Jump to content

smrdi paljena guma i gorivo


betarlux

Recommended Posts

poz svima ,novi sam na forumu pa imam par pitanja.. Imam meganea 2 grandtour 2007 god 1.6 16 V  83 kw sa 150 000 km kupio sam ga prije oko 2,5 godine.  1)Osjeti se miris benzina kad stanem  sa autom  kroz ventilaciju npr semafor itd i cim krenem miris prestaje nije to nista jako al osjeti se meni to osobno jako smeta posto imam malo djete,po zimi se jace osjeti pogotovo kad se dode kod auspuha as se osjeti nesagoreno gorivo,auto trosi 6,5 l na 100 km pa mislim da nije lamda sonda 2) osjetim miris kao paljene gume ili lamele dok otvorim prozor u vožnji kad je prozor zatvoren mirisa nema malo mi slini na poklopcu ventila al sam to prebrisao i suho je vec dosta dugo 3) veliki servis kolika bi mu cijena posto se blizi i dali se varijabilna remenica mjenja ili se provjeri ako treba zamjeni. Naglašavam da sam bio kod 4 majstora sto glase za jako dobre niko nista nije mogao naći u vezi smrada goriva i  paljene plastike ( jedan je htjeo mjenjat set kvačila ,ali auto ne gubi na snazi i lamela ne proklizuje auto normalno radi) drugi mi je rekao da on dok rastavi moj auto i nađe kvarove on reparira 3 turbine ...hvala na odgovoru i ako netko zna nekog majstora u slavoniji koji hoce zasukat rukave i pogledat moj auto, rado cu poslusat savjet

Edited by betarlux
Link to comment
Share on other sites

auto trosi 6,5 l na 100 km pa mislim da nije lamda sonda

NE znam tiza smrad paljevine, kod dizela obicno neka dizna pusta pa se taj zrak usisavak kroz usis u kabinu, al ovo citirano..

Mislis da je sonda neispravna pa trosi manje nego sto bi 1.6 benzinac karavan trebao trositi  ? neznam samo odkud nade to gorivo koje manje potrosi

Edited by hrvojexyz
Link to comment
Share on other sites

NE znam tiza smrad paljevine, kod dizela obicno neka dizna pusta pa se taj zrak usisavak kroz usis u kabinu, al ovo citirano..

Mislis da je sonda neispravna pa trosi manje nego sto bi 1.6 benzinac karavan trebao trositi  ? neznam samo odkud nade to gorivo koje manje potrosi

To mi je prosjecna potrosnja 98% voznje mi je 5 brzina i 70 khm nevozim se po gradu inace bi bila 8-9 al to nije tema moga posta.

Link to comment
Share on other sites

Pogledaj da ulje ne curi kroz jednu od brtvi (poklopca motora ili glave) i ne kapa na auspuh. To se zna dosta često desiti. Mogu biti i gumice na usisu koje propuštaju uljne pare pa kapa na auspuh. Original te 4 gumice su oko 250-300 kn

Link to comment
Share on other sites

Pogledaj da ulje ne curi kroz jednu od brtvi (poklopca motora ili glave) i ne kapa na auspuh. To se zna dosta često desiti. Mogu biti i gumice na usisu koje propuštaju uljne pare pa kapa na auspuh. Original te 4 gumice su oko 250-300 kn

hvala  na pomoći

Link to comment
Share on other sites

ovo moram popratit jer i meni smrdi isto tako, pretpostavljam da kaplje ulje na granu mada meni više vuče na gorivo po mirisu, meni je cijeli poklopac ventila masan

Link to comment
Share on other sites

Ja moram raditi veliki servis pa cu to sredit ,ali miris benzina mi je najveci problem ,prolazim tehnicki znaci sagorijevanje valja...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

E sad ne znam kako da ti objasnim, meni npr. kad sam zamijenio injektor je prestalo smrdjeti, a taj injektor je otkazao u vožnji iz čista mira. Zupčasti ja savjetujem da se zamjeni sve od varjabilne i semeringa, do španera i svih rolica i remenja, čak provjeri i remenice na alternatoru. Moja je bila napukla na 204k Km, i motor nije bio u fazi. Miris paljevine dan danas nisam otkrio, javlja se samo kad je motor opterećen ili kad "mu vadim dušu" 

Znam da se ti auti vole zapaliti osobito benzinci, čak si mislim možda je ona pletena spojnica na auspuhu, ali nisam siguran odgovorna za taj miris.

Link to comment
Share on other sites

čekaj malo, injektor ti nije zatvarao pa je bacao goriva previše ili je riknuo pa je motor radio na tri cilindra?

Link to comment
Share on other sites

previše ali nisam primjećivao, kad je počeo crkavati počeo je tu i tamo kao malo štucnuti 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

moj zna na  hladno na sec izgubit snagu al ne pale se nikakve lampice. Opet sam ugovorio kod jednog majstora da pogleda taj miris benzina i vec vidim kako je covjek oduševljen ..bit ce za pola sata nije nista nasao ne moras nista ni platit..dao bi i 500-1000 kn sam za ruke ..

