Jump to content

Maglenke


sikinjo

Recommended Posts

Pozdrav

imam jedan problem s maglenkama a uskoro ce tehnicki pa treba da se rijesi problem. Naravno bio sam kod majstora električara prošle godine da to riješi i kako to obično biva napravio je drži vodu dok majstori odu. pa sam odlucio to napraviti sam i ne bacati pare u vjetar.

posto se ne razumijem u struju molim pomoc odakle krenuti. vidio sam da je majstor cackao nesto kod prednjeg lijevog kotaca i vjerujem da je negdje prekid kontakta.

ne znam da li clio 2 iz 99 godine dolazi s maglenkama  ili je to naknadno dodavano.

 

svaka pomoc dobro dosla,

Hvala

Link to comment
Share on other sites

Na tehnickom ti ne gledaju maglenke. Ako imas volje onda prati zice od maglenki i gledaju da negdje nije prekid, dobro pregledaj i ocisti konektore od maglenki, mozda pomogne.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

kod mene na tehnickom gledaju,ako ih imas moraju radit i biti ispravne.

imam volje podici cu ga i pregledat

Link to comment
Share on other sites

Od kud si? Koliko znam u Hrvatskoj se maglenke na tehnickom ne gledaju jer nisu obvezna oprema i nemaju svi auti maglenke.

Link to comment
Share on other sites

Slavonija, Donji Miholjac. Moram priznat da nisam to znao, jesi li siguran da je tako? Vjerujem da ce trazit da ih skinem onda pa da onda dodem na tehnicki. 

 

Edited by sikinjo
dodatno pojasnjenje
Link to comment
Share on other sites

100% sam siguran. Meni u Zagrebu na tehnickom nikada nisu gledali maglenke jer nije obvezna oprema. U svakom slucaju bi bilo bolje da ih popravis ne radi tehnickog vec radi sebe jer nikad ne znas kad ces upast u kakvu jacu maglu. Nema tu puno filozofije, samo prati zice i gledaj, dobro ocisti i naspricaj konektore sa kontakt sprejom ili ak nemas sprej onda uzmi komadic brusnog papira i ocisti konektore... i naravno provjeri da ti mozda zarulje nisu krepale.

Link to comment
Share on other sites

Da u svakom slucaju vise sam ih htio radi sebe popraviti. imam kontakt sprej a provjerit cu i zarulje odmah. hvala

Link to comment
Share on other sites

Od kud si? Koliko znam u Hrvatskoj se maglenke na tehnickom ne gledaju jer nisu obvezna oprema i nemaju svi auti maglenke.

Sva orpema instalirana na auto mora biti ispravna.

Link to comment
Share on other sites

Da, naravno da treba ali u hrvatskoj se svjetla za maglu na tehnickom pregledu ne provjeravaju. Nego kratko, dugo, pozicija, zmigavci, stop i rikverc svjetlo. Za dnevno neznam. Dakle mozes imat maglenke bez zarulja i nitko te nece kazniti i proci ces tehnicki..

Ali da imam prednje maglenke, jasno da bi bile ispravme.

Link to comment
Share on other sites

Da, naravno da treba ali u hrvatskoj se svjetla za maglu na tehnickom pregledu ne provjeravaju. Nego kratko, dugo, pozicija, zmigavci, stop i rikverc svjetlo. Za dnevno neznam. Dakle mozes imat maglenke bez zarulja i nitko te nece kazniti i proci ces tehnicki..

Ali da imam prednje maglenke, jasno da bi bile ispravme.

Mozes proc i ne moraš, sve ovisi na kog naletis i koliko pedantno radi svoj posao.

Link to comment
Share on other sites

^^ upravo  tako...meni nekad gledaju a nekad ne,ovisi o djelatniku.Iako mislim da ne ruše zbog toga nego samo napomenu da treba popraviti.

Link to comment
Share on other sites

^^ upravo  tako...meni nekad gledaju a nekad ne,ovisi o djelatniku.Iako mislim da ne ruše zbog toga nego samo napomenu da treba popraviti.

Mogao bi se probat izvuc da ih ne koristi pa da nije primjetio da su izgorile zarulje i tako, ali kazem, ovisi o onom tko pregledava.

Link to comment
Share on other sites

Da bi prošao tehnički pregled sva svjetla na autu moraju biti ispravna. To uključuje i svjetlo registracije.

Na djelatniku STPa je da li će to primjetiti ili ne odnosno da li će raditi po pravilima ili će te eventualno pustiti s time.

Link to comment
Share on other sites

Imam maglenke od 2000g,nikad na ni jednom tehnicom od zg, du, st nisu trazili da ih upalim

Šlapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kod mene su pedantni i moram reci da kontroliraju, kako je Medo napomenuo i svjetlo registracije  gledaju, prije dvije godine mi nije radilo i to naravno primjetio je,ali zbog takvog sto te nece rusit na tehnickom.

e sad update. pogledao sam upravo maglenke prednje ne rade zadnja radi, svjetlo na instrument tabli ne radi.

izvukao sam sve konektore i naspricao kontakt sprejem zice mi se cine ok, problem je cini se u desnoj strani usla je voda u konektor zato sto nisam dobro vratio plastiku koja stiti s donje strane kada sad skidao ugljeni karnistar benzinskih para

provjerio sam relej nije izgorio

sto bi trebao dalje napraviti ili da se ne muci i odvezem kod autoelektricara molim savjet

Link to comment
Share on other sites

ručka na volanu?

ispravak rucica za paljenje maglenki je dvostupanjska i kada ukljucin na drugi stupanj(zadnje maglenke) ukljuci se i svijetlo na instrument tabli tako da vjerujem da je ispravna

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

I na prvom stupnju se pali lampica, ali ne ista. Slicna kratkom svjetlu, zelena s okomitom vijugom koja simbolizira maglu

 

Šlapatalk

 

 

 

927d6847386572b8db7fd5797f9bc0a3.jpg

 

 

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

imas pravo toliko ih cesto palim da sam i zaboravio. ta prva se ne pali. 

jucer sam se malo zabavljao tom problematikom i provjeravao zarulje multimetrom i dzek. zarulje su ispravne cini se ali ne dobivam oko 12V na dzeku sto indicira neki problem na instalaciji koji treba potraziti dalje. morat cu potrazit autoelekticara posto nije moje podrucje.

Link to comment
Share on other sites

jesu, prosle godine sam isto primjetio  da ne rade i otisao kod autolektricara koji je to napravio, radile su ali kada su tocno prestale ne znam. nesto je on to kratko vrijeme cackao ja platio, rade i vozi. 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.