Jump to content

Felge zimi - ALU vs ČELIK


Golman

Recommended Posts

Ako alu nisu skupe i ak imas para uzmi alu.. ako nemas uzmi celicnjace mozes i od meganea 2 nekog na otpadu..

https://www.wheel-size.com/size/renault/megane/2007/#trim-14i-eudm

https://www.wheel-size.com/size/renault/clio/2017/#trim-12i-eudm-72

Odvrni jedan vijak i slikaj ga i uzmjeri duljinu sirinu itd. Ak je isti ko moj pase ti sve..

Link to comment
Share on other sites

Pa pasu mu i one celicne s 5 krakova na koje idu ratkape pa izgleda kao alu, imao je Meg 3 takve i Dacia Duster! To je jos  najboljea!

Link to comment
Share on other sites

Pa kad si rekao da ti se sviđaju veće :)  Razumijem te... kako god okreneš :D

nooo, hehe, sviđa mi se onaj dizajn felgi :bigl: ruku na srce i veličina mi se sviđa, ali bi onda išle na ljetne, a ljetne oem i to lijepe već imam itd itd hahahaah tali bitno da se mi razumijemo :laugh:

Pa pasu mu i one celicne s 5 krakova na koje idu ratkape pa izgleda kao alu, imao je Meg 3 takve i Dacia Duster! To je jos  najboljea!

ništa to frende, da idem na čelik uzeo bi klasični čelik + ratkape. ove godine novac neće biti problem i do 650kn felga će se naći. gotovo sigurno petokraka.

oem felge u renault kući po 1000kn/kom i to ova dva modela

empreinte_desktop.thumb.jpg.d4baba270907janteb10_desktop.thumb.jpg.9ea685ea02aa6

Link to comment
Share on other sites

Pasu mu one 4x100 jer tek clio RS ima 5 rupa..

ima onaj kristijan starog mega u dijelovima, kaj vrede celicne felge 4x100 rupa 60,1 mm 100 kn komad..

Ili alu al za zimske uzimat nove neznam. Ima dobrih alu starijih felgi 4 komada 1000 kn. Tolko sam ja platio svoje 16..

Link to comment
Share on other sites

   

Koliko vidim na wheel-size.com/Clio2017 mom cliu odgovaraju felge 6jx15, ET od 35-45, rupa 4x100.

Što to meni pak znači, da je skroz svejedno jel uzmem ET 35 ili 45 ili je jedna od tih 10 vrijednosti između ipak bolja?

Edited by Golman
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je manji et veca izbacenost prema van. Ili obratno. Pogledaj sto ti pise na ovima koje sad imas.. moje su mislim 45 isto..

Link to comment
Share on other sites

početničko pitanje - kad kupujem felgu moram pratiti i da promjer srednje rupe odgovara mom vozilu, u ovom slučaju 60,1?

Link to comment
Share on other sites

Kod mene je isto 4x100 ET36.

Prije mjesec dana sam gledao uzeti 15" pa je ispalo da će mi kotač biti 1.5kg teži sa čeličnom felgom. Sa alu felgom bi bio još najmanje pola kile teži osim ako uzmem Ultralegere. Odustao sam. Vozim se i dalje na 175/65R14 čeličnjačama.

Link to comment
Share on other sites

početničko pitanje - kad kupujem felgu moram pratiti i da promjer srednje rupe odgovara mom vozilu, u ovom slučaju 60,1?

Nemoj da ti se desi ka i meni. Nove felge, nove gume, prstenovi, vijci. Dođem u vulkanizera, ostavim auto. Zove za 5min, di su ti senzori tlaka u gumama? Ja kazem, pa skinit sa zimskog seta. Ja ti to necu radit, jer ce puknit. Ja po auto, odem u drugog. Ista stvar. Na kraju sam mora kupit i senzore. I platit sinhronizaciju (ja nisam). Al srica sta je amazon bija jako izdasan pa sam dio novaca refundira. Iako sam ih ima namjeru kupit jer glupo je stalno skidat gumu sa felge da bi prebacija senzore. Ovako imam dva komplet seta. Nije svako zlo za zlo.

Link to comment
Share on other sites

sta ako auto ima senzore za tlak u gumama, nije moguce stavit felge bez senzora?

Link to comment
Share on other sites

Po meni je to sve pitanje što je potrebno. Ja sam prošle godine i garaži bježati od babe da me ne lupi i zagrebao ratkatpu. Dakle u suhoj garaži. Sada sam za Aurisa odlučio ali felge za zimu i ali za ljeto. Ako ih ogrebem jbg, ali auto je barem lijepi. Nemam ružan set više.

Što se tiče senzora. Može bez njih ali će javljati grešku, ili će cijelo vrijeme svijetliti da su gume prazne. Inače jedan senzor u Njemačkoj je od 40 do 100 eura. Manje zamjenski više original. Ja imam neke po 50.

Link to comment
Share on other sites

Ako kupujes nove alu felge ako su renoove imat će taj promjer a ako ne, moraju imati veci i onda se stave prstenovi koji reduciraju otvor na 60.1mm

Npr

https://www.njuskalo.hr/alu-felge/prstenovi-felge-oglas-15565115

Nove svakako idu, hvala na info, da tražim samo 60.1 felge nebi imao veliki izbor (subjektivno, naravno). Prstenove ću naručiti kada se odlučim za dizajn felge.

Što se tiče senzora. Može bez njih ali će javljati grešku, ili će cijelo vrijeme svijetliti da su gume prazne. Inače jedan senzor u Njemačkoj je od 40 do 100 eura. Manje zamjenski više original. Ja imam neke po 50.

Nebi htio trpiti ikakve bespotrebne obavijesti 6 mjeseci godišnje :bigl:

Ja sam kupio nove original u momka u zagrebu, sva 4 700kn.

https://www.njuskalo.hr/autoelektrika-elektronika/renault-senzori-tlaka-guma-clio-captur-oglas-24964346

Sta sam ga po fejsu upratija, radi u auto centar roca renault

Računao sam na senzore tlaka, pročitao sam već bio tvoj opis sa tim zajebom :bigl: sačuvao sam br tel, a možda ih i odma naručim pošto ih svakako moram uzeti.

Link to comment
Share on other sites

Renault je zeznut s tim senzorima. Skoda nema senzore na felgi, najnormalnije promijenim yet i ne javlja nikakvu pogresku. Mislim da ide nekaj preko ABSa...

Link to comment
Share on other sites

uzmi 35

jeli velika razlika ako uzmem ET40? našao sam si jedne felge koje mi se jako sviđaju ali nema ET35. Ove koje su mi sad na autu su po wheel-size.com ET44.

Link to comment
Share on other sites

jeli velika razlika ako uzmem ET40? našao sam si jedne felge koje mi se jako sviđaju ali nema ET35. Ove koje su mi sad na autu su po wheel-size.com ET44.

40 mu i je po originalu. Barem su mi tako rekli u renaultu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

uzeo bih za zimski set alu felge, al s obzirom da moj ljetni set je 16" i ET 49 tj. orignal....čini mi se da ove koje pikiram mi ne budu odgovarale 15" i ET 36.....molim mišljenja

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Koja je širina 16-ice a koja 15-ice? Ako su iste širine, bit će ti malo više izbočena van. 

Iako ovdje piše (za Megana 3 doduše) da je offset range 35-47

https://www.wheel-size.com/size/renault/megane/2008/#trim-16-eudm-110

 

 

Po ovome https://www.wheel-size.com/size/renault/clio/2017/#trim-12i-eudm-72 su mi 16ice ET44, a 15ice koje sam naručio su ET40.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.