Jump to content

smrdi paljena guma i gorivo


betarlux

Recommended Posts

  • 1 month later...

ma nema al se osjeti dim u autu pogotovo kad je pod čokom tako da je gotovo 100% rupa negdje naprijed al su mi majstori svi jako zainteresirani tako da još nisam otkrio gdje je problem...ja pretpostavljam na grani i da je smjesa bogatija radi toga i da je tu moj problem

Link to comment
Share on other sites

slucajno upoznam mehanicara kažem ja njemu imam problem s autom nije rjesilo par majstora,kaze on lakocom samo doteraj auto on a sta mu je ja opisem nas problem on se odmah pocme izmotavat i u odlasku vikat glasno da da  me ne cuje.Ovih dana ide ponovno kod jednog majstora pa javim sta je ovaj rekao 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

negdje sam pročitao da oće smrditi benzin ako koja dizna piša umjesto da fino raspršuje gorivo. probaj STP ili LM aditiv na pola rezervara

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, frenchkey said:

negdje sam pročitao da oće smrditi benzin ako koja dizna piša umjesto da fino raspršuje gorivo. probaj STP ili LM aditiv na pola rezervara

Cuo sam i ja, evo sljedeci tjedan idem kod novog majstora pa cemo vidjeti jel taj moze popraviti stvar. Rexi cu mu i za tu opciju hvala

 

On 29. 10. 2018. at 11:38, jopa_22 said:

Bio na testu, lik samo rekao to je sve ok...prolazis bez problema...a sad pitanje za nekog od vas...na slici su rezultati i mene zanima da li su to normalna kretanja svih parametara u odnosnu praza hod i poviseni okretaji...dal nesto upucuje na siromasnu ili bogatu smjesu

IMG_20181029_113458.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Imam jos jedan rail s injektorima, sad je kod majstora da istestira mlaz i pritisak pa cu taj stavit ako je sve ok, promijenit cu i drugu bobinu iz para jer sam mijenjao samo jednu kad je riknula a pokudili me da se mijenja par, promijenit cu i klapnu gasa...a na kraju i ispusnu granu ako ju uspijem nabavit....sve u svemu bit cu pametniji za mjesec dana

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

bio sam kod majstora izgleda da su gumice na usisu,juce sam mjenjao nisam osjetio miris jaki benzina

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

promjenjena grana, stavljena limena s 3ojke, gusena imala jednu pukotinu i fleksibilno crijevo se raspalo vjerojatno od bogate smjese, opran je motor i promjenjena gumica na senzoru bregaste koja je po majstoru puštala al sad ćemo vidjet dal je to jedino ulje koje je curilo...kad odradim par kilometara javit ću rezultate, dal smrdi, dal bolje ide, il je sve ostalo po starom :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Eto smrdi...al mi spomenuo kolega s mercedesom kako je njemu smrdilo kad je ventil za pare iz rezervoara ostao otvoren  ili zatvoren (nisam vise siguran) stalno...i trebalo mu je godinu dana da skuzi...a on mijenjao injektore pa rail pa ovo pa ono...njegov je povremeno radio povremeno ostao otvoren ili zatvoren pa je smrdilo...ugl probat cu ga ocistit a u krajnjem slucaju zamjenit

Link to comment
Share on other sites

šta je s onim charcoal canisterom, jel iz njega šta smrdi?

Link to comment
Share on other sites

šta je s onim charcoal canisterom, jel iz njega šta smrdi?

To ne bi smjelo smrditi jer je zatvoren krug. Ostaje opcija da je negdje otvoreno, ali onda bi bila hrpa problema jer bi možda direkt povukao zrak u usis, a to se kuži[emoji4]
Link to comment
Share on other sites

Meni megane lagano smrducka na benzin i to samo kad radi u leru ili vrlo sporo vozim, ali uz uvjet da je upaljen ventilaror kabine

Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Meni smrdi samo kad otvorim prozor...moguce je da curi neki injektor il je gumica losa na njemu losa...u kabini ne smrdi neovisno o ventilatoru...samo kad otvorim prozor

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, frenchkey said:

Meni megane lagano smrducka na benzin i to samo kad radi u leru ili vrlo sporo vozim, ali uz uvjet da je upaljen ventilaror kabine

Tapatalk
 

Isto i bio sam vec kod dosta majstora ili neznaju ili nece popraviti to neznam

Link to comment
Share on other sites

moj ima već godina i km podosta pa se mislim dali bi čišćenje injektora u UZV kadi pomoglo...

Inače kad bih kupovao nove dali je to neka jača svota novaca? Motor E7J

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 month later...

bio sam kod nekog majstora  radio u ovastenom servisu vidio da mi slini ulje prebrtvio je dekl i rekao to je to.. zamjenio mi je jednu bobinu kao pozutila izvana ( neznam jel to dokaz da nevalja posto s autom nisam imao tipa trzanja itd...auto i dalje smrdi kad otvorim prozor pri voznji...rekao je da moza da sagori sto je ostalo na motoru ulja prestat ce ajd da i to vidim ...lagano gubim snagu volju i novce

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

kaze mi jedan majstor da nabavim neku magistralu sa 4 brizgaljke.. nema zamjenska samo orginal ili sa nekog rabljenog ,cijena 1200 kn za stvar rabljenu  upitne kvalitete..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

ovo mi je treći megane 2 (znam, mazohist sam) sa k4m-om i zanimljivo je da na samo na ph1 nije ništa smrdilo. ph2 sedan sa 100000 km je smrdio, trenutačni kramp sa 225000 smrdi za popizditi. i jedno nepopularno mišljenje; nema razlike između ph1 i ph2, isto govno, s tim da ph1 ima bolja sjedala i farove.

Edited by darijan
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.