ja bih uzeo rađe polovni jer vidim da ih po ebay-u ima za 150-300€, ali muči me jer ne znam jel paše ili ne.

Piše da pogledam part number, ali pošto kompresor nije fizički vidljiv (?), ne mogu ni doći do tog broja.

Što mi je činiti?

Link to comment
Share on other sites

odeš na neki otpad i tražiš točno takav ko tvoj..

ili skini plastike i poslikaj, zapiši marku, model i ostalo.

Link to comment
Share on other sites

odeš na neki otpad i tražiš točno takav ko tvoj..

ili skini plastike i poslikaj, zapiši marku, model i ostalo.

Problem je što ne mogu nigdje pronaći gdje se nalazi.

Ispod motora iza one plastike?

Link to comment
Share on other sites

Za part number ti treba tip motora.. i proizvodni broj

za motor k9k846 je 8200939386

Link to comment
Share on other sites

odeš na neki otpad i tražiš točno takav ko tvoj..

ili skini plastike i poslikaj, zapiši marku, model i ostalo.

I onda ti propiša za dva mjeseca.

Link to comment
Share on other sites

Za part number ti treba tip motora.. i proizvodni broj

za motor k9k846 je 8200939386

Po broju šasije saznajem da je K9K834 ali OEM broj je isti kao što si naveo 8200939386

Trebao bi ovaj odgovarati, ali neću ništa dok ne budem sto posto siguran https://www.ebay.com/itm/Kompressor-Klimaanlage-DENSO-DCP23030/151976131732?epid=1429888868&hash=item23627bbc94:g:gH4AAOSw0e9UsOXh&vxp=mtr

Moram vidjeti i s majstorom koliko će uzet za ruke. Više mi odgovara ebay jer mogu platit paypalom.

Edited by MB104
Link to comment
Share on other sites

Ja bih pre svega otisao kod nekoga ko radi samo auto klime, na neciju preporuku.

Moze sistem biti pun, ali kompresor ne mora da startuje. Ja sam imao takav problem na Cliu 3 kada sam ga uzeo, u sistemu je bilo dovoljno fluida (dodali nesto sitno), ali nije hteo da starta.

Dovedena je struja na kompresor koji je bez problema proradio, tako da je opet bio problem do "cudesne" Renault elektrike i njihovih kontakata (mislim da je konkretno bilo na presostatu, ali to je bilo pre vise od godinu dana, nisam siguran da sam zapamtio). 

P.S. Imas i "tausch" kompresor, das svoj stari i dobijes remontovan sa zvanicnom Renault garancijom (sto bi rekli, refurbished). Njegov kataloski broj je 77 11 497 392 - oko 400 evra po Dialogysu.

Ali ja nista ne bih radio dok ne bih proverio elektriku. 

Edited by Brainmind
Link to comment
Share on other sites

Ja bih pre svega otisao kod nekoga ko radi samo auto klime, na neciju preporuku.

Moze sistem biti pun, ali kompresor ne mora da startuje. Ja sam imao takav problem na Cliu 3 kada sam ga uzeo, u sistemu je bilo dovoljno fluida (dodali nesto sitno), ali nije hteo da starta.

Dovedena je struja na kompresor koji je bez problema proradio, tako da je opet bio problem do "cudesne" Renault elektrike i njihovih kontakata (mislim da je konkretno bilo na presostatu, ali to je bilo pre vise od godinu dana, nisam siguran da sam zapamtio). 

P.S. Imas i "tausch" kompresor, das svoj stari i dobijes remontovan sa zvanicnom Renault garancijom (sto bi rekli, refurbished). Njegov kataloski broj je 77 11 497 392 - oko 400 evra po Dialogysu.

Ali ja nista ne bih radio dok ne bih proverio elektriku. 

Hvala na savjetu! Meni se čini da auto blago blago blago hladi, jer kad stisnem A/C OFF onda ide nešto topliji zrak.

U Požegi sam pa je teško naći nekog tko se bavi isključivo time. Ako netko ima preporuku slobodno neka pošalje poruku.

Link to comment
Share on other sites

Za Požegu ne znam, ali pitaj u SB, ŽU ili na kraju u ZG.

Mogućih kvarova ima podosta i ne mora biti kompresor kriv kako kolega navodi. Može biti samo do kuplunga kompresora, cijena u servisu samo za klime sa montažom od 500-1000 kn zavisno od auta.

U ovlaštenom servisu ionako ne popravljaju već mijenjaju dijelove pa dok ne nalete na kvar.

Link to comment
Share on other sites

Ja na njuskalu uzeo polovni.

1500 kn

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

moj peh se nastavlja nakon instalacije killera i kompresora tako da mi je sada pustio plin na cijevi :jez::jez:

Slikat cu da mi netko kaže gdje ide to crijevo :aua:

Link to comment
Share on other sites

Tek sad vidim temu. Ovo mi je jako čudno. Prije 10-15god je bilo drugačije, ali danas kompresori klime ne odlaze samo tako. To je zadnje što bi gledao.

Link to comment
Share on other sites

Jel netko zna koliko jr komplicirano sam zamijeniti crijevo od klime na Meganu III.

Ova sa slike...

Ne dam vise pare majstorima ?

Imam osjecaj da sam mjenjao kompresor bez potrebe ...

Sve mi se cini da ova ide donjim dijelom auta sve do kabine7049396eb8c215d977f5f7272d3223de.jpg

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 

 

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

Bilo je do kompresora na kraju, pa sam ga i zamijenio. Kupio sam Nissens novi na eBayu za 280€ i dao čovjeku 300kn za ruke. Hladi kao u ledari!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Pitanje, 

Megane 3 1.5 2011 klima preko noći krepala nis ne hladi. Kaže majstor da je taj kompresor varijabilni... kao da stalno radi... tj nema kuplung... čisto znam jel to istina ili ima kuplung? 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Zip007 said:

Pitanje, 

Megane 3 1.5 2011 klima preko noći krepala nis ne hladi. Kaže majstor da je taj kompresor varijabilni... kao da stalno radi... tj nema kuplung... čisto znam jel to istina ili ima kuplung? 

Ima dva tipa, jedan je sa spojkom, jedan bez, vidi se spojka odozgo kad se pogleda. Denso tip je uglavnom ugrađivan na 1.5 dci. 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.