Jump to content

ventili za zimske kotače


linkres

Recommended Posts

Dakle, za Megane IV, kakva je situacija, jel trebaju ti ventili za nadzor tlaka u gumama ili netreba?

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

koliko koštaju? 300 i nešto kuna?

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Dakle, za Megane IV, kakva je situacija, jel trebaju ti ventili za nadzor tlaka u gumama ili netreba?

Osim što ti bude javljao grešku, vozilo će ti biti tehnički neispravno. Po zakonu sva nova vozila moraju imati pod obaveznu opremu i tmps ventile. Cijena kod Roce kad sam se ja informirao je bila 400 kn/kom ako se plaća gotovinom. 

Link to comment
Share on other sites

Užas jedan :(Jebali ih ventili i nameti....naravno i mene to čeka

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

ja sam se cijelu zimu vozio bez senzora, svijetlila mi je ona lampica ključ i kod svakog paljenja je javljao provjerrite sntg. Kad sam stavio ljetne gume, sve je opet ok.

Link to comment
Share on other sites

Pa dobro, ali jebiga...ako nemam za to, necu vozit ono sto mi premasuje budget, opcenito problem nas balkanaca, nemoj zamjerit

Link to comment
Share on other sites

Meni je tehnicki u 5. Mjesecu kad imam ljetne..  nek svijetli ?.. jedino ako mi dopidzdi zvucna upozorenja greske...

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

i meni je tehnicki u 6. tako da sam onda po ps-u :)

@shogo

cista je glupost kupovati te jebene senzore, pogotovo dok jedan kosta 400 kn.

glupo je da je auto neispravan ako ih nemas. znaci li to da su onda svi auti koji nemaju taj senzor tehnicki neispravni?

Link to comment
Share on other sites

Kako moze biti glupo, ako je.određeno od strane proizvođača....

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, ninja said:

i meni je tehnicki u 6. tako da sam onda po ps-u :)

@shogo

cista je glupost kupovati te jebene senzore, pogotovo dok jedan kosta 400 kn.

glupo je da je auto neispravan ako ih nemas. znaci li to da su onda svi auti koji nemaju taj senzor tehnicki neispravni?

Da. Ako ti svijetli lampica za TPMS sustav tehnički si neispravan. Točnije što god auto ima od sustava mora raditi da bi bio tehnički ispravan... Tako da ako vozis bez senzora i policija te vodi na izvanredni tehnički parada i plaćaš sve kazne...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, shogo said:

Ali to je glupo...kužiš???

A vidi isto tako možeš reći za ABS, Airbag, TCS, ništa to Yugo nema a prodje tehnički i vozi se isto kao neki Megane 4...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma ironičan sam, pa ja sam kupovao set na zimske :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Aha. Inače i ja na oba seta imam ventile... Skoro skuplje platio ventile nego felge.

Link to comment
Share on other sites

upravo to, zimska guma me košta 390 kn a ventil 400. da ne bi.

kužim ja da je auto onda tehnički neispravan ali glupo je. znači isto ako mi ne radi klima, parking senzori ili bilo šta drugo što auto ima od opreme a nije ktirično za vožnju, auto je neispravan.

Link to comment
Share on other sites

a zasto jednostavno ne iskljuciti to preko dijagnostike? ja sam na svojoj laguni dao to iskljuciti posto mi 1 senzor bio neispravan, pa je cesto bacao gresku, a na drugom setu felgi ih i nemam...

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Ruske said:

a zasto jednostavno ne iskljuciti to preko dijagnostike? ja sam na svojoj laguni dao to iskljuciti posto mi 1 senzor bio neispravan, pa je cesto bacao gresku, a na drugom setu felgi ih i nemam...

je ako tko zna, neznaju ni start i stop isključit a kamoli to :)

Link to comment
Share on other sites

start stop je uparen sa tempomatom, barem na cliu 4. ventile ne bi trebalo biti tesko nac...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ruske said:

a zasto jednostavno ne iskljuciti to preko dijagnostike? ja sam na svojoj laguni dao to iskljuciti posto mi 1 senzor bio neispravan, pa je cesto bacao gresku, a na drugom setu felgi ih i nemam...

Kada sam ja pitao u Ovlastenom rekli su da ne smiju to napraviti. Provjerio Toyotu u Njemackoj i Toyotu u Osijeku. A i odlucio sam dati 50tak Eura po senzoru pa neka imam taj feature na autu. Iskreno neki clon dijagnostike za Aurisa Hybrida Facelift nisam nasao za normalne novce, tako da ce ovako ostatiti. I barem sam nesto naucio o ventilima, tj vrste kakvih ima, kako se uparuju i slicno. A i svida mi se sto uz tlak mjeri i temperaturu i pali istu lampicu ako se i zagrije jako tocak.

Link to comment
Share on other sites

ja sam u nekoliko servisa pitao za gašenje start-stopa i tih senzora, i rekli su mi da se to ne može isključiti.

Link to comment
Share on other sites

Meni je moj serviser isto reka da se to ne moze iskljucit pa sam ih kupija

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Evo i ja stavio zimski set danas bez senzora.. Svijetli ključ i senzor 🤨

Da li se moze iskljuciti prek kompa ili ne??? Hvalaaa

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.