Jump to content

Problem serva volana clio 2 1.5dci


Nerman

Recommended Posts

Ljudi pomoc! 

Danas idem na parkingu idem okrenut volan i skuzim da je full krut. Mislim si nemoj me da je servo otislo.. okrenem ja tako par puta i otezano ide. Poslje voznje ja u mjestu vrtim opet sve normalno.. al svako stajanje kad sam ga vrtio je bilo naizmjenicno bez pravila. Nekad radi nekad ne. Sad cu bubnut jer nisam siguran jel elektricni ili hidraulicni. Dal mozda fali ulja u servu? 

Edited by Nerman
Link to comment
Share on other sites

Električni je

Link to comment
Share on other sites

Je, električni je.... Inače kod mene se gasi servo i ukruti volan kada radi par minuta na leru bez pomicanje...
Također svake godine na tehničom mi se redovno ugasi servo i ukruti volan kod mjerenja ispušnih plinova, pri završetku jedino što pomaže je gašenje auto i ponovno paljenje pa probaj... 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Jel ti radi brzinomjer dobro,? Zna ih zezat podatak el.pinjona na mjenjaču. Zvuči bzvz ali nije, taj servo je progresivan i radi preko podatka brzine .ako podatak( impuls ) kompletno izostane hoce se ukrutit volan.. a hoce i zbog napona akumulatora,pa i nedovoljnog nspona punjenja.. imao sam jednog opela kojem je el.servo kasnio po 30 sec. Nakon paljenja auta i onda proradi sam od sebe.. nakon zamjene akumulatora sve ok..

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.