Jump to content

Clio 2 ph1 filter kabine


borny

Recommended Posts

Je li moguće da verzija bez klime nema filter kabine?
Na ph1 je prazan prostor na mjestu gdje se na mom nalazi taj filter. Nalazi se negdje drugdje ili uopće ne postoji u autu?

Ako ga nema, postoji li način za ugraditi ga?

Link to comment
Share on other sites

Je li moguće da verzija bez klime nema filter kabine?
Na ph1 je prazan prostor na mjestu gdje se na mom nalazi taj filter. Nalazi se negdje drugdje ili uopće ne postoji u autu?

Ako ga nema, postoji li način za ugraditi ga?

moguće je

Link to comment
Share on other sites

Moj megane 1 nema klimu i nema filter kabine, moguce da je tako i na cliu. Valjda se moze nesto iskemijat da se ugradi.

Link to comment
Share on other sites

materin clio 2 phase 1 ima prostor gdje ide filter ali nikad nije bio ugrađen tvornički. Jednostavno se samo stavi unutra. Verzija je s recirkulacijom zraka na gumb, nema klimu

Link to comment
Share on other sites

20180824_185723.thumb.jpg.4b86a59f55a91e

Prazan prostor ispod vjetrobranskog stakla ispred suvozača. 

@Krule Imaš neke konkretne informacije što i kako se može složiti? Bio bih jako zahvalan :)

@frenchkey Ovaj nema gumb za recirkulaciju, samo se preko kotačića za odabir smjera puhanja može zatvoriti dovod zraka okretanjem u krajnji položaj u smjeru kazaljke na satu. Tada ventilator ne radi.

 

Nije mi na kraj pameti bilo da postoje auti bez filtera kabine. Sad moram nešto iskemijati jer je auto zbilja ok i već sam ga iznutra upicanio da je ko novi. Trenutno je bez zadnje klupe koja se nije stigla osušiti zbog iznenadnog nevremena.

20180824_160631.thumb.jpg.2ef5d29a25e08d

20180824_160055.jpg

Link to comment
Share on other sites

kod nas je iznad ventilatora s prve slike kućište za filter zraka.

Edit: imam i sliku:

 

IMG_20130930_104702.jpg

IMG_20130929_105228.jpg

filter kabine.jpg

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

Tako je i na mom. Nisam još gledao je li ventilator isti na oba pa trebam samo nabaviti i ugraditi to kućište filtera ili je ugradnja ipak (vjerojatno) kompliciranija.

Link to comment
Share on other sites

Lijevo je motorić za zatvaranje recirkulacije (kod tebe to radi sajla) i drugačije je kućište ventilatora s prostorom za filter

IMG_20130930_104702.jpg

IMG_20130929_105228.jpg

filter kabine.jpg

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

a šta da ti kažem, nabavit sve sa modela sa filterom i prebacit :D ne znam kak je kod Renaulta, ali kod Honde ide sve na šaraf

Link to comment
Share on other sites

Budem otišao na otpad i vidio ima li za skinuti to što mi treba. Problem je što se ne bih trebao time baviti idućih tjedan-dva, ali ne mogu si pomoći...

Link to comment
Share on other sites

Budem otišao na otpad i vidio ima li za skinuti to što mi treba. Problem je što se ne bih trebao time baviti idućih tjedan-dva, ali ne mogu si pomoći...

tkz petrolhead sindrom hahahaha

Link to comment
Share on other sites

Thalia nema filter kabine. Nisam znao da se može naknadno ugraditi.

Link to comment
Share on other sites

nemam ni ja filter al nevidim neku svrhu bas za tim i gubljenje vremena. Meni rijetko kad koja sitnica izleti iz ventilacije tak da se nebi zezao sa ugradnjom filtera, a isto sam razmisljao o tome.

Link to comment
Share on other sites

Danas malo rastavljao i gledao kako to izgleda prije nego odem na otpad potražiti odgovara li štogod.

Na prvoj slici je ventilator u položaju kako stoji ispod šajbe. Rešetkastim otvorom vidljivim na drugoj slici prekriva rupu sa treće slike. Ono što me buni je hladnjak vidljiv sa donje strane tog otvora. Obzirom da auto nema klimu, pretpostavljam je da odatle dolazi topli zrak za grijanje kabine. Prema tome, topli zrak dolazi odozdola, a hladan zrak iz prostora gdje se nalazi kućište ventilatora, odnosno ispod šajbe? Jer u tom prostoru ne vidim nikakvo dovodno crijevo za zrak. Gdje onda staviti filter kabine?

 

20180908_105846.thumb.jpg.a0229989fe6620

20180908_105853.thumb.jpg.9d0c1bf6207061

20180908_105925.thumb.jpg.2eed9d238425db

 

Link to comment
Share on other sites

Kaj ti sinek brijes to kaj vidis je radijator kroz koji ide vruca voda iz masine kad okrenes na grijanje i vjetrenjaca onda upuhuje tu toplinu u kabinu. Znaci stavi samostojecu carapu boje koze sa slatnim odsjajem na taj otvor od ventilacijskog tunela i nema svrsavanja na vanjski zrak.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.