Jump to content

pucketanje graničnika vrata


lucky77

Recommended Posts

zaljepio na graničnike izolir trake i uživam u tišini kad zatvaram vrata  :00009019:

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

zaljepio na graničnike izolir trake i uživam u tišini kad zatvaram vrata :00009019:

kakve graničnike?

Link to comment
Share on other sites

Vjerujem graničnike vrata.

Zanima me koliko dugo će izdržati izolir traka.

Link to comment
Share on other sites

Vjerujem graničnike vrata.

Zanima me koliko dugo će izdržati izolir traka.

zato baš san i pita....vjerujem da će se vrlo brzo izolirka oguliti.

Link to comment
Share on other sites

zato baš san i pita....vjerujem da će se vrlo brzo izolirka oguliti.

počela se već lagano guliti.

ali našao sam temu gdje spominjete neke masti, pa ću ih probat naći i namazati. :)

Link to comment
Share on other sites

Ja sam pošpricao silikonskim sprejem.

Koliko će dugo potrajati viditi ćemo, ali je riješilo to glupo puckanje vrata 

Link to comment
Share on other sites

zaljepio na graničnike izolir trake i uživam u tišini kad zatvaram vrata  :00009019:

Rješenja za graničnike vrata nema, pomaže samo izmjena. Eventualno možda bi se moglo istokariti metalne kotačiće, i ubaciti ih umjesto plastičnih. I ja sam imao problema s puckanjem graničnika stražnjih vrata na laguni. Srećom postoji ebay i njegove blagodati, tako da sam za relativno male novce (oko 300 kn) uspio dobiti skoro nove graničnike. Sad imam mir i tišinu pri svakomj otvaranju (ili zatvaranju) vrata.

 

Pogledaj ovdje:

 

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_odkw=renault+laguna+check+door+strap&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xrenault+clio+check+door+strap&_nkw=renault+clio+check+door+strap&_sacat=0

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

Rješenja za graničnike vrata nema, pomaže samo izmjena. Eventualno možda bi se moglo istokariti metalne kotačiće, i ubaciti ih umjesto plastičnih. I ja sam imao problema s puckanjem graničnika stražnjih vrata na laguni. Srećom postoji ebay i njegove blagodati, tako da sam za relativno male novce (oko 300 kn) uspio dobiti skoro nove graničnike. Sad imam mir i tišinu pri svakomj otvaranju (ili zatvaranju) vrata.

 

Pogledaj ovdje:

 

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_odkw=renault+laguna+check+door+strap&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xrenault+clio+check+door+strap&_nkw=renault+clio+check+door+strap&_sacat=0

 

Slažem se s tobom ali nekako mi je uglavi misao da i te polovne sa ebaya mogu biti u istom stanju kao i moje. 

 

Eventualno da ih je uzeti, pa na njih ugraditi metalne kotačiče ili od PA6 plastike pa onda staviti na auto.

Jer problem je samo u tom vražjem kotačiću koji bi se trebao okretati po vodilici, ali se ne okreće jer se "izliza" i stoji na jednom mjestu

 

EDIT: usrmaatre ti si ih sve 4 mjenja? Možeš li mi reći da li su lijeve i desne iste. Ili da li su prednje i zadnje iste?

Edited by petak
Link to comment
Share on other sites

Slažem se s tobom ali nekako mi je uglavi misao da i te polovne sa ebaya mogu biti u istom stanju kao i moje. 

 

Eventualno da ih je uzeti, pa na njih ugraditi metalne kotačiče ili od PA6 plastike pa onda staviti na auto.

Jer problem je samo u tom vražjem kotačiću koji bi se trebao okretati po vodilici, ali se ne okreće jer se "izliza" i stoji na jednom mjestu

Problem je isključivo u kotačićima, odnosno kao što navodiš u tome da se isti "izližu".

Ja sam igrom slučaja na ebay-u našao skoro nove (čovjek mi garantirao da neće pucketati) i stvarno su dobri. Malo mi je čudno da su mene zahebavali isključivo stražnji graničnici (prednja vrata se kudikamo više otvaraju), a sa prednjim nemam nikakvih problema.

 

Kotačići se mogu skinuti, ali ih je malo teže namjestiti zbog opruge.

Link to comment
Share on other sites

Meni zvrndaju samo zadnja lijeva vrata (tuda djeca ulaze)

 

Usrmaatre: Ti si ih sve 4 mjenja? Možeš li mi reći da li su lijeve i desne iste. Ili da li su prednje i zadnje iste?

Link to comment
Share on other sites

Samo stražnje sam mijenjao, prednji ne pucketaju. Jesu li prednji i stražnji isti ne znam, ali lijevi i desni su u teoriji isti. Zašto sam napisao ovo "u teoriji". Zato što postoji dva "jezička" koja se nalazi na graničniku i za ugradnju u "suprotna" vrata potebno je jednog saviti, a drugog ispraviti.

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

E super! 

Hvala ti za ovaj info!

 

Kad govoriš "jezičak" misliš li o onim brijegovima na vodilici ili o nečem drugom?

Link to comment
Share on other sites

E super! 

Hvala ti za ovaj info!

 

Kad govoriš "jezičak" misliš li o onim brijegovima na vodilici ili o nečem drugom?

Na vratima postoji rupa gdje ulazi taj "jezičak", a on se nalazi na samom graničniku. Evo pogledaj na slici.

post-11381-0-43431300-1397634092_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Kužim!

 

To je metal kojim se graničnik hvata za štok vratiju?

On se mora okrenuti. 

Jel to neki problem ili je jednostavno za odraditi?

Link to comment
Share on other sites

Ne okrenuti! Ako postavljaš recimo graničnik koji je originalno bio na stražnjim lijevim vratima na stražnja desna vrata, ondavti taj jezičak neće moći ući u rupu na vratima. Potrebno ga je samo ispraviti kliještima i skučiti onaj jezíčak koji prema rupi odgovara. Sve drugo paše. P.S. Ispričavam se krivo sam označio jezičak, to je onaj jezičak koji se nalazi iznad onog u crvenom krugu. Kad ga uzmeš u ruke vidjet ćeš o čemu se radi.

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

Super, znači prava čista mehanika, čekič, klišta, kacavida i sve frcera...... :happy2:  :D

 

Zahvaljujem

 

P.S: MOlio bih moderatore da od ove usrmaatrine i moje prepiske otvore jednu novu temu u dijelu "sam svoj majstor" (ili di već misle da je prikladno) jer ovakve informacije neto traži onda ih obično teško nađe. Zahvaljujem!

Edited by petak
Link to comment
Share on other sites

Podrzavam. Imam isti problem. Samo zadnja vrata i to ponekad. A prednja bez po muke :)

Link to comment
Share on other sites

Da li se taj mehanizam skida jednostavno dok su vrata gore ili moram vrata rastaviti(oplate) ?

Na meganu sva 4 vrata škljocaju i "stružu"

Link to comment
Share on other sites

Bojim se da će teško ići bez skidanja oplate vratiju jer ovaj nosač kojim se graničnik drži za vrata se montira s unutarnje strane vrata

Link to comment
Share on other sites

Bojim se da će teško ići bez skidanja oplate vratiju jer ovaj nosač kojim se graničnik drži za vrata se montira s unutarnje strane vrata

Tako je, oplata se mora skinuti.
Link to comment
Share on other sites

Evo momci, uživajte. :dobroje:

MIslim da je rasprava i završila, ali je zgodno da je na jednom mjestu i da je izdvojeno!

 

Smučac zahvaljujem!

Edited by petak
Link to comment
Share on other sites

Meni je vjetar jednom povukao vrata, i od tada počelo pucketati, naročito kad je hladno. S obzirom da je auto pod grancijom, jutros je zamjenjeno u servisu. Oplata se mora skinuti.

Link to comment
Share on other sites

aha, onda zasad još ništa ne diram, malo nasprejao sa sprejem za podmazivanje lanca na motoru i sad je bolje :D 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.