Jump to content

Kadjar


Mr. E

Recommended Posts

Kakve vijke trebam za alu felge na Kadjaru?

M12×1.5 dužina 26mm?? Ili trebam duže?
Konusni??

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Moj dolazi 29.12.

Zbog ove zavrzlame sa propusnicama uzeo sam vučnu službu da ga preveze. Ispada mi cjenovno skoro isto kao da idem sa Lagunom po njega,pa netko Lagunu vraća...samo nemam zeuanja sa propusnicama...ovo ispada jednostavnije.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Stigao oko 20h...

Dosad isprobavan...malo testnih vožnji čačkanje po funkcijama i tako...

Za gume su me zajebali...poslali mi Barum Polaris 5,iako sam naglasio da zelim neke iz više klase...plus tražio sam 215/55R15,a dobio 235/45R18...koje ne mogu montirati,niti je upisana ta dimenzija,a koliko vidim po netu te ni ne mogu se upisati. Sutra ih moram nazvati...da to riješavaju,imam pisani trag koje sam tražio.e9f423307ed8fda3f8046ea14bb09292.jpgbfc0252ea60447ecf3695d3772b75277.jpgef83ba900fec470982aa923e34d36959.jpg

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Gume 15 cola idu na kadjara?
A ovo sa tim dobavljacima, nikakvo cudo. Stavili su gume koje su imali.
Koji je to "autosalon"?

Link to comment
Share on other sites

R18 sam htio napisati...ne R15...tipfeler.


Na autu su trenutno Continental Wintercontact...19 cola...koje sam mislio voziti ovu sezonu i zamjeniti ih na proljeće sa ljetnima.

A ja imam 18 cola alu felge sa Lagune koje sam htio staviti za zimske...i tražio sam neku višu klasu guma,dimenzija 215/55R18 i dobio Barum...i u dimenziji koja ne ide na Kadjara.

I da,radi se o AC Jesenović,Čakovec.





Link to comment
Share on other sites

I da,jedno glupavo pitanje... ako je on Euro 6 norma,zar ne bi trebao imati AdBlue ??

Link to comment
Share on other sites

Danas sam malo čačkao po funkcijama,da vidim što sve ima...malo gledao opçenito po autu.

Skužio da fali kompresor za popravak guma...boca sa pjenom ima,ali kompresora nema..

Za gume još nisam dobio odgovor.

Ali sve u svemi,zadovoljan sam...i što je još bitnije,supruga je zadovoljna.

Link to comment
Share on other sites

Još jednom, čestitke na autiću, nek te služi👍

Što se tiče tog seta, imam ga u laguni i siguran sam da ću pri kupnji drugog auta, nadam se kadjara😁 to izbaciti i staviti rezervni kotač unutra

Link to comment
Share on other sites

 

18 minutes ago, stanky069 said:

Danas sam malo čačkao po funkcijama,da vidim što sve ima...malo gledao opçenito po autu.

Skužio da fali kompresor za popravak guma...boca sa pjenom ima,ali kompresora nema..

Za gume još nisam dobio odgovor.

Ali sve u svemi,zadovoljan sam...i što je još bitnije,supruga je zadovoljna.

Kad dobiješ gume montiraj ih i nosi jednu kao rezervu iz suprotnog seta.

Naravno ako stane, ako nije ona smanjenih dimenzija.

Link to comment
Share on other sites

Ma imam subwoofer gdje ide rezervna pa ne stane guma unutra.

Plan je nabaviti taj kompresor...i onaj set sa "crvima" za krpanje guma...pa to nositi u autu.
Na slici se vidi prazno mjesto za kompresor i pokraj boca te "tekućine" za krpanje guma.177e134309f856bfc30a8461e81c08f6.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kako si zadovoljan sa performansama??

Ja sam nekako skeptičan prema tako malom i slabom motoru u autu veličine Kadjara, još nakrcan opremom i sa golemim i teškim 19" valjcima...

Prijatelj mi ima nissan qashqai sa tim 1.5 dci motorom i nikako nije zadovoljan, auto je jednostavno za njegove pojmove preslab. Možda je to pitanje osobnog dojma, očekivanja i potreba.

Inače, auto ti je krasan, boja mi je odlična u moru sivih, bijelih i crnih SUV-ova.

Nek te dobro služi!

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, moril said:

Kako si zadovoljan sa performansama??

Ja sam nekako skeptičan prema tako malom i slabom motoru u autu veličine Kadjara, još nakrcan opremom i sa golemim i teškim 19" valjcima...

 

u pravu si, napravio cca 800km s identicnim s troje odraslih plus nesto prtljage, bas se osjeti taj manjak snage, identicno recimo ko sestrin fluence 1.6 16v na 17",

za doci lagano strogo po ogranicenjima je vise nego ok, neka brza pretjecanja se mogu zaboravit unatoc dosta momenta "na papiru",  uspon na sv rok unatoc zaletu se moralo saltat u 5tu, brinje je jedva izvukao u 6oj...

kazem za lagano i relativno udobno kotrljanje od A do B je vrlo solidan...

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, stanky069 said:

Ma imam subwoofer gdje ide rezervna pa ne stane guma unutra.

Plan je nabaviti taj kompresor...i onaj set sa "crvima" za krpanje guma...pa to nositi u autu.
Na slici se vidi prazno mjesto za kompresor i pokraj boca te "tekućine" za krpanje guma.177e134309f856bfc30a8461e81c08f6.jpg
 

Možda ako bi našao rezervnu koja stane na to mjesto min 16. cola ja bi ti prodao svoj kit. Al neznam dal 16 stane tu. Kad sam ga kupio nije mi se dalo sa tim zaje...

Link to comment
Share on other sites

Ide on,vuče...ali recimo priliko kretanja se osjeti da mu treba zeru više gasa da krene,kontam zbog 19 cola felgu,tu razliku primjetim i kad na Lagunu stavim 18 cola felge umjesto 16...

Ovom fali malo snage,ovaj motor je zeru preslab za SUV,onaj 1.6 je možda sa svoji 20KS bolji,ali ne vjerujem ni da tih 20KS čini neku razliku...kao što sam već bio rekao idealna mjera bi bila 2.0 ili 2.2 za njega.

Ali meni ni ne treba za jurcanja,tako da će biti ok.
Mislim,volio bih ja da je on jači,ali ionako ga supruga većinom vozi,a njoj je ok.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.