Jump to content

pucketanje graničnika vrata


lucky77

Recommended Posts

Evo dimenzija valjčića

5a461fbdc9183_Laguna_2_Valji.thumb.jpg.520170202_184307.thumb.jpg.762ad8af8b1475

20170202_185615.thumb.jpg.ba05ca82f3e351

20170202_185917.thumb.jpg.fe065d858f8627

 

 

Uz jednu napomenu.

Ovaj unutarnji promjer od 5,2 sam još malo prvortio tako da se valjčić lako vrti oko osovine.

Na taj način sam osigurao da se valjčić okreće za vrijeme otvaranja i zatvaranja vrata odnosno lakše se otvaraju vrata i duže će trajati valjčić

 

Link to comment
Share on other sites

Evo dimenzija valjčića

Uz jednu napomenu.

Ovaj unutarnji promjer od 5,2 sam još malo prvortio tako da se valjčić lako vrti oko osovine.

Na taj način sam osigurao da se valjčić okreće za vrijeme otvaranja i zatvaranja vrata odnosno lakše se otvaraju vrata i duže će trajati valjčić

 

Odlično, hvala ti.

Ti si mjenjao oba valjčića ili samo ovaj koji ide po "nazubljenom dijelu"?

Link to comment
Share on other sites

Odlično, hvala ti.

Ti si mjenjao oba valjčića ili samo ovaj koji ide po "nazubljenom dijelu"?

Samo ovaj koji ide po nazdubljenom dijelu poluge

On je bio dobrano potrošen. Onaj drugi nije bio ni taknut pa njega nisam ni dirao.

 

Ovako je izgledao moj originalni valjčić nakon 16 godina korištenja

P9130058.thumb.jpg.3965b96d61b5677c23c06

P9130059.thumb.jpg.427af196beb6f836304c1

 

Ovo je sa vozačevih vrata.

Edited by petak
Link to comment
Share on other sites

Unutrašnji promjer 5.2mm, vanjski promjer 13.1mm, dužina 14mm

 

6ddfaadf9d4dd725654f69b2c2e0faeb.jpg

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

teflon je bolji od aluminija. Industrijski teflon koji se koristi između ostalog i za ležaje i koloturnike preko kojih idu sajle. 

AL je u ovoj priči najlošiji jer je najmekši

Jedino je problem nabavka tako male količine materijala. 

Strojopromet ima sve te materijale, ali neznam kolike su minimalne količine koje su voljni prodati. 

Link to comment
Share on other sites

teflon je bolji od aluminija. Industrijski teflon koji se koristi između ostalog i za ležaje i koloturnike preko kojih idu sajle. 

AL je u ovoj priči najlošiji jer je najmekši

Jedino je problem nabavka tako male količine materijala. 

Strojopromet ima sve te materijale, ali neznam kolike su minimalne količine koje su voljni prodati. 

Na srpskom renault forumu hvale taj sipas kao najbolji materijal za valjčiće. Iskreno, ne znam što je to

evo citat:

''Sipas je poliamidna termostabilna plastika, od koje se prave biksne, čaure i sl. 
Svaki metalostrugar zna šta je sipas i ima ga. 
Fabrički, ti točkići su od tvrde plastike, a kad se napravi od sipasa, nema izdera.
Samo na kvalitetnim proizvodima se ugrađuju deloci - čaure od sipasa. Recimo, kad bi se u kuglama trapa (jabučice ramena i krajevi spona) radile plastike od sipasa, koterma i sl, plastika, služili bi po 500 000 km.''

Guglo kaže:

http://www.tehnoguma-zg.hr/tko-smo/ponuda/tehnicka-plastika/poliamid-sipas/

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

"Sipas" je vrsta plastike. originalni su napravljeni od nje.

Ja se nisam zamarao nego napravio od onoga šta je tokar ima kod sebe. 

Link to comment
Share on other sites

Vidjet ću kojeg se materijala mogu dokopati.

@Petak spominjao si da si unutarnju rupu još malo širio? Nešto ozbiljnije da se odmah ide na 5.3 širinu ili?

Link to comment
Share on other sites

nisam mjerio. 

Kad sam pokušao pin gurnuti unutra išlo je dosta teško i valjak nisam mogao okretati rukom. onda sam malo mikrolgodalom proširio rupu nakon čega je pin lagano ulazio i valjak se slobodno okretao.

Koliko sam ja to skinuo nemam pojma, nisam mjerio. 

Možeš ići odma na 5.3 i biti miran

Link to comment
Share on other sites

može li se za one koji nemaju mikroglodalo, staviti onu osovinu u bušilicu pa prisloniti brusni papir?

Link to comment
Share on other sites

  • frenchkey featured and unfeatured this topic

može frenky. neće se ništa dogoditi. 

ili u startu napraviti malo veći provrt. 

Link to comment
Share on other sites

mislim da je uredu. I ako se klima neće se ništa dogoditi. 

Link to comment
Share on other sites

Dućan od ovih tehnoguma ima u Splitu pa bih mogao kupiti koju šipku plastike i dati na tokarenje. Mogao bi biznis s lokalnim šoderašem, on meni pokvareni, ja njemu popravljeni (imam jedan od meg 3 doma) :bigl:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ma ništa, tu smo da pomažemo. Ja još nisam tamo išao. Koji najbliži promjer za 13mm imaju? Koliko para 1 šipka

Link to comment
Share on other sites

Imaju 20mm.

Dvije će biti cca 50 kuna.

Napravim ih ja od obje šipke pa će bit za cijeli forum.

Link to comment
Share on other sites

Bio prije koji dan kod prijatelja koji ima CNC pa sam ga pitao za sipas. Njegova preporuka je mesing. Trenutno sam odustao dok ne pronjuškam malo.

Sad ga *ebi!

Link to comment
Share on other sites

Da, Frenckey dobro govori. Mesing se pokazao potrošan, tj. vodilica graničnika ju izdere dosta brzo...

@Fishal... mislim da imamo iste graničnike... kaj bi mogao napraviti par valjčića? Reci cijenu.

Link to comment
Share on other sites

a vidio si one slike di se mesing mrvi kao turpijom?

kolega brzi16v je probao sa mesingom, isto tako sam i ja imao u pripremi mesing valjčiće, no poučen njegovim iskustvom o kratkom trajanju mesinga napravio druge čelične koji rade besprijekorno već cca. 60 tisuća km uz prosječno desetak otvaranja-zatvaranja vrata dnevno

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.