Jump to content

Leteći ležajevi


sasa.ka

Recommended Posts

Stock 2t skuter ide i na inin dvotaktol..

Ja sam na piaggiu imao portan polini sport i TP nardo i vrtio na 11800 okr i nebih se igrao sa kauflanderom uljem.

Motul 710 sam tocio..

Mozda bi moj megane 1.4 isao vjecno i sa bilokakvim uljem ali da imam noviji auto euro 6 sa dpf i osjetljivim turbinama - nikako..

Link to comment
Share on other sites

Kauflandov dvotaktol vozi pola mojskuter foruma, i pokazao se dobar. Jedan lik s Runnerom odvrtio preko 50tkm, mozda i vise, bez generalke s tim uljem sto je za dvotaktni motor cudo.

Ma znam da.. onda se ljudi hvataju na kvalitetu ulja za sve... Evo moj skuter isto sad ima 33000 km... Bez iceg... I to zracno hlađen a ja sam luđak znao i 60 -70 km bez stajanja odvalit.. i nikad nista.. a ulje.. kakvo stignem.. kaufland,manol,stihl,selenia... Ina... Sta je prvo pri ruci...??? Samo da je jeftino??

Link to comment
Share on other sites

Ok to su 2 t masine sa 3 ks koje se vrte na 6-7000 okr max i moze ic na bilo sto.. cak i 10W40..

Po meni su kod 2t motora u gradovima pozeljnija ulja koja kod izgaranja ne smrde jako..

Link to comment
Share on other sites

ako je mannol s**nje ne znači da je i kauflandovo ulje isto

Link to comment
Share on other sites

Pa kaj mannol ne valja? A ja natocio to u kolegin suzuki swift 2009 benzinac I ide vec skoro godinu dana.

Aj bum probal u svoj auto s tehnologijom iz 20.st natocit lidlov 5w40 jer i tak iz dosade dvaput godisnje mijenjam ulje.

Link to comment
Share on other sites

ako je mannol s**nje ne znači da je i kauflandovo ulje isto

Ne bi me nimalo cudilo da je kauflandove ulje bolje od mannola. Lidlovo takoder, zapravo me iznenadilo koliko su te lidl stvari dobre, od alata, do odjece, auto kozmetike itd.

Link to comment
Share on other sites

Nene. Elf s rn0710 normom je najbolje ulje na svijetu... Isuse..

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ne bi me nimalo cudilo da je kauflandove ulje bolje od mannola. Lidlovo takoder, zapravo me iznenadilo koliko su te lidl stvari dobre, od alata, do odjece, auto kozmetike itd.

I mene. Imam nesto alata od njih i ok je. Slatkisi su im premiou.

2017. su bili lanac trgovina na najvecom neto dobiti u hr. A imaju place znamo 5000+kn.

Imam nesto te auto njihove kozmetike doma. Na tom ulju pise made in Germany. Svabi ne stavljaju bas olako taj natpis nego obicno bude made in EU itd.

Uglavnom probat cu..

Nene. Elf s rn0710 normom je najbolje ulje na svijetu... Isuse..

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Nije najboje al tvornica preporuca jel..
Link to comment
Share on other sites

preporucuje ona i interval od 30ooo km... razmisli koga ces slusat, i sta je njihov razlog preporuke istog !

Link to comment
Share on other sites

Ne budete primjetili razliku između dobrog i lošeg ulja u 5-15k km i 6-12 mjeseci. 

Link to comment
Share on other sites

Ne budete primjetili razliku između dobrog i lošeg ulja u 5-15k km i 6-12 mjeseci. 

odma nakon izmjene cujes u buci i kroz par tisaca km vidis u potrosnji ulja.. 

Link to comment
Share on other sites

Ha, dobro onda. :D Sad i to znam. Al pretpostavljam da je tako samo ako je ulje stvarno odron.

Link to comment
Share on other sites

cuo sam na uho razliku izmedju sledecih 5w40

shell helix ultra diesel najtisi
shell helix ultra, (izmedju ova dva najmanja)
Lidl (w5), 
i Elf, najglasniji nesjecam se tocno oznake al odgovarajuce.

naranvo moras cesto mijenjat da bi primjerio razliku jer je u suprotnom to usporedba staro istroseno vs novo

od 5W50 sam koristio samo comma i mobil1, gde je mobil1 tisi, i mnogo finiji. i manje ga "pojede"

Link to comment
Share on other sites

A posto zadnje 3 izmjene tocim elf 10W40 jer mi je motor tisi od 5W40, nije potrebno staviti nista drugo osim opet tog elfa jer 5 litara je manje od 120 kn. Lidl nije puno jeftiniji a ne prtlja mi se.. shell je 10W40 oko 150 kn 4 litre.

Ionak bu mi iduci auto imal motor 1.6 dci ili 2.0 tdi tak da bum leval 5W30 il kaj vec ide..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Evo. Jos jedan . .. Za sve "strucnjake" koji kazu da je nemoguce.. scenic 1.5 dci 2013g.  145000 km.  

IMG_20181015_144421.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kilometraža provjerena ili je jedan od onih iz uvoza? [emoji4]
Promjene ulja svakih koliko km?

Link to comment
Share on other sites

Nezz... Nisam puno ni pitao... Ali skinuo sam danas prvi zupcasti remen i pumpu vode (2013 g. žig) sa auta. tako da vjerujem da odgovara....

Link to comment
Share on other sites

Bok saša.ka

O mom scenicu je rijec ?

prvo...auto je 3/2014 po broju sasije

drugo  uvoz ali kilometraza provjerena ( cak na ugovoru od auto kuce pise da garancije nema na vozilo ali da prodavac garantira za kilometrazu )

Kak ne vjerujem nikome provjerio u ovlastenom elektronsku servisnu...poklapa se kilometraza

Za izmjenu ulja nemrem garantirat...rekla mi je zenska na kolko je mjenjano zadnji put...al jebiga zaboravio sam ...vjerujem da je prije na 30000 nego na 15000

Jel ima tko ideju kak bi se nekak mogli dobit ti podaci van? Nakon GDPR-a nikak vjerovatno

 

 

Kazu ovak slovenci...neznam...ja zamjenio pa mirno spavam

28c81a5ef5b284bae9adaf4cd2ee0d13.jpg

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 

Edited by darko
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam svoje na 163000 promjenio... Nije da nebi vozili i do 200 ..ali izgledalo lose definitivno... Tako da ovako bez brige...

Link to comment
Share on other sites

Kolko muzike su ti leteći za 2.0dCi 110kW motor (s rukama)? I jel ima neki pokazatelj da su za izmjenu ili ne?

 

Raspričali ste se sad o tome pa imam upitnike :P

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.