Jump to content

Vađenje prednjih sjedala


borny

Recommended Posts

Ima li netko iskustva sa vađenjem prednjih sjedala iz Clia 2?
Trebam neku korak-po-korak uputu da nešto ne userem, poglavito oko zračnih jastuka...

Link to comment
Share on other sites

Pa ne bi trebalo biti ništa komplicirano. Odspoje se konektori i to je to. Ako baš želiš biti siguran, klemu skineš. Na svome sam vadio  zajedno s vodilicama, znaci ispod auta 4 šarafa, odnosno matice.

Greška airbaga se ne bi trebala pojavit ako je auto ugašen bio cijelo vrijeme, a i ako se upali, morala bi se ugasit čim se spoji sve natrag. Meni su žice ispod vozačevog sjedala povremeno bile u prekidu i lampica (greška) se palila / gasila.

Link to comment
Share on other sites

Pitaj mene sutra kad se vidimo, radim si krevet u autu po mjeri pa ti sve pokazem :p, ako ne zelis ne treba vodilice skidati.

 

Edited by CRN11
Link to comment
Share on other sites

Borny, bude li ti kolega Crni šarafio po autu znadeš da pola toga nece vratiti jer ti ne treba [emoji23] [emoji23]

Link to comment
Share on other sites

To su sve kapitalisti nabacali na auto, pol toga ti ne treba, jer moj moto je, cega nema, oko toga se ne trebas brinuti :D

sunce ti milo kad otvorim haubu ili vrata ili gepek tog njegovog clia sve mi cudno sta sve postoji na tom autu, a ja odavno to zaboravio da sam imao ahahahahah

Link to comment
Share on other sites

Pitaj mene sutra kad se vidimo, radim si krevet u autu po mjeri pa ti sve pokazem :p, ako ne zelis ne treba vodilice skidati.

 

Krevet u autu, ultimativni švaler [emoji3]

Sent from my Lenovo P1a42 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Bio nekad i na vrijeme :D sad su mi deca porasla do granice da ne placu kad odu s bakama i dedama na more pa ja i zena bauljamo od Triglava do Vardara i spavamo u auto :D

No ajmo redom

Sicevi imaju oplate na donjem dijelu koji se sa strane nogu drze nosicima u rupama u samoj konstrukciji sica, a od strane guzice su po jedan torx vijak. Znaci odsarafis torx i svuces oplatu na nacin da zadnji dio odmaknes od sica i gurnes slideom nosic iz rupe. Je perverzno ali je tako, pa pase svima ovisno o kojoj se rupi radi.

Nakon gore spomenute radnje na vidjelo dana stupaju, matice obavezno srebrne boje i lako se uocavaju u svom crnilu konstrukcije sica, ako su druge boje ni u ludilu ista dirati, sve vratiti kak je bilo, sjest i plakat jer moras u ovlasteni da ti mijenjaju boju matica. Kljuc 13.

Kod mene su bile srebrne i bilo ih je 5 komada, na strani vrata 2, kod rucne 3, naravno da sam to skinuo na 4 kad sam vracao. Kad skinete spomenute, sic je kao u borbenom avionu spreman za katapultiranje. Ali prije toga treba, ako se radi o vozackom odspojiti konektor baluna i najvaznija stvar senzor udaljenosti sica koji je mater im ljubim toliko fin i njezan da sam njegov nosac sjeb4o jer mi se sic slucajno izvrnuo i pukao nosac senzora. To po meni nije greda ako vam je stanje da vam je zena džepna venera, a vi izgledate ko medvjed. Jednostavno sam taj mikroprekidac stisnuo vezicom i stalno je u modu đepne venere odnosno air bag, nedaj bože samo ispaljuje u manjem modu da ne ozljedi venere koje imaju kratke ruke, za medvjede je tak svejedno ionako sam popunio cijeli prostor na prednjem sicu.

 

Link to comment
Share on other sites

Budemo to skupa prek vikenda kada ću kemijsko raditi. Možeš si i ti očistiti nekaj ako trebaš ;)

Link to comment
Share on other sites

Hahahaha, ova ti je dobra [emoji23] [emoji23] [emoji23]

Pa kod Crnog nema ni tepiha, ni tepisona. Nema se što čistiti.

Rekao bi da je puno jednostavnije i brže odšarafiti 4 vijka s donje strane poda, odštekaš balun i sve je vani za 5 min. Akumulator ne trebaš skidati, samo nemoj davati kontakt.

Link to comment
Share on other sites

E da nemam ni izolacije po cijelom autu ahahhaha, pa ak nisu sarafi zapekli i zahrdjali onda nek lezi ispod auta, ali ako mu je u cilju cistiti tepih ispod sica za to mu ne treba skidati siceve jer je sve dostupno sa onim strojem.

Link to comment
Share on other sites

Ma baš bih volio izvaditi sjedala van pa ih kemijski očistiti. Tlaka mi je u autu ih čistiti jer zaserem sve od šajbe do poda. A i naučiti ću nešto novo :)

Link to comment
Share on other sites

gedora 13, po mogućnosti duga i odšrafiš 4 vijka odozdo. Ili odozgo torxeve a vodilice ostanu u podu. Samo tad imaš 5 vijaka, jedan više

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.