Jump to content

Trese pri paljenju i gašanju


zeljko13

Recommended Posts

Nije do amortizera prilicno sam siguran, ni do casica.Nebi tak zatreso, pa motor se trese.

Inace kad ode taj famozni nosac o kojem pricamo, cesto i u voznji ono sto sam te pitao, kad naglo pustis gas skoro da osjetis "tup" udarac kak se motor odšpana , tj vise nije napet pa zalupi lagano, buduci da je nosaci  njegova guma potrgan osjeti se taj udarac.

 

Link to comment
Share on other sites

Danas sam baš testirao dali cupne na naglom puštanju gasa i nisam skužio ništa. Ništa slično se ne događa kad se vozi. Samo kad se pali i gasi.

A ne virujem da je do nosača jer kolike su šanse da je pogriješio moj majstor i ovi u ovlaštenom kad su rekli da su dobri nosači... Oba puta sam bio kraj njih kad su pajserom drmali motor. Jako malo se pomicao.

Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Moje misljenje je da ti se motor uopce ne trese puno. Dapace, ne vrijedno spomena.

Tako je,motor se normalno zatrese.

Vidi se trzaj motora na paljenju i gasenju, al to je normalno.

Cuh nedavno da i slinave dizne mogu zekiti

Ne copraj....:trk:...sad će i dizne mijenjati a trešnja će ostati...

Link to comment
Share on other sites

Opet ja, samo sad sa drugim problemom. [emoji31]

Nakon zamjene nosača auspuha, auto u leru tiše radi i u vožnji, što je super, ali pri obrtajima od točno 1000 okretaja auto cili vibrira, bez obzira jeli u leru na mistu ili u vožnji. Ispod i iznad 1000 radi super. Kaže mi čovik koji je montira nosače da ne viruje da je do njih i ako se to prije nikad nije događalo..... Sad ne znam jeli on nešto krivo montirao ili je vezano za onaj prijašnji problem. Ima li tko ideju što bi moglo biti?

Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ja sam ima taj problem na Laguni 2. Trebalo je rekalibrirati EGR. Najace su mi bile promasene dijagnoze majstora:

- klasika zamasnjak

- dizne

- "ma to ti je normalno kod Renaulta"

- ...

Evo link na temu:

http://www.renault-klub.hr/forum/index.php?/topic/48301-auto-se-zatrese-kod-gasenja/#comment-10065110

I jos da odgovorim sam sebi, zbog promasenih dijagnoza majstora, promijenio sam bezveze nosac mjenjaca - 800kn. Ima samo original, jer nikome ne odlazi, pa nema zamjenskih.

Doduse nije ni meni bio otisao :-)

Link to comment
Share on other sites

E sad. Koliko znam moj auto nema klapanu za meko gašenje, a EGR po mom zaključku valja, ali najmanji problem mi je otići do majstora da ga spoji na dijagnostiku pa da vidim jeli ima grešaka. Javim kad odem jeli u tome problem. Daj Bože!! Hvala na odgovoru!!

Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Na kojoj dijagnostici to radis? Bojim se da ovi neki "dublji" moduli i opcije idu samo CAN clipom.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

E sad. Koliko znam moj auto nema klapanu za meko gašenje, a EGR po mom zaključku valja, ali najmanji problem mi je otići do majstora da ga spoji na dijagnostiku pa da vidim jeli ima grešaka. Javim kad odem jeli u tome problem. Daj Bože!! Hvala na odgovoru!!

Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk

Nisu bile u putanju greske na EGR-u, vec ga je trebalo ponovno rekalibrirati - nemam pojma sta to tocno znaci. To mi je tada napravio jedan clan s foruma s Delphi dijagnostikom, tako da nije nuzno da bude CLIP.

Prije toga je treslo bas ruzno kod gasenja. Kao da motor hoce iskociti.

Link to comment
Share on other sites

E sad stvarno ne znam di i sa čim napraviti dijagnostiku. Sto triba pitati?

Ima ovaj jedan majstor u Zadru koji mi je davno radio dijagnostiku jer dijagnostika od mog majstora nije ništa pokazala. Sad ne znam dali da odem do njega ili ovlaštenog servisa. On mi je uzeo 50kn prošli put, a ovi u ovlaštenom traže 150kn.

Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk

Je u pravu si, 74kw je. A nisam siguran da je do nosača jer su na dvi strane nakon pregleda rekli da su nosači dobri.

Megane iz 2004 nije 76kw. Nosač ti je crkao. 

Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kad promijenis EGR ili u tvom slucaju kad ga ocistis, treba ponovno odraditi kalibraciju-inicijalizaciju, da auto zna koje su mu nove granicne vrijednosti kod otvorenog i zatvorenog polozaja.

Jednostavno bude ponudjena ta opcija u dijagnostici.

Pokazi ovaj post majstoru i morao bi znati sta treba napraviti.

Link to comment
Share on other sites

Evo da javim da sam pronašao dio problema, a to je onaj tupi zvuk što se čuo pri gašenju auta. Motor i dalje zatrese, ali nema više onog zvuka. Pratio sam zvuk, raskusupao pola auta ali sam našao "stvar koja je udarala od limariju, desna strana auta". Nemam pojma čemu služi i kako se zove pa sam je slikao da vidite o čemu pričam. Izgled je okrugla, plastična rešetkasta stvar..... Privezao sam je lagano vezicom na kočionu cijev od ulja, kao što se vidi na slici. Ako tko zna što je to i kako bi u originalu trebala stajati bio bi mu zahvalan na informaciji!! aa4d4df6273dffabd927726d7bc6586f.jpg9b028040d9d7c80783d051d3c1cba086.jpg38cda46e8a457ba27bacb350f724186a.jpg0f32fc92530216d9ce9a5e0714842e23.jpg72bc17db0768c230e6f075c7280fe670.jpg3fe885608524dd4cf2dc1e46e889e775.jpg

Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk

Evo i dodatno šaljem sliku nosača motora. Ne znam jeli moguće po slici služiti jeli valja ili ne, ali meni se i ne čini baš najbolji. Kao da je ispucao malo. b4cd6a024574a998ba7e980645ee3491.jpg

Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Filter vibracija kažeš. Tnx! Znam da nema veze sa trešnjom ali mi je lupala od limariju pa se čula. Znaći nosać triba ipak prominiti. Još ne mogu virovati da ni moj majstor ni ovi u ovlaštenom servisu nisu skužili da nosać nije dobar. Pokazat ču im sliku pa me zanima što će reći. Uglavnom odlučio sam ga prominiti. Hvala još jednom na odgovoru!!

Link to comment
Share on other sites

Nosač crko. Ono na cijevi je filter vibracija, nema veze s trešnjom motora. 

Pls jeli mi možeš reći preciznije kako se zove ta plastika jer pod filterom vibracije ništa slično ne mogu naći. Tnx!

Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.