Jump to content

Razine opreme Grandtour


Vladek

Recommended Posts

Nisam našao na forumu, pa ako netko zna gdje bih mogao naći razine opreme (po mogućnosti i popis) za Megane II Grandtour ph2 (2006 - 2009), HR tržište? 
Ako je bitno, motor je benzinski.

Link to comment
Share on other sites

Nadam se da ce biti ok.

Ima još ona Extrem, tj. extremno siromašna. Ima centralno, ABS, ručnu klimu i prednja stakla na struju. Radio, tepisi, el. retrovizori nisu bili. .

bd2df4e68a9f09d151e3c6b8b55e010f.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nadam se da ce biti ok.

Ima još ona Extrem, tj. extremno siromašna. Ima centralno, ABS, ručnu klimu i prednja stakla na struju. Radio, tepisi, el. retrovizori nisu bili. .

Radio i prednji zvučnici Sony su bili naknadno ugrađeni kod koncesionara a tekstilne tepihe su davali kao poklon.

edit : još i središnji naslon za ruku 2007.

2008. su još bile maglenke i kožni volan u extreme opremi.

  

Edited by trigi
Link to comment
Share on other sites

Ne isplati se to gledati...previše je uvoza kod nas i sve je izmjesano .

Moj je extreme pa ima sve osim kože i staklenog krova :/ ... od naslona/ kožnog volana/ tempomat/ limitator/ klime / krovnih/ maglenki / 17 rezervna i 17 sve sa njime i samo 17 upisane bile i nalja na stoku vrata za pumpanje guma/ pretinci u vratima/ zavjese iza na vratima/ svi podizaci/ sve na struju/ oem radio i 6 zvučnika itd...  isto je karavan :) ....

Drugi extreme doma mi nema nis...Samo maglenke i krovni nosač..te je bio sa sony i samo 2 zvučnika u cijelom autu bez visokotonaca i nije imao iza. Naknadno se ugradivalo

Edited by Vox2
Link to comment
Share on other sites

Ne isplati se to gledati...previše je uvoza kod nas i sve je izmjesano .

U 99% slučajeva se uvoze dizeli, a ja tražim benzinca (zbog ugradnje plina). Njih ne uvoze zbog prevelikih davanja.

Link to comment
Share on other sites

Isplati li ti se ugradnja plina, koliku km misliš raditi?

Link to comment
Share on other sites

Plin se vise manje uvijek isplati ako se auto misli duze voziti. 500kn razlike na tehnickom pokriju 3 rezervera benzina. A trenutno je ugradnja oko 6000kn sto je oko 660l goriva... sto ispadne da ugrubo za 10 000km + (3 rezervara * kolicina godina) isplati se plin...

Servis plina od 200kn svakih 15 000km necu ni racunati, ili ugurajte gore u 3 rezervera godisnje. Drugih troskova nema.

A da ne racunamo osmijeh na licu kada tankas za 150kn pun do cepa :)

Link to comment
Share on other sites

Isplati li ti se ugradnja plina, koliku km misliš raditi?

Da, meni se ugradnja plina isplati. Prošle godine sam napravio preko 18 000 km. 

Na Thaliji sam napravio preko 100 000 km na plin i od kvarova sam imao samo jedno čišćenje (ili zamjena, više se ne sjećam) injektora. Ostalo samo redoviti servisi plinske instalacije.

Link to comment
Share on other sites

 

Drugi extreme doma mi nema nis...Samo maglenke i krovni nosač..te je bio sa sony i samo 2 zvučnika u cijelom autu bez visokotonaca i nije imao iza. Naknadno se ugradivalo

Ovaj koji gledam je baš takav: https://www.njuskalo.hr/auti/renault-megane-grandtour-1.6-16v-oglas-25312923 

Link to comment
Share on other sites

Ja imam extreme. Kod nas se masom uvozio i prodavao nov u salonima jer je taman pocelarecesija, kriza i da ljudi uopce kupuju aute, uzimali su se base modeli. Nasao sam kozni volan i naslon za ruku na otpadu za 500 kn skupa. Stavio mp3 radio, alu felge a ove stvari na struju za te novce nisam ni ocekivao. Ima nekaj pozitivno kod slabe opreme, nema ti se kaj od nje pokvariti [emoji16]

Ali volan sam morao staviti kozni jer ovaj plasticnjak je koma za vrtiti i gledati..

