Jump to content

Megane II 1.6 adaptacija klapne


Nikolina

Recommended Posts

Lijep pozdrav,

Na autu je čiščena klapna gasa,promijenjena gumica između klapne i usisne grane.Sve je super ali su okretaji povečani,primjer padnu na 800,pa se dignu na recimo 1200 par sekundi i onda se spuste opet.

Gdje bi mogao biti problem,adaptacija nije napravljena jer majstor nema clip.

Link to comment
Share on other sites

Mogao bi problem biti u klapni ili u nekom falsem zraku. 

Okretaji bi trebali biti oko 750

Koji su bili simptomi prije?

Sta bi značila adaptacija?

Koje greške izbacuje dijagnostika?

Link to comment
Share on other sites

Simptomi su bili da su okretaji padali pa se dizali,tipa padne do 300-400 pa se dignu.Na kraju se i gasio,nakon čiščenja je sve ok.Adaptacija mislim na kalibraciju,klapna je bila užas prljava.Greške nema ništa ne izbacuje.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ulje u usisnoj grani? bobina? varjabilna remenica? injektor? 

Kako si čistio klapnu ? 

Link to comment
Share on other sites

ja sam videl malo ulja u usisnoj garnu kad sam cistil leptirica prije koji mjesec... kaj to znaci?

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ne znači vam to ništa, to se prlja jer je serijski na svakom autu crijevo spojeno od poklopca ventila na usisnu. Da se uljne pare recikliraju..

Zato ljudi stavljaju oil catch can, da ulov sve to ulje koje bi inače završilo u usisnoj..

Link to comment
Share on other sites

a jesi probao clarkson metodu? poweeeer :D 

malo ga propuhati? i pazi na par detalja, ako kod ubrzavanja ko da malo izgubi snagu na dijelić sec, 

Provjeri sva ona crijeva koja idu još kroz usisnu, mislim da su dvije cjevčice jedna ide na klapnu a druga poslje klapne, tako nešto.

ili one gumice na spoju puštaju iz plastične grane na aluminijsku.

Link to comment
Share on other sites

stisneš mu gas do kraja i on ubrzava i ko da odjednom malo izgubi snagu za ubravati i to se dogodi na tren.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.