Jump to content

Clio 1.2 16V nekoliko pitanja


acer

Recommended Posts

Je li moguce da bio takav model koji nema zadnja vrata na daljinsko, vec se samo prednja i bunker zatvaraju daljinski?

Na zadnjim vratima ima one pipke kojim se moze otvoriti/zatvoriti.

Da li se takodjer moze iskljuciti automatsko paljenje svjetala?

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

Ima netko iz Rijeke sa clip dijagnostikom da vidimo par stvari i da iskljucim ovo autmatsko paljenje svjetala?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Da se nadovezem, pričao sam sa mehaničarem i on kaže da koliko zna da se na Cliju ne može preko dijagnostike isključiti automatsko paljenje svjetala, već je kako on kaže netko prespoji relej od svjetala.

Releji su ispod nogu od vozača, moram detaljnije pogledati ali s obzirom na lokaciju releja čisto sumnjam da je netko se isao zavlaciti ispod i nešto prespajati, jedino ako nije relej fizički premošten. Ima netko raspored releja tj koji je za što da ne vadim bezveze?

Ja bih to da radim spojio preko ručice za paljenje svjetala s obzirom da je tamo odmah kontakt brava na kojoj ima plus kada se da kontakt.

Ima li netko da je mozda radio nesto slično pa da mi da neki savjet?

Također bih morao zamjeniti jednu žarulju za osvjetljenje komandi klime,pa ako netko zna koje su žarulje unutra, ako sam dobro našao radi se o žaruljama T5 od 1,2W?

Edited by acer
Link to comment
Share on other sites

Kupio danas deset komada pa cemo zamjeniti ove na komandama ventilacije.

Takodjer su stigli i motorici za zadnja vrata,pa cemo drugi tjedan se igrati s tim sitnicama.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

U nedjelju zamjenjeni motorići u zadnjim vratima, sad je sve ok.

Jedino jos da ugasim ovo automatsko paljenje svjetala ali ne ide mi se u servis za to.

Rijecani, netko sa Clipom? Da vidimo da li se to uopce moze preko toga ugasiti.

Link to comment
Share on other sites

na modusu se aut. svijetoa uskljucuju dugim pritskom na dugme pri vrhu prekidaca zmigavaca

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

i na scenicu se tako isključuju, ali ne u vožnji već samo kad je zaustavljen auto. Međutim, uključiti se može i u vožnji

Link to comment
Share on other sites

Moram po onom broju na vratima provjeriti koja je oprema, ali prema nekim naznakama mislim da je dynamique jer imam kao sportska sjedala, putno racunalo

Link to comment
Share on other sites

Skuzio sam jos jedan "bug" ajmo reći, kako ima ona četiri ventilacijska otvora na armaturi, središnja dva pušu punom brzinom a krajnja dva kod vozača i suvozača dosta slabije?

Filter je promjenjen, koliko vidim unutra ta dva problematična otvora klapna se otvara.

Što može biti uzrok tome, da li da skidam gornji poklopac instr table?

Ima li netko neku sliku, šemu kako to sve skupa izgleda da mogu vidjeti gdje bi mogla biti greška?

Imam Haynes knjigu ali tamo nisam našao ništa konkretno.

Hvala!

Link to comment
Share on other sites

Otvori kod vozača/suvozača su dalje od izvora puhanja u odnosu na središnje otvore pa je normalno da slabije pušu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma da malo slabije pusu bilo bi jasno ali bez obzira na brzinu ventilatora, ta dva skoro da isto pusu.

Tata ima isto clia 2005 i kod njega to jednako puse, zato mi je to cudno nekako?

Link to comment
Share on other sites

na našoj thaliji je bivši genijalni vlasnik nagurao hrpu kabela od zvučnika i tako odvojio rebrasto crijevo sa tih zračnika. Isto tako loše puhalo dok nisam sve vratio na mjeso

Link to comment
Share on other sites

zatvori sredisnji da vidis oce se pojacat puhanje na krajnjima pojacat... vjv oce... na twingu je to normalno, sad se ne zamaram time pa ne znam  kak je na modusu... al slazem se sa trigijem

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, mata73 said:

Od starosti odu spužvice koje dihtaju pa tuda gubi zrak.

Da li ima negdje za kupit tih spužvica u originalu ili mogu neke druge spužvice ići?

Link to comment
Share on other sites

Ne vjerujem da ima toga za kupiti, vjerovatno se da od nečega izrezati i napraviti.

Link to comment
Share on other sites

Nema original za kupiti ali imaš one koje su samoljepljive za dihtanje prozora i vrata. Isti vrag, drugo pakovanje.

Link to comment
Share on other sites

On 04. 10. 2018. at 13:55, zac7654321 said:

zatvori sredisnji da vidis oce se pojacat puhanje na krajnjima pojacat... vjv oce... na twingu je to normalno, sad se ne zamaram time pa ne znam  kak je na modusu... al slazem se sa trigijem

Da,bas se tako ponasa, ako zatvorim sredisnje ovi na krajevima se pojacaju.

Di su te cijevi? Ispod gornjeg poklopca table prepostavljam jer od ispod nisam nista vidio.

Edited by acer
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.