Ali kilometaza je bajka. Moj je imao 87000 km ali prije 2 godine. Sad imam 108000. Ako mislis dugo vozit auto isplati se. Kod mene dijelovi ovjesa izgledju ko novi. Nigdje luta, osjeti se ta mala kilometraza svarno. Spusti par tisuca kn jos cijenu, stavi plunjaru i vozil bus se jeftino i pouzdano i 10 godina bez ekotesta, dpf i ostalih sranja (ako ti to odgovara)

Link to comment
Share on other sites

Mene je dci 78kw kraj 2008  4 izasao u 2mj ove godine. Uzeo ga sa 100 Sad je već na 110 :) ...preventivno zbog sebe neke stvari izmjenio i samo gas... karavan bez krovnih je huh ?. Jos neka me izdrzi 20 30tkm i moze dalje.uzeo sam ga na kratki period dok ne rješim neke stvari. 

Link to comment
Share on other sites

Da. To je potpuni golac. Ali vrijedi ove novce. To je neki deda kupio i drzao u garazi..

Link to comment
Share on other sites

Krvarim od ove "golotinje" al doslovno

prije je extreme oprema nekaj znacila, u cliaču dvojki npr

ovo je bolno za gledat. Dobro, ima i gorih, sa ravnim sicevima i bez senzora temperature vanjske

to su golači pravi

Edited by hrvojexyz
Link to comment
Share on other sites

Ajd moj ima otraga parkirne senzore pa nije bas skroz gol bio.. nekaj su dodali. Vrlo korisno!

Link to comment
Share on other sites

Dobro, ima i gorih, sa ravnim sicevima i bez senzora temperature vanjske

Dizeli su imali vanjsku temp. a benzinci ne, samo sat na displeju.

Link to comment
Share on other sites

Čini se da ću ipak morati potražiti nešto izvan RH.

Link to comment
Share on other sites

Krvarim od ove "golotinje" al doslovno

prije je extreme oprema nekaj znacila, u cliaču dvojki npr

ovo je bolno za gledat. Dobro, ima i gorih, sa ravnim sicevima i bez senzora temperature vanjske

to su golači pravi

Ima još ona slabija Authentic (tako nekako), takvog sam ja kupio tamo 2009. god. Od opreme nije imao ništ :hahahe:
Naknadno sam mu samo stavio radio i zvučnike, dok sam ga ja vozio još sam ga malo spustio i stavio 17'' alu felge. 2013. su vracene čelične 15'' i originalne opruge i uz redovne servise se auto vozi svaki dan bez ikakvih problema za sad. Od elektronike se nema šta ni pokvariti kada je niti nema :-D
Uglavnom auto nas cijelo vrijeme služi bez problema.

Link to comment
Share on other sites

Naravno da se moze uvesti, starost vozila nema veze, vec co2, ako je iznad 141co2/km se ne isplati... prije se moglo bez problema, al od 1.1.2017. su sve usrali, digli trosarine i porez i mos ga hebat.

Link to comment
Share on other sites

Onako ugrubo i na brzinu sam ubacio podatke u kalkulator na stranici https://carina.gov.hr/propisi-i-sporazumi/trosarinsko-postupanje/dodatne-informacije-o-trosarinama-i-posebnim-porezima/posebni-porez-na-motorna-vozila-3650/informativni-kalkulator-za-izracun-ppmv-a/4838

Recimo da je novi koštao oko 120 000Kn i da je datum prve registracije bio 1.5.2008. i da ima 166grama co2 kako piše u oglasima iznos posebnog poreza bi bio cca 7000kn.

Dao bi se uvesti samo je pitanje koliko je to isplatljivo.

Link to comment
Share on other sites

Može se uveti. Prijatelj koji radi u špediciji mi je rekao da su oko 7000 kn davanja. Vani su nešto opremljeniji. Dakle za iste ili 2-3000 kn više dobijem vani puno bolje opremljeniji auto. Mana je što kupujem na slijepo što se tiče ispravnosti motora. 

Link to comment
Share on other sites

kakve 2000kn? gore da valja je isto 3000€ plus još 1000€ davanja to je 4000€ još rega i na 4500 si i još 500€ za servis i to je 5000€. 

Link to comment
Share on other sites

Kod nas su benzinci rijetki, a cijena im se kreće oko 25 - 30 000 kn za ono što ja tražim (1-2 vlasnik, do 150 000 km...). Vani tražim auto do 3 000 €. Ajmo reći da prijevoz imam riješen te frenda koji će mi riješiti papirologiju. Moje je da platim davanja na uvoz i registraciju.
Ono što ja vani gledam su aukcije. Ako mi se nešto baš svidi budem licitirao. U obzir mi dolazi i Scenic te Clio III Grandtour.
Ne žurim se, Thalia bere kilometere bezprijekorno, ali idu topliji dani i fali mi klima radi klinca. 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.