Jump to content

pucketanje graničnika vrata


lucky77

Recommended Posts

frenchkey stavljeno je masti, ali očito je da mast kroz par otvaranja jednostavno se istisne jer ju valjčić i šipka izguraju...

Link to comment
Share on other sites

Ja bih to napravio od celika. Mesing nije bas otporan na habanje. Koji je unutarnji promjer? Mozda postoje neki mali kuglicni lezajevi koje bi to bolje odradjivali.

Ako ne stavit od grafitne bronce lezaj u celicnu piksu (valjcic)

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nije ti losa ideja s kuglicnim ležajem, samo izmjetiti dimenzije i u prodavaonicu lezajeva

LG G3 via tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Brz si...bravo bravo.... :anbetung:

 

Samo da potvrdim 

duljina = 14mm

promjer vanjski 13mm

promjer unutarnji 5,2mm

 

Drugi tjedan idem tokara ganjati....

Dimenzije se već znaju

Link to comment
Share on other sites

Dimenzije se već znaju

iskreno nije mi se dalo citat cijelu temu :D 

takvih lezajeva ima (5mm) tj 695 i on je 4mm debeo i 13mm vanjski promjer. znaci 3 lezajeva da se navuku bi bilo super. 

tih 0.2mm se moze lagano i s smirglom skinuti. 

ili 6x12x4 lezaj pa da neko ide praviti unutarnju piksu s 5.2 na 6mm

Link to comment
Share on other sites

gledam sad kod sebe u firmi, ciak je imao oem graničnik u ponudi po mpc 259 kn što je ok cijena, jedino što je sad taj artikl nedostupan. možda lageros može kod sebe nabaviti?

804303543R
804310007R
804303657R
 

Link to comment
Share on other sites

Ti kataloški brojevi nisu više u ponudi , jer su to verzije sa plastičnim valjčićima a Renault je prije 2 godine uveo poboljšanu verziju sa metalnim valjčićima.

Link to comment
Share on other sites

idemo dalje već početkom tjedna....3 ležaja 12mm i 2 podloške po 1mm...stari plastični, mesingani, ležaj...

IMG-1463759889075-V.thumb.jpg.f629d95a9b

IMG-1463759954912-V.thumb.jpg.953640ff17

Link to comment
Share on other sites

Bravo! Daj slike kad bude montirano. Cijena lezajeva i model?

Ta patata lk

Link to comment
Share on other sites

@frenchkey  bila bi fora da samo napisem, slozeno, lezajevi stavljeni ?

 

 

naravno da ce bit slika... 

cijena je 8 kn kom za lezaj...ako nekog zanima podloška je 10lp komad ?

Edited by brzi16v
Link to comment
Share on other sites

Hehe, a podloske su malo veceg vanjskog promjera, hoce li zapinjati?

Ta patata lk

Link to comment
Share on other sites

podloske su 5mm x 14mm x 1mm...skinuo sam dole taj 1mm..ali nema potrebe...jer vodilica ce klizati po 2. lezaju i malo ce hvatat 1. i 2. ležaj...a podloske nece..one su tu samo da nema lufta..

Link to comment
Share on other sites

Znaci moj prijedlog urodio plodom :)

Znaci 6x12x4mm lezajevi

Kako si se rjesio lufta? Ili si ga ostavio tako.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

evo, tišina bez kvrckanja....sve skinuto i sastavljeno za cca 15 min...isti postupak skidanja kao na coupeu...ovo sam si radio na meganu berlina...

 

znači stavljeno : sajba 5x14x1, ležaj 5x13x4

 

stavljeno je sajba, 3 lezaja, sajba...

 

osovina je 5.2 mm tih 0.2 mm sam skinuo tako da sam stavio osovinu u busilicu kao borer i turpijom skinuo tih 0,2 mm..

 

 

slika cisto zbog frenchkey-a da se vidi kako stoje lezajevi...umjesto valjčića

20160524_190731.thumb.jpg.c9337f50c36464

sad jos moram kupiti 3 lezaja i napraviti isto na suvozacevim...

