Jump to content

Megane II 1.6 16v 83kw gasi se


dlezaic

Recommended Posts

Pozdrav,

Kod prvog paljenja auto se upali i odmah ugasi i tako par puta,drzim stisnuti gas i nakon toga sve normalno.Ne pali se nikakva lampica.

Evo i video koji sam nasla sa tim simptomima.

https://ruvid.net/video/starting-problem-renault-megane-1-4l-03-plate-zClfOref6IA.html

Ako netko zna šta bi moglo biti zahvaljujem se.

Link to comment
Share on other sites

Meni se tako ponašao samo kad se palio zagrijan, ugasio bi se kod paljenja ako se ne doda gasa, poslije bi vozio normalno. Riješeno zamjenom klapne ler gasa.

Kod prvog paljenja dok je hladan, sve je bilo ok.

(moj je Megane II 1.4 16V)

Link to comment
Share on other sites

Moze biti varijabilna remenica ili kakav senzor ili radilice,bregaste.... Počni sa senzorima.

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Vjerojatno motoric minimuma. Ako je neki senzor onda ugl. samo vergla, ali nece upalit.

Isti slucaj je bio kod mene na Cliu RS kad je vrisnuo motoric minimuma.

Link to comment
Share on other sites

Pozz,

Problem riješen za sada,skinuta klapna i očiščena radi kao nov.

Hvala

Link to comment
Share on other sites

dali si dirao leptir gasa, pomicao prstima? Ili samo carb sprayem prskao? Skidao klemu s akumulatora? Da li je trebalo rekalibrirati ler gas kasnije?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.