Jump to content

Megane II: Ventilator prestao raditi u vožnji


Spinnaker

Recommended Posts

Ne stignem ovaj tjedan ostaviti auto nekom konkretnijem mehaničaru, ali možda netko ima iskustva s ovim stvarima pa da u startu olakšam i mehaničaru i sebi.

Dakle, danas izlazim s parkinga, klima, tj. ventilacija je prvih 10 sekundi radila, nakon toga ventilator je ušutio. Display reagira na sve inpute, ali ventilator ne radi u niti jednoj brzini.

Megane u pitanju je 1.5 dci, 2007-o god.

Searchao sam malo po forumu, i nastaviti ću sada, naišao sam na par topica o problemima s ventilacijom, ali ništa još nije pomoglo...

Link to comment
Share on other sites

u "ostalo" imas moju temu sa istim problemom na modusu... dosta sam se bavio tim problemom zadnjih dana i prema napisanom je vjv resistor pack prdnul jer ti ne radi ni jedna brzina...

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

tak je resistor pack ti je rikavela, sretno u rastavljanju armature i promjeni :(

Link to comment
Share on other sites

Nemora bit da je crka.Obicno se razdrma lem na plus I minus ulazu.Ali je s**nje dok dojes do njega.Dovezi direkt napon na ventilatora pa da mos vidit jel do njega.

Edited by macak
Link to comment
Share on other sites

Ne mora nužno biti resistor. Moguće je da se sa vremenom poderao kolektor i četkice. Jedina medicina je novi ventilator. Taj slučaj je bio kod mene. Ni promjena četkica ne pomaže.

Link to comment
Share on other sites

ak je ventilator, onda po drugi ventilator na otpadu, 200kn možda malo više, pogledaš kakav je kolektor i četkice, ak su istrošeni, traži dalje.

Link to comment
Share on other sites

pitanje je do cega mu je lakse doc da detektira kvar...

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ventilator na meg 2 je za 20min vani, armaturu nije potrebno vaditi. Kad ga izvadis dovedes plus i minus na njega i vidis dal radi ili ne.

Link to comment
Share on other sites

nabasah na ovo pa rek'o da uletim... prvi je kak izvadit ventilator, drugi kak izvadid resistor pack

 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.