Jump to content

Laguna III problemčić displaya od radija


josip_bj

Recommended Posts

 

Laguna III, 2.0 dci, 2008. godina, karavan! Nemam veliki display od radija, tj. nemam navigaciju, i na tom malom displayu mi se dešava da se pojavi 1000 "linija" po njemu i tada se neravno ne vidi ništa na njemu! Zanimljivo je to što se to dogada kad je vruće u autu! Dakle, u zimi je bilo sve super dok je hladno, ali kad u autu bude temperatura ugodna, tj.kad je toplo, tada ekran ludi! Ili sada dok je toplo, uđem u auto, unutra je oko 40°, ekran je naravno pun linija, ali nakon cca pola sata vožnje pod klimom, ekran bude kao novi! Dakle, dali je problem negdje u lemu ili u nečemu drugom, i dali se to može riješiti jednostavno ili mora ići novi display? Ovo na slici je umjereno, inače zna biti sto puta gore! Bilo koji savjet bi mi pomogao! Hvala!

Screenshot_20180614-202235.png

Edited by josip_bj
Link to comment
Share on other sites

Imam isti problem majstor je rekao samo zamjena dolazi u obzir popravka nema

Link to comment
Share on other sites

Nazalost, samo zamena dolazi u obzir. Nista tu Renault nije izuzetak, isto se desava kod Peugeota, Audija, Mercedesa etc

Link to comment
Share on other sites

malo i pokrit s nećim kontrolnu ploču kad je na suncu ?

Link to comment
Share on other sites

Hvala, nekako sam i mislio da bi tako moglo biti! U ovlaštenom su mi rekli od 1500 kn do 2000 kn da dođe display, jer mora ići po broju šasije + ruke, tak da bi moglo doci i do 3000 kuna i mislim da ništa od toga!  Ne vrijedi pokriti kontrolnu ploču, ne pomaže ,jer zbog temperature u kabini to bude, isto kao što sam rekao u zimi, sunca i kad nema, dok u kabini postane fino toplo, radio počne "luditi"!

Link to comment
Share on other sites

Hvala, nekako sam i mislio da bi tako moglo biti! U ovlaštenom su mi rekli od 1500 kn do 2000 kn da dođe display, jer mora ići po broju šasije + ruke, tak da bi moglo doci i do 3000 kuna i mislim da ništa od toga!  Ne vrijedi pokriti kontrolnu ploču, ne pomaže ,jer zbog temperature u kabini to bude, isto kao što sam rekao u zimi, sunca i kad nema, dok u kabini postane fino toplo, radio počne "luditi"!

oko 2200kn ti dođe Android 8.0 navigavija sa 7-8" touch displejom. Na Aliexpressu, plug n play.

Edited by MB104
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Meni se događa slično, ali samo s lijevom polovicom displaya.

Na nekom sam stranom forumu čitao da je možda prignječen kabel koji ide od komandi radija gore do displaya. Nisam još probao.

Link to comment
Share on other sites

oko 2200kn ti dođe Android 8.0 navigavija sa 7-8" touch displejom. Na Aliexpressu, plug n play.

Može link? ja sam zvao par kuće što to ugrađuju i za Lagunu mk3 ništa nema...

Link to comment
Share on other sites

da mi je nešto takvo za scenic 2 na onaj prazni dio kroz volan

Link to comment
Share on other sites

Scenic ima lose to rijeseno..

Najbolje do sad meg 3..

Elegantno i kak treba

Link to comment
Share on other sites

ma ja bi nešto u onaj prazan prostor da se vidi kroz volan, možda nexus tablet ili slično 

4127193_z9020130QRenault-Scenic-II-2009-

ili možda ovako:

 

 

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ista stvar je i kod mene na Laguni 3, doduše lijevi segment displaya dok desni bude ok. Cijela ta serija displaya je loše napravljena i tu nema popravka, lemljenja itd. Ja sam na svojoj Laguni sve to rastavljao i pokušao nešto "podbosti" ispod flat kabela koji ide u panel ali nije pomoglo. Nakon toga sam mijenjao display prije par mjeseci (skinuo s neke druge Lagune) ali potpuno ista stvar se dogodila nakon par tjedana. Opet lijevi segment displaya i baš kako svi kažu kad je jako visoka temperatura u autu. Za čudo, pokrivanje displaya s nekom krpicom čak nekada i pomaže jer izgleda da je uzrok tome visoka temperatura i sama svjetlost sunca no eto pomirio sam se s time da tu nema pomoći.

Rekao sam da ću staviti ovdje tutorial kako sam to sve rastavljao budući da sam slikao ali nikada da uzmem vremena i napravim.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kod mene je ista stvar, lijevi dio...

I ja sam mislio rastavljati i provjeriti kontakte, ali sada vidim da nema smisla.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.