Jump to content

Kadjar


Mr. E

Recommended Posts

Pozdrav svima!

Kupio sam od poznanice Kadjara 1.2 tce 130 KS iz 2018. godine. Može li mi tko poslati servisnu knjižicu čisto da vidim servisne intervale? Ona je rekla da je nema i da sve imaju u kompjuteru u ovlaštenom. Registrirao sam se u aplikaciju My Renault, ali mi je čudno da mi prikazuje da sad u ovoj godini (kad auto napuni pune 3 g.) treba promijeniti samo ulje u kočnicama i ništa više.

Link to comment
Share on other sites

Nemam je ni ja...meni isto bilo čudno ono što aplikacija pokazuje.

Link to comment
Share on other sites

Koji k9k motori su se ugrađivali u Kadjar 2015-2017? Je li išao i onaj vražji 636?

Sent from my SM-G981B using Tapatalk

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pretpostavljam da s tima nema onih radosti kao sa 636?

Već duže vrijeme gledam kako bi kupio jednog, samo mi je 1.5 slab, a sa 1.6 me svi plaše [emoji1]
Sad vozim remapirani 1.5 i to ide značajno bolje od običnog.
E sad, uzeti 1.5 i remapirati ga ili uzeti 1.6?

Sent from my SM-G981B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, moril said:

Čega se ljudi plaše kod 1.6 dci 130???

Pa ni ja neznam to je motor iz 2011. Dakle ne baš novi. Pa sad novije godište bi trebao bit bez nekih posebnih nedostataka.

Link to comment
Share on other sites

Pa "trebao bi biti" nije baš uvjerljivo. Ali i 1.5 je iz 2000. pa je bilo raznih problema i 15 godina nakon uvođenja.

Zapravo, na kraju sve ispadne stvar sreće...

Na koliko bi trebalo mijenjati lanac na 1.6? Je li propisano ili kad se počne čuti?

Sent from my SM-G981B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ja sam išao na 1.5dCi jer sam imao Lagunu s tim motorom,a i nisam našao ni jedan 1.6 u opremu koju sam htio,tj bilo ih je,ali od privatnih prodavača,tako da mi to nije igralo ulogu.
Ide on solidno,ali opet išao bi vjerujem bolje sa 1.6,meni je ionako svejedno,supruga ga vozi,pa i ne tiska ga previše.

Link to comment
Share on other sites

Vozim i ja M3 grandtour sa 1.5 motorom koji je remapiran. Znam kako je išao prije i znam kako ide sada. Nema šanse da bi se vratio na staro jer je razlika u vožnji ogromna. Tako da sam zapravo sam sebi dao odgovor za motorizaciju u Kadjaru, treba ići na 1.6. I remapirati ga :D
Pa koliko izdura :D

Trebam li se bojati 4wd modela? Nije da mi nužno treba, ali tu i tamo dođem u situaciju da bi takav pogon bio koristan.

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, filiplolic said:

Vozim i ja M3 grandtour sa 1.5 motorom koji je remapiran. Znam kako je išao prije i znam kako ide sada. Nema šanse da bi se vratio na staro jer je razlika u vožnji ogromna. Tako da sam zapravo sam sebi dao odgovor za motorizaciju u Kadjaru, treba ići na 1.6. I remapirati ga :D
Pa koliko izdura :D

Trebam li se bojati 4wd modela? Nije da mi nužno treba, ali tu i tamo dođem u situaciju da bi takav pogon bio koristan.

 

Ma neki članak sam našao da  baš i ne hvale taj 4wd, nekakvi omjeri snage u pogonu mu baš nisu za pohvalu, dalje mi se nije dalo čitati sa razumjevanjem :) ... a lanac se u pravilu ne dira dok se ne čuje... jedino ako neki zahvat imaš veći oko motora  pa se može i to zamjenit.

Prije bi rekao da je glavni problem u 1.6 dci što je osjetno skuplji pogotovo u novonabavi. A i 6.2 litre ulja fino naplate u ovlaštenom.

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

Stražnji pogon se pali kad prednji izgubi grip, nije da se stalno dio snage prenosi na stražnje kotače. To mi je sve ok, Duster koristi isti(?) pogon i tu se pokazao kao vrlo sposoban. Više sam pitao sa mehaničko/financijske strane, ima li tu poznatih (skupih) boljki.

U vezi cijene polovnih, ne vidim nikakvu veliku razliku između 1.5 i 1.6. Novi 1.6 je istina bio dosta skuplji.

Edited by filiplolic
Link to comment
Share on other sites

u auto modu stražnji radi i uz brijeg.. nek je malo šodera na cesti ili pada kiša, zadnji kotači rade, ne radi se tek o proklizavanju, nego ikakvoj razlici u okretanju prednjih i zadnjih kotača... radi slično ko haldex, wagenow syncho ili 4motion, ali ima manje kvarljivih dijelova.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Da li se da staviti u Megan 20q9g veči displei sa GPS i k9liko košta?5bde20d17c236a1a0449ecdab6f27e51.jpg

Poslano sa mog SM-A705FN koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kinezi prave baš ogroman display. Oko 1500kn je i sami si ga ugradite

Link to comment
Share on other sites

Zna netko koliko košta veliki servis na Kadjaru,tj koliko bi okvirno izašli samo dijelovi?
Gledam na My Renault i sljedeće godine bih trebao raditi veliki servis pa me zanima koliko će me okvirno koštati ta radost...

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, stanky069 said:

Zna netko koliko košta veliki servis na Kadjaru,tj koliko bi okvirno izašli samo dijelovi?
Gledam na My Renault i sljedeće godine bih trebao raditi veliki servis pa me zanima koliko će me okvirno koštati ta radost...

u ovlaštenom ćeš proći barem 50 ako ne i 100% skuplje nego kod "običnog" mehaničara

Pitaj za cijenu kod Lagerosa za djelove dobješ originalne. mislim da šalje i poštom samo onda trebaš majstora naći.

Link to comment
Share on other sites

1.5dCi,2017g.
Ima nekih 117 000-118 000km sad...

Ma ne zanima me ovlašteni...nemam baš love na bacanje pa da radim kod njih.

Imam dva majstora,jedan koji radi i fušu...i jedan koji ima radionicu. Kod jednog od njih bih radio,pbojica su mi ok.
Samo bih si sam uzimao dijelove.

Malo servis mogu sam riješiti,ali za veliki nemam baš uvjete da radim si sam...


Link to comment
Share on other sites

2017? Pa jel nije 6 godina interval za veliki servis ili kilometri, sto prije dodje.. do 2023. ne trebas dirati remen i pumpu. Mozda vanjski remen. Ne znam sto bi jos radio pod veliki servis..
Sva ulja, sve filtere i sta ti vise treba.

Link to comment
Share on other sites

My Renault aplikacija kaže sljedeće godine da treba obaviti...e sad...i meni malo čudno,ali ajd.
Kontam da procjenjuje 150 000km nagidinu.

Pa pod veliki servis mislim na razvod i remenje,pumpu,antifriz.

Ulje,filtere i to smatram malim servisom....to ionako ću raditi kao i na Laguni svakih 15 000km ili jednom godišnje,šta prije dođe,planiram sad sljedeći mjesec sve riješiti,ulje,filter ulja,zraka,goriva i kabine.




Link to comment
Share on other sites

Kuul meni na kiji bilo 90000 iliti 5 godina.... tak neš...

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.