Link to comment
Share on other sites

To majstore! Moras ovo patentirati, haha.

Nadam se da ce biti trajniji od mesinga

Ta patata lk

Link to comment
Share on other sites

Patent bi trebao ici meni. Ne njemu.

Brzi gore si bio napisao da je 12mm vanjski promjer lezaja. Haha daj se odluci :)

I nisam znao da se moze osovinica ozvaditi vani. Ako je tako onda mi fakat nije jasno kako se niste toga prije sjetili.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ništa od patenta, kinezi ce izbacit jeftiniju verziju s ležajevima od bambusa :bigl:

Ta patata lk

Link to comment
Share on other sites

Kao prvo da se nisam od prvog dana potrudio oko toga, polovica nebi ni znala u cemu je problem, pa ni RFS. Uglavnom od samog početka je trebao ići tvrđi materijal, ali je stavljen mesing, nitko nije računao da će se tako trositi. Ponavljam mesing se ravnomjerno potrosio cca 1-2 mm..ali ne kvrcka... Isto tako će vrijeme pokazat kako se vodilica sada reagirati na tvrđi materijal..

 

nigdje i nikad nisam naveo za ležaj 12mm.. ležaj je 5x13x4....a to što piše 12 mm je sasvim logično..org dužina valjčića je 14 mm, dakle 3 ležaja x 4mm = 12 mm + 2 podloške da se nadoknadi luft

Edited by brzi16v
Link to comment
Share on other sites

idemo dalje već početkom tjedna....3 ležaja 12mm i 2 podloške po 1mm...stari plastični, mesingani, ležaj...

ovaj post sam krivo "protumacio" kad sam nagadjao koji si lezaj stavio. tj sirinu ukupnu sam spojio s promjerom, jbg zabuna.

 

sto se tice rjesavanja problema jbg nemam megane 3 da bi imao takav problem i da ga mogu probat rijesiti, al je cinjenica da sam se ja sjetio lezaja dok ste vi i dalje svi razmisljali koji klizni materijal staviti ;) 

kaze se hvala na pomoci a ne nabija na nos kako nitko drugi nije ni probao ;)

Link to comment
Share on other sites

MilosB, već si tri puta ovdje napisao da si se ti prvi sjetio, hvala.

 

Možda bi se mogle i samo nanizati podloške bez ležajeva? Planiram uskoro to i sam raditi pa gledam koja je najbolja opcija.

Link to comment
Share on other sites

Neznam bas jer bi se one medjusobno savile tj ne bi cvrsto stajale na osovinici. Cak bi podloska za 5mm isla direkt na osovinu jer su iste uvijek veceg promjera. No ako se osovinica lako vadi van onda je lezaj mnogo mnogo bolja opcija.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Milos B evo ti si moderator i bit ću ti zahvalan ako obrišeš ovu temu...ti ju otvori i patentiraj šta god hoćeš...

Link to comment
Share on other sites

trebas biti zahvalan za pomoc a ne... sebi si usparao pare i mozda jos nekome tko ce ovo ponoviti za tobom, nisi meni, 

ja nemam nikakve koristi od ove teme, niti od vecine nazalost na ovom forumu, jer odgovore na moja pitanja uglavnom niko nije ponudio nego su teme otisle u zaborav, a za sve DIY teme sto sam stavio nije bilo ni odgovora, no nebitno.. 

al ako nesto ne toleriram to je kicenje tudjim perjem.. kako na poslu tako i bilo gde drugde samo to je u HR, sasvim normalna pojava pa me ni ne cudi al pet necu dozvoliti...   

Link to comment
Share on other sites

brzi16v je prvi  započeo ovu temu te se potrudio i detaljno opisao sam proces popravka, te nakon godinu dana podijelio opet s nama kako mesing nije najbolje rješenje i postavio fotke, bez obzira tko se prvi sjetio ležajeva opet se brzi16v prvi odlučio da to isproba i opisao je cijeli postupak uz priložene fotografije

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.