Jump to content

Zakljucavanje auta za vrijeme rada motora


Igor1986

Recommended Posts

Pozdrav društvo.

Imam jedno konkretno pitanje no nisam ga uspio pronaći u bazi foruma pa ispričavam se ako je već netko to pitao.

No zanima me jedna stvar koja je pretpostavljam dodana kao napredna opcija u to vrijeme no sada je više smetnja.

Zanima me dakle imam Megane II Grandtour (2007) s centralnim zaključavanjem i da li postoji nekakav način da kada auto radi da zaključam vrata?

Nisam to nikako uspio dokučiti jer to je dosta bitno zimi kada treba odmrznuti auto pa ga ostaviti koju minutu da radi ili sada recimo ljetno vrijeme, žega i žena ide po dijete u vrtić i taman bi se malo rashladio pred vrtićem dok žena ode po dijete i vrati se da dijete ne bude u prevrućem autu no opet nemože ga ostaviti na parkiralištu upaljenog i otključanog tako je i preko zime ispred zgrade ne mogu ga tako ostaviti.

Imam 2 ključa i probao sam i dok motor radi izvaditi karticu i izvana zaključati i ništa, probao sam i dok radi s drugom karticom zaključati no ništa.

Imate li kakve ideje?

Link to comment
Share on other sites

Kod mene ima fora: upalim ga, zaključam na gumb iznutra dok su vozačeva vrata otvorena. Sad su sva vrata zaključana osim vozačevih.

Zatim s rezervnim ključem zaključam vozačeva vrata preko brave (ne preko daljinskog). Auto je zaključan, radi i čeka lopova da razbije bočnu šajbu i odveze se s njim.

Link to comment
Share on other sites

Kod mene ima fora: upalim ga, zaključam na gumb iznutra dok su vozačeva vrata otvorena. Sad su sva vrata zaključana osim vozačevih.

Zatim s rezervnim ključem zaključam vozačeva vrata preko brave (ne preko daljinskog). Auto je zaključan, radi i čeka lopova da razbije bočnu šajbu i odveze se s njim.


Ako uđeš kroz stražnja vrata (ne gepek :D ) i zaključaš na taj gumb, sva vrata ostanu zaključana kad izađeš ;)
Provjereno nekoliko puta.

Sa 2 ključa također funkcionira i to sam znao napraviti jednom-dvaput kada se u kabini vrtio Sonax za čišćenje klime. Ključ u bravi kako bi motor mogao raditi, a sa drugim otključavam/zaključavam.

Link to comment
Share on other sites

To je prica s kljucevima, traži se rjesenje za karticu

Šlapatalk

Link to comment
Share on other sites

Koliko vidim, ne može ga zaključati izvana dok radi.

Ostavi karticu u utoru dok auto radi. Zaključa iznutra na gumb (valjda ga Meg2 ima?) i pokuša izaći na prednja i stražnja vrata da vidi je li se sve zaključalo. Ako je, vidjeti može li se otključati drugom karticom. Za potrebe testiranja ostaviti jednu osobu unutra koja bi otvorila vrata za slučaj da se neće moći otključati.

Link to comment
Share on other sites

Kartica se može i izvaditi dok motor radi,ništa se ne mijenja.Gumb za zaključavanje postoji.Znači može probati sa jednom karticom.

 

edit - izađe na vozačka vrata koja ostanu otključana.Onda ih zaključa mehaničkim ključem.Možda bi tako radilo ??

Edited by trigi
Link to comment
Share on other sites

Pa da tocno kak je medo opisao, mada mozda nece zakljucat vrata na gumb ako su jedna otvorena, treba probati.

Link to comment
Share on other sites

Kod mene nema potrebe ručno zaključavati prednja vrata ako se sa stražnjih sjedala pritisne gumb i zatvori vrata. Ta vrata također ostanu zaključana.

Link to comment
Share on other sites

Hvala dečki na idejama. Da, kada auto radi bez brige mogu izvaditi karticu a sa zaključavanjem ću svakako probati ovo s gumbom pa zatvoriti iako nisam siguran da li će dati zaključati ako su vrata otvorena no svakako ću probati i to baš kako borny kaže svakako nekoga ostaviti unutra hehe da se nebi kasnije javio s pitanjem "Kako otključati auto ako motor radi a sva vrata zaključana" hahaha :yeah:

Link to comment
Share on other sites

Nece dati. Kad stisne zakljucavanje zatvorit ce pa otvoriti u istoj sekundi ako je bilo sta od vrata otvoreno. Ukljucujuci i gepek.

Nove ideje?

Šlapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kartica je unutra i ne diras ju dok auto radi. Spustis prozor vozacev, uvuces se u kabinu izvana i stisnes tipku za zakljucavanje. izvuces se iz auta i jednostavno podignes staklo tako da povuces prekidac do kraja i izvuces ruku prije nego se staklo zatvori. otkljucavanje meni na laguni radi uredno na drugoj kartici, ali mozes i kljucem otvoriti samo vozaceva vrata.

Link to comment
Share on other sites

Konačno. Sjedi, -5

Samo ne treba se cijeli uvlačiti u kabinu, ruka je dovoljno duga :bigl:

A i kartica se može izvući, auto i dalje radi. Megane i Scenic nemaju onu kopču u utoru za kartice koja rado puca na laguni 2

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

Auto je zaključan, radi i čeka lopova da razbije bočnu šajbu i odveze se s njim.

:laugh::laugh::laugh::laugh::laugh:

Link to comment
Share on other sites

da se nebi kasnije javio s pitanjem "Kako otključati auto ako motor radi a sva vrata zaključana" hahaha :yeah:

Ako ti se to ne daj boze desi pozoves HAK, decki dolaze i u roku od par minuta otkljucaju auto i ako si njihov clan nis te ne kosta[emoji4]

Link to comment
Share on other sites

Na Cliu razbiješ bočnu šajbu na zadnjim vratima. Jeftina je. Twingara mi prodao tu foru kad je slagao svoj Clio RS ispočetka :)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.