On 12. 09. 2018. at 21:18, jopa_22 said:

ovo moram popratit jer i meni smrdi isto tako, pretpostavljam da kaplje ulje na granu mada meni više vuče na gorivo po mirisu, meni je cijeli poklopac ventila masan

jel si uspio rješiti šta u vezi mirisa benzina?

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, betarlux said:

moj zna na  hladno na sec izgubit snagu al ne pale se nikakve lampice. Opet sam ugovorio kod jednog majstora da pogleda taj miris benzina i vec vidim kako je covjek oduševljen ..bit ce za pola sata nije nista nasao ne moras nista ni platit..dao bi i 500-1000 kn sam za ruke ..

jel si uspio rješiti šta u vezi mirisa benzina? citao sam po eng i njemackim forumima postoji mogucnist da na auspuhu gibljivo crijevo ili spoj motora i auspuha nije dobar i onda moze se osjetit taj miris..

 

Link to comment
Share on other sites

nisam osim što sam mijenjao ispušnu granu prije dva mjeseca jer je imala pukotine...i koliko se sjećam bilo je ok nekih 10 dana...ne sjećam se da sam osjetio miris....a sad je opet sve po starom...pretpostavljam da je pukla i ova pošto je kupljena rabljena pa je smjesa bogatija...sl tjedan idem na eko test da vidim šta će pokazat pa ću bit pametniji...javim rezultate

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, jopa_22 said:

nisam osim što sam mijenjao ispušnu granu prije dva mjeseca jer je imala pukotine...i koliko se sjećam bilo je ok nekih 10 dana...ne sjećam se da sam osjetio miris....a sad je opet sve po starom...pretpostavljam da je pukla i ova pošto je kupljena rabljena pa je smjesa bogatija...sl tjedan idem na eko test da vidim šta će pokazat pa ću bit pametniji...javim rezultate

idem i ja na eko test za 2 tjedna,prolazio mi je auto eko test iako je smrdilo

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Bio na testu, lik samo rekao to je sve ok...prolazis bez problema...a sad pitanje za nekog od vas...na slici su rezultati i mene zanima da li su to normalna kretanja svih parametara u odnosnu praza hod i poviseni okretaji...dal nesto upucuje na siromasnu ili bogatu smjesu

IMG_20181029_113458.jpg

Link to comment
Share on other sites

prolazio sam i ja do sada ,u ovo se ne razumijem, ja idem u petak na tehnicki pa cu usporedit rezultate eko testa

 

Link to comment
Share on other sites

Eto ti za pocetak odradi tehnicki i trazi da ti isprinta rezultate pa cemo usporedjivat za pocetak ti i ja :D zajedno smo malo pametniji...mozda nabasamo na rjesenje...i corava kokos nabode zrno :P

Link to comment
Share on other sites

On 29. 10. 2018. at 20:56, jopa_22 said:

Eto ti za pocetak odradi tehnicki i trazi da ti isprinta rezultate pa cemo usporedjivat za pocetak ti i ja :D zajedno smo malo pametniji...mozda nabasamo na rjesenje...i corava kokos nabode zrno ?

 

IMG_20181102_133712.jpg

Isto je to sve manje vise.ood mene su veci obrtaji u pitanju a kaze onaj na tehnickom da je i u uređajima razlika

Link to comment
Share on other sites

e vidiš ... sad primjećujem razliku koja me malo morila a to su HC čestice i njihova količina na visokim obrtajima...ja sam očekivao da više nesagorenog goriva ima kad auto radi na leru a kod mene se broj HC povećava na većim obrtajima dok se kod tebe smanjuje što je kao normalno...dakle ja imam vjerojatno bogatiju smjesu ili mi bobina neka ne valja ili injektor curi ili nešto treće ali to bi mogao bit uzrok mirisa kod mene

Edited by jopa_22
Link to comment
Share on other sites

opet cu otic kod nekog da provjeri ,neodustajem ,bit cu dosadan dok ne nateram nekog da zasuce rukave uzme mi novce i nađe kvar, et ja ti javim ako ista budem doznao novo

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, direstraits said:

Ili imaš ulje u cilindru kroz brtve ventila ili uljne prstenove. 

Dal bi se u tom slucaju pokazalo da auto dimi i/ili trosi ulje...jer se to za sad ne dogadja

Link to comment
Share on other sites

Stražnja strana bloka 1.6 16v mi je mokra od ulja i dimi i smrdi već godinu dana a pogotovo kada stanem jedno 15 sek. lijepo se bijelo lagano se dimi iz  prednjih blatobrana... Da vidiš panike kada sam vatrogasni aparat rastavljao iz najlona prvi puta kada sam primijetio i srećom nisam ga aktivirao... Koliko sam uspio primijetiti curi iz kućišta bregastih tamo gdje je ona diht masa koja je izgleda popustila, a veliki servis ne moram još raditi 1-2 godine i kaj sad lud sam načisto... Ulja naravno fali po zimi malo dok po ljeti kada se sve ugrije gotovo ništa... Uopće ne znam kaj da radim jer bez skidanja bregastih dolje ništa a to povlači veliki servis koji još nije na redu... Polažem nadu da su možda gumice usisa popustile makar mi je to nekako previše mokro odostraga? 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.