Jump to content

pucketanje graničnika vrata


lucky77

Recommended Posts

Ne škljocaju ti uopće ili si rjesio već? Meni vozačeva, živcira me baš.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

pozdrav dečki!

pregledao sam ovo i čini mi se jako zanimljivo, s obzirom da kod mene se čuje suvozačev, a vjerujem da će i vozačev kad tad propjevat pa me sad zanima slijedeće....

laguna 3, popravio bih graničnik, koji materijal da koristim za valjčiće, i da li da stavim jedan ili tri valjčića kao brzi? i ima li netko dimenzije valjčiča kako bih istokario valjčiće prije nego krenem rastavljati vrata?

 

hvala svima unapirjed

Link to comment
Share on other sites

kaže mi kolega koji radi u tokiću da kod njih ima zamjenskih graničnika za megane 3, cca.100kn

Link to comment
Share on other sites

Od originala ne može biti gori :)

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Zvao tokic i za lagunu je komad 200 kn...znaci isplati se popravljati....

Dakle ako netko zna info o dimenzijama valjcica za lagunu bio bih zahvalan...

I da..koji materijal na kraju koristiti?

Link to comment
Share on other sites

ja sam stavio metalne valjčiće kad sam radio na svom coupeu po uputama koje je postavio brzi16v, zamijenjeno prije cca.godinu dana

Link to comment
Share on other sites

Na laguni 2 sam stavio aluminijske valjčiće jer je aluminij bio dostupan kod tokara.

Rade odlično, koliko su se potrošili u ova 3 mjeseca neznam.

Jedini moj savijet bi bio da se unutarnja rupa napravi maloko veća nego što je mjera klina.

 

Naime na vozačevim vratima unutarnja rupa mi je točno 5,2mm i ako ih malko lakše gurnem kod zatvaranja obično mi ostanu otvorena na prvoj stepenici na graničniku

Na ostalim vratima sam malko još proturpijao unuarnju rupu pa je ona sad 5,3 ili 5,4mm i vrata se baš fino zatvaraju.

Valjčić lakše klizi po klinu.

Link to comment
Share on other sites

Što se dogodilo sa slikama iz prvog posta?

Na cliu mi lupaju ti graničnici na vozačevim i svozačevim vratima, htjedoh to raskopati, našao ovaj topic, ali nema više slika :)

Link to comment
Share on other sites

Hvala,i kako se drze nakon godinu dana?

meni su ok, isto kao i prvog dana kad sam ih namontirao, napravio oko 40 tisuća km u godinu dana, e sad koliko puta su se vrata otvarala nisam brojao :D imao sam i mesing u pripremi ali mi je kolega brzi16v rekao da se kod njega mesing potrošio brzo, tako da sam po njegovoj preporuci napravio čelične i zasad su ok

Link to comment
Share on other sites

Stavit cu slike pistupka ovih dana, premda malo malo netko na pm trazi me to; a nemam vremena svakom pojedinacno slati

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Sinulo mi je...

Svi smo krivo razmišljali podmazujući graničnike. Ako hoćete da vam valjčići manje škljocaju potrebno je učiniti da se oni, iako više nisu okrugli, okreću oko svoje osi a to nećemo postići podmazivanjem nego baš suprotno. Treba osušiti spoj i povećati trenje. Malo krpice očistiti ulje pa onda sredstva za odmašćivanje (čišćenje kočnica) i to je to... Valjak se vrti, škljocanja gotovo da nema...

Probajte pa javite povratno... 

Link to comment
Share on other sites

To je moguce u trenucima dok jos valjak nije "pojeden" a skljoca..kasnije kad se ustrosi vise sumnjam da pomaze..bolje promjenit valjcice..to je mali rutinski zahvat od 15tak minuta

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

...to je mali rutinski zahvat od 15tak minuta

brzi16v > Da, mali rutinski zahvat koji je puno lakse odraditi sa nekim slikama za koje bi dosta clanova foruma bilo zahvalno ako bi ih podijelio.

No hard feelings, ali jos cekam da posaljes ove slike za koje smo se culi prije malo manje od godinu dana. Razumijem posao, obitelj i sl. ali...

:zivili:

Edited by Du-Dario
Link to comment
Share on other sites

brzi16v je napravio odlične upute i napravio ovu temu, ali je zbog nekih nesuglasica maknuo slike.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Ekipa,

Bilo je priče na forumu o već antologijskim pucketavim graničnicima na vratima. Uglavnom, na oba Meganea i Cliu su suvozački za izmjenu, a vozački na putu da propucketaju.

Ako se ne varam, netko je pisao da je radio reparaciju na način da se istokare drugi valjčići?

Ima netko više info?

Link to comment
Share on other sites

Ekipa,

Bilo je priče na forumu o već antologijskim pucketavim graničnicima na vratima. Uglavnom, na oba Meganea i Cliu su suvozački za izmjenu, a vozački na putu da propucketaju.

 

Ako se ne varam, netko je pisao da je radio reparaciju na način da se istokare drugi valjčići?

 

Ima netko više info?

Prozvalo me pa da se javim.

Radio za lagunu 2. na troja vrata. Od AL cijevi. Takav materijal je tokar imao na stanju. 

Bilo bi bolje da je mjed ili bronca. Ili od teflona (tvrda "plastika"). 

Dimenzije imam negdje na kompjuteru. 

Sutra ih iskopam i postavim ovdje. 

Mislim da su iste i na cliju i na meganu ali ostavljam prostor da krivo mislim. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.