Jump to content

SCENIC III par pitanja


darko

Recommended Posts

Znam da ne mora, ali ako već mijenjam ovu, shark fin mi izgleda ljepše. A i na krovu je odmah ispres antene lak oštećen malo od neke smole, pa bi to odmah prekrio. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Riknulo mi jucer zadnje desno stop svjetlo

Kak se mjenja zaruljica? ide lampa van il se iz gepeka odnekud dodje .. ima poklopac il kaj vec... 

Nisam jos ni otvorio gepek i pogledao a znam da netko ovdje zna :D  sigurno 

Link to comment
Share on other sites

ako scenic III ima led kao II onda se menja cela lampa, mene zadovoljstvo kostalo 1200kn.... isto desna lampa..

Link to comment
Share on other sites

Riknulo mi jucer zadnje desno stop svjetlo
Kak se mjenja zaruljica? ide lampa van il se iz gepeka odnekud dodje .. ima poklopac il kaj vec... 
Nisam jos ni otvorio gepek i pogledao a znam da netko ovdje zna [emoji3]  sigurno 


Otvoriš gepek, odšarafiš 2 šarafa i izvadiš lampu, dalje ćeš skužiti.
Piše sve u uputama od auta [emoji4]


ako scenic III ima led kao II onda se menja cela lampa, mene zadovoljstvo kostalo 1200kn.... isto desna lampa..


Niai koncentriran, pitanje je bilo za zadnju DESNU lampu [emoji4]
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Alen said:

iai koncentriran, pitanje je bilo za zadnju DESNU lampu emoji4.png

 

ma odma mi se smucilo kad se sjetio svoje :D  znaci maknuli su led i ide obicna zarulja/lampa nutra :D

Link to comment
Share on other sites

Mislim da i dalje nije koncentriran, vjerojatno misli na srednju stop lampu.

Meni na Meganu 2 je isto prestala svijetliti srednja LED stop lampa.Rastavio sam je, nije bilo kontakta između tiskane pločice i konektora.Direktno sam zalemio žice od pločice do instalacije i sve radi.

Link to comment
Share on other sites

Jesam koncentriran sam, scenic ii ph 2 ima u straznjem svjetlosnom sklopu led svjetla za potrebe crvenog stop svjetla, nema klasicne zarulje, trece sredisnje stop svetlo ne znam kakvo je, na srecu radi sve jos pa se nisam imal potrebe upoznavat s istim :)

Link to comment
Share on other sites

Kako se isključi parkirna kočnica dok se motor ugasi? 

Pokušavao sam prema priručniku, ali ne gasi, ne znam što krivo radim? 

1. Parkiram, stavim u ler, otpustim kvačilo i pritisnem kočnicu. 

2. Držim samo kočnicu i ugasim motor. Kartica je u ležištu. 

3. Auto uključi parkirnu, ja otpustim pedalu kočnice i stavim u 1. ili R. 

4. Pritisnem u isto vrijeme pedalu kočnice i gumb parkirne, ali ništa se ne događa, ne isključuje ju. 

 

Sad kad pišem ovo, palo mi je na pamet da možda ne smijem držati kočnicu kada gasim motor, ali ne vjerujem da to ima veze? 

Link to comment
Share on other sites

Baš si ga zakomplicirao.

Stisneš kočnicu i prekidač ručne stisneš. Vjerujem da znaš da ide u dva smjera? Gore zatezanje dolje otpuštanje, bez uvrede.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Znam d ide u dva smjera, ali mi ne prekida. Ovi koraci su navedeni u priručniku. 

Sad sm ju uspio isključiti, ali tako da sam izvdio prvo kartici i ponovo ubacio i onda stisnuo kočnicu i prekidač. 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Da dignem malo temu, izgleda da mi sa Scenicom 3 nemamo problema 😄.

Pitanje kratko, da li se mogu zamijeniti samo prekidači podizača prednjih stakala na vozačevim vratima ili se mora mijenjati kompletno sve (cijeli plastični dio sa svim tipkama)?

Sve mi je ok samo su se ta dva za prednja stakla raskimala da imam osjećaj da će jednog dana samo ispasti ( logično je da su oni najebali jer se najvise i koriste) šljakaju oni i dižem i spuštam stakla ali moram ih držeći prst na onom dijelu što svijetli vući u položaju naprijed-nazad jer su toliko klimavi i ne rade kad povučem prema gore ili dolje.

Link to comment
Share on other sites

mogu, kupis samo ta dva... raskopaj da dobijes part numbere ak ih nemres drukcije nac

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

A kako da ih izvadim, samo cijela plastika s rukohvatom i svim tipkama ide van i ispod ima par džekova, ne mogu nikako skužit kako doć samo do tih prekidača. Jedino ih na silu odozgor izvadit a onda je zagarantirano da ću nešto slomit...

6 minutes ago, dizna said:

A kako da ih izvadim, samo cijela plastika s rukohvatom i svim tipkama ide van i ispod ima par džekova, ne mogu nikako skužit kako doć samo do tih prekidača. Jedino ih na silu odozgor izvadit a onda je zagarantirano da ću nešto slomit...

Nazvao bas sad ovlašteni i lik veli da se ne može zamijenit samo tipke nego cijeli dio sa svim tipkama i rukohvatom, cijela plastika (al kod njih je uvijek odgovor da se ništa ne može, najlakše zamijenit sve za doslovno 2 minute posla i naravno naplatit soma kuna)

Nisam ga ni pitao za cijenu al mislim da ispod 100 eura nije, jer gledam preko ali expresa oko 200 pa na više dode cijela