Jump to content

Naslon sjedala


IcyTexx

Recommended Posts

Pozdrav.

Već neko vrijeme mi ne radi lumbalno podešavanje naslona vozačevog sjedala, no neki dan kako sam jače ušao u zavoj i uglavio se u sjedalo, čuo sam "poiiiing" i upao sam u naslon. Vjerojatno su pukle sajle ili nosači/žičana podrška. I sad kad god sjednem u sjedalo, leđa mi odu u slovo "C" i upadnem u naslon. Dosta se prema unutra natežu i bolsteri s obje strane, ali najviše s lijeve, oko airbaga.

Sjedala su s manualnim kontrolama, ako je to bitno. I tekstilna su, nisu kožna. Kad sjednem u suvozačevo, baš je divno i krasno, što znači da ja već neko vrijeme upadam u to sjedalo, samo što sam ga sad dokrajčio.

Imate li preporuku gdje i kako to popraviti? Pliz. :)

Link to comment
Share on other sites

Ako si imalo vješt raskopati sjedalo nije problem. Veći je problem kupiti što je otišlo.

Link to comment
Share on other sites

Nije mi problem raskopati i sastaviti, ako nije potrebno šivati.

Veći mi je problem vrijeme koje bi mi ta zezancija uzela - raskopati, vidjeti što je otišlo, sastaviti nazad, naručiti, čekati, raskopati, sastaviti...

Eventualno da odmah nađem neko rabljeno sjedalo ili naslon, ako je za pristojne novce, pa da transplantiram.

 

Ovo mi ne izgleda baš krasno (cijena za brojku 8 na slici).

Screen_Shot_2018-08-07_at_23.07.55.thumb

Link to comment
Share on other sites

Oke, mislim da ću moći vidjeti kaj je otišlo nakon kaj maknem stražnju plastiku - nisam ni pokušavao jer sam mislio da je sve puno spužve i tko zna čega.

Screen-Shot-2018-08-07-at-23.29.56.md.pn

Link to comment
Share on other sites

Ajde, kad već prenosim uživo - možda bude nekome od koristi jednog dana. Bio sam u pravu, otišla je ova sajla. Sad je pitanje:
- nekako popraviti (kupiti sajlu i alate)
- naći sjedalo i skinuti s njega, rabljeno/karambol
- kupiti iz Renaulta za tisuće i tisuće krznatih životinja


IMG_4016.th.jpg IMG_4019.th.jpg IMG_4022.th.jpg

Edited by IcyTexx
Link to comment
Share on other sites

Ta sajla je u bužiru?

Ne možeš samo provući novu i fiksirati gdje je ova bila fiksirana?

 

Edited by borny
Link to comment
Share on other sites

Imaš nekoliko u ZG što rade sajle, npr. Stara Samoborska i Bukovačka.

Dečki radili za ručnu i naprave ljudi točno kako treba.

Ja radio za kultivator i kosilicu i uvijek je bilo istovjetno originalu.

Link to comment
Share on other sites

Ma to samo uzmi sajlu iste debljine i dva krimpa za sajlu pa kroz bužir i na svakoj strani provuć kroz maticu i zakrimpati sajlu i biti će ko novo za 10-20kn

Link to comment
Share on other sites

Imaš nekoliko u ZG što rade sajle, npr. Stara Samoborska i Bukovačka.

Dečki radili za ručnu i naprave ljudi točno kako treba.

Ja radio za kultivator i kosilicu i uvijek je bilo istovjetno originalu.

Moja preporuka za ovog na Bukovackoj, radi dobro, brzo i ne preskupo.

Link to comment
Share on other sites

Hvala vam svima!

Kad uhvatim vremena, skinut ću cijeli mehanizam sa sajlom jer je nešto krepnulo i u natezaču/mehanizmu gdje se podešava. Za to moram probušit zakovice i izvodit jogu u autu da namjestim sjedalo bez da ga vadim van. Ništa prestrašno, ali opet, vrijeme mi je najveći problem. Najrađe bih to sve sam s guštom popravio, al mislim da ću jednostavno odnijet kod toga u Bukovačkoj i on to sredi za par minuta.

Ovako izgleda, s tim da ne moram vadit kompletan naslon, nego samo sajlu i natezač:
s-l1600.md.jpg

Javim se kad riješim. :)

Edited by IcyTexx
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Popravljeno.

Može se maknut samo sajla - odnio sam ju čovjeku na Bukovačkoj, odličan gospodin, odmah je bila gotova sljedeće jutro, za 70kn (kad sam mu donio, rekao je 100kn).

Razlika - dan i noć. Prvo sam mislio da je napravio sajlu malo prekratku, ali je ispalo da već dugo sjedim u sjedalu bez skoro ikakve podrške - kako je pucala, tako se razmotavala i izdužila. Konačno me naslon drži! Otkad je sajla kompletno pukla, leđa bi mi upala valjda do 5 cm u naslon. Sjedalo možda nije najbolje dizajnirano - zateže se u sredini leđa prema gore, umjesto da otvrdne u nižem dijelu leđa, al dobro.

IMG_4115.th.jpg IMG_4112.th.jpg

Edited by IcyTexx
Link to comment
Share on other sites

Može se, ali bi trebala biti dulja sajla, pa bi bila nategnuta u oblik slova "U". Mogle bi se probušiti nove rupe za nosače sajli nešto niže.

Ali tak svejedno, već sam se naviknuo, pogotovo nakon što je spužva nasjela na staro mjesto. Uopće nisam ni znao da je taj sistem strgan već godinama, dok sajla nije pukla do kraja. Sad je, nakon navikavanja, puno udobnije za sjediti.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.