Jump to content

pucketanje graničnika vrata


lucky77

Recommended Posts

Kakav je situacija sa cliom 3? Tamo isto puckaju ko ludi, a sumnjam da je to popravljivo ili?

Link to comment
Share on other sites

Zamijenio sam te plasticne kotacice mesinganima...koje sam istokario.

Sam postupak skidanja granicnika i ponovnog montiranja iziskuje ukupno pola sata posla. Troskovi 0kn. I uzivam otvarajuci i zatvarajuci vrata

Nikakvih problema s graničnicima prednjih vrata nisam imao, mene su isključivo hebali graničnici stražnjih vrata, Jedan sam graničnik kupio polovni na ejebu, dok sam drugog popravio na način da sam s ovog kojeg sam skinuo uzeo kotačić koji nije bio oštećen (vanjski).

Link to comment
Share on other sites

Meni samo prva lijeva vrata. Koja se najvise koriste....s ostalima nisam imao problema

Link to comment
Share on other sites

Čim budem u mogućnosti napravit ću 8 metalnih kotačića.

Link to comment
Share on other sites

Mesing ili bakar

Možda je bolje staviti mesingane. Tvrdi, a opet dovoljno meki. :)

Link to comment
Share on other sites

Kod clia 3 jel to drugacije? Onaj srednji dio na vratima, obli duguljasti? I jel se to da popravljat ili bas ide zamjena?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Jel netko imao problem s odvijanjem vijka Torx 40 (spoj granicnika s okvirom vratiju)? Ja prije neko vrijeme popravio granicnik na vozacevim vratima bez problema, a sada krenuo sa suvozacevim vratima. Ovaj vijak nikako ne uspjevam skinuti, bojim se da sam usput i izglodjao glavu vijka :(
Probao sam s WD40 ali nema pomaka. Sve sta sam s teskom mukom uspio jer zaokrenuti vijak za par milimetara, tek toliko da se granicnik moze lagano pomicati ispod glave vijka. Dalje nikako ne ide...

Link to comment
Share on other sites

kakav je postupak na megane 2 coupe ? naime tamo je malo drugačiji graničnik ,al isto puca ...

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

 

Zamijenio sam te plasticne kotacice mesinganima...koje sam istokario.

Sam postupak skidanja granicnika i ponovnog montiranja iziskuje ukupno pola sata posla. Troskovi 0kn. I uzivam otvarajuci i zatvarajuci vrata

 

damir, koje tocno kotacice?

mislis na ovaj stift kaj drzi opruge ili ovaj drugi koji je na zglobu?

Edited by newbie
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Osim tok krckanja dali se može nešto drugo desiti tipa da se vrata nemogu zatvoriti?. dali to treba mijenjati ako ne smeta zvuk?

meni krcka već mjesec dana ali povremeno malo sam pošrpicao sa sprejem za podmazivanje ali ne pomaže.

Link to comment
Share on other sites

Ja mudro šutim. Ipak vozim Lagunu i to se na takvom autu "ne dešava" [emoji16]

Da ziher.

Desava se to dosta i na Lagunama, samo provjeri na L3 podforumu [emoji6]

Link to comment
Share on other sites

Osim tok krckanja dali se može nešto drugo desiti tipa da se vrata nemogu zatvoriti?. dali to treba mijenjati ako ne smeta zvuk?

meni krcka već mjesec dana ali povremeno malo sam pošrpicao sa sprejem za podmazivanje ali ne pomaže.

nemože se ništa desiti, osim kada nekakv feder unutra rikne e tada nečeš imati funkciju graničnika

bio sam kod jednog majstora kojemu su prošle tisuću auti kroz ruke a na renualtima je doktorirao

I on veli da su svašta pokušavali s graničnicima , busili sa bormašinom pa stavljali neke stvari unutra I ništa nije pomagalo

neki dan sam zvao u renualt krapinu za cijenu i 800 kn je s tim da 5+ naravno ne odnosi se na to

to je neko napisao da košta 400 kn

 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam bio u Starkelju u ZG i rekli su mi da je za Lagunu 3 cijena 400kn bez ugradnje, sad jedino nisam ziher da li je pdv u toj cijeni.

Link to comment
Share on other sites

Koristite super-broncu za te pikse,nadzivjet ce auto,ako na motorima sluzi umjesti iglicastog lezaja,sluzit ce i vama.

Link to comment
Share on other sites

Odlična tema, na scenicu od punca suvozaceva vrata kod otvaranja pucaju da se cuje kao da netko iz pistolja na plasticne metke puca, ne sjecam se kad sam cuo tak razjebana vrata jos.

Probali smo wd, nista.

Ako netko ima neki drugi savjet moze prijedlog ? Napominjem da je izuzetno jak zvuk, kao da se trlja lim o lim, sumnjam iskreno da bi mast tu pomogla.

a volio bih i znati sto ocekivati, koliko bi mehanicar uzeo za popravak toga, koliko to moze kostati ?

Edited by hrvojexyz
Link to comment
Share on other sites

Ima li netko taj pant iz scenica 2 ili megana 2 koji je potrošen (puca) da probam rastaviti pa da vidim šta se da učiniti i napravim neki tutorial ako uspijem ?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ako se ne varam mislim da je kolega DamirVZ koristio uputstva sa ovog topica:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

rezultat mesinga nakon godine dana kako je u funkciji...ne lupa ništa ali....

20160429_211512.thumb.jpg.c67dc2beb2ab48

mislim da ce iduci materijal biti od zeljeza...ili jednostavnije smanjiti promjer valjčića od mesinga...jer smanjenjem promjera valjčića sa 13,1 mm na npr 10 mm smanjuje se količina samog pritiska sto bi trebalo dati dugotrajniji vijek samog valjčića od mesinga, ali isto tako i manji otpor vrata prilikom otvatanja/zatvaranja...ili prelazak na zeljezni tvrđi valjčić...

 

Link to comment
Share on other sites

I kod unapređene verzije graničnika valjčići su metalni, nisu više plastični.

Edited by djordjep80
Link to comment
Share on other sites

Snanjit ce se oni sami na 10 mm koliko spene ima. A malo masti stavit?

LG G3 via tapatalk

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.