Jump to content

pucketanje graničnika vrata


lucky77

Recommended Posts

Danas ubacio mesingani umjesto teflona pa koliko izdrži. Napokon tišina. Samo sam skinuo kompletnu oblogu vrata jer je lakše raditi. Ova spužvasta izolacija se polako da odlijepiti i zalijepiti tako da nije pukla, a i sve kopče su ostale cijele. Najduže je trajalo dok sam otkačio opruge na mehanizmu. U svakom slučaju, otvaranje vrata bez škljocanja, neprocjenjivo.

Link to comment
Share on other sites

@labrax trebalo bi biti ok, napomenuo sam da se mesingani potrosi 1-2 mm ali ravnomjerno se trosio gledajuci na promjer valjčića...da se i plasticni trosi ravnomjerno ne bih bilo kvrckanja..

Link to comment
Share on other sites

@labrax trebalo bi biti ok, napomenuo sam da se mesingani potrosi 1-2 mm ali ravnomjerno se trosio gledajuci na promjer valjčića...da se i plasticni trosi ravnomjerno ne bih bilo kvrckanja..

Slažem se. Kod plastičnog je premalo trenja i zato kliže i troši se neravnomjerno.

Link to comment
Share on other sites

brzi16v je prvi  započeo ovu temu te se potrudio i detaljno opisao sam proces popravka, te nakon godinu dana podijelio opet s nama kako mesing nije najbolje rješenje i postavio fotke, bez obzira tko se prvi sjetio ležajeva opet se brzi16v prvi odlučio da to isproba i opisao je cijeli postupak uz priložene fotografije

Pa najbolje da sam morao ja jos ici i isprobavat umjesto vas..

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

MilosB nisi mi ustedio pare, nisi mi poklonio ležajeve, nisi prstom maknuo u ovoj temi, izigravas diktatora a pojma nemamo ni ti ni ja kako će reagirat ležajevi kroz godinu dana....ili vodilica....ponavljam samo da mi je zao teme zbog drugih kojima treba pomoć, ali hoću da se izbriše cijela tema......ili cu ja editirati sve svoje postove jednostavno

Link to comment
Share on other sites

Tema je odlična i treba ostati ovakva kakva je! Baš nam takve teme trebaju.

Što se rasprave tiče, često je najbolje prešutjeti neke stvari i smiriti strasti. Forum ne bi trebao biti mjesto za dokazivanje. 

Link to comment
Share on other sites

Brzi, videces dal ce i kako ce..

A da nisam maknuo prste bi se i dalje vrteli oko mesinganih itd kliznih lezajeva. A ne predlozio i nasao tipicne dimenzije lezajeva koji su pribliznih dimenzija

A i sto se kliznog lezaja tice nije svaki mesing povoljan za takav tip habanja al ja i onako nista neznam tako da.

Ako mislite da nisam nista doprineo u temi ljepo se vratite na mesingane lezajeve.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

PS: sve vise razumijem Rene-a zasto nista ne pise po forumu, svaka ideja se prisvaja za sebe a zahvalnosti ravno 0..

Neka trebat ce vama jos pomoc...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

brzi16V - procitao sam temu i nadam se da lezajevi i dalje drze. Na zalost ne mogu otvoriti slike sa prvog posta. Ako ti nije problem ih postaviti jos jednom ili poslati na PM

Unaprijed hvala.

Link to comment
Share on other sites

slika nema, pa evo da se zahvalim na upropastenoj temi, HVALA , a tebi cu poslat u pm slike sutra

Link to comment
Share on other sites

nema na cemu, ako si covjek ces se zahvaliti kad ti se potvrdi da je to rjesenje ipak dobro, a ne izigravat zrtveno janje.. 

Link to comment
Share on other sites

slika nema, pa evo da se zahvalim na upropastenoj temi, HVALA , a tebi cu poslat u pm slike sutra

Ok, thnx.

Nije presa :zivili:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Bok brzi. Hvala na objašnjenju. Jel bi i meni mogao poslat slike u inbox? :)

Meni su 2014. u Štarkelju promijenili graničnik vozačevih vrata taman pred istekom garancije (cijena novog oko 420 kn). I sad mi je počeo klapat od zadnjih vrata.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pozdrav, ljudi...

Ovo je snimka škljocanja graničnika vozačevih vrata na mom Scenic III 2012 g...

Pročitao sam sve do sada pisano, ali meni se čini kako unutarnji valjak nije istrošen i nekako čudno "skoči" kad škljocne...

Btw, ima li netko kakav tutorial kako raskopati vrata? Čini mi se položaj šarafa drugačijim nego kod Megana III i slično...

Link to comment
Share on other sites

valjak ti je istrosen definitivno...stavi valjak od zeljeza..ja sam sebi od zeljeza stavio, lezajeve sam izvadio i bacio.

Link to comment
Share on other sites

valjak ti je istrosen definitivno...stavi valjak od zeljeza..ja sam sebi od zeljeza stavio, lezajeve sam izvadio i bacio.

dimenzije su iste kao i kod ostalih?

duljina = 14 mm, promjer vanjski 13 mm, promjer unutarnji 5,2 mm?

kako da skinem oblogu vrata? di su sve vijci kod Scenica?

 

thnx

 

Edited by skin
Link to comment
Share on other sites

https://m.youtube.com/watch?v=qadt_pDeM6o

@skin eto link za scenic 3...sve isto samo sto tvoj čini mi se nema rukohvat...opet ja o rukohvatu...haha  

ovo je za Megane iii ali mislim da je princip isti... THNX!!!

kad napravim valjke, čime podmazat? imam silikona u spreju... ili ipak grafitne masti i slično?

Link to comment
Share on other sites

...lezajeve sam izvadio i bacio.

Zasto? Zar su se raspali?

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

da malo oživim tem..

ima li netko graničnik vrata, pokvareni, da mu ne treba?

Link to comment
Share on other sites

da malo oživim tem..

ima li netko graničnik vrata, pokvareni, da mu ne treba?

imam ja novi, 250kn :D

Link to comment
Share on other sites

French jel ti škljocaju vrata? Si uspio rješit kao brzi ili nisi dirao?

Link to comment
Share on other sites

ma ne škljocaju meni nego jednom prijatelju. U biti mijenjao je cijela vrata radi sudara, stara vrata s graničnikom bacio, a nova, tj. polovna nemaju graničnik, pa mu treba bilo kakav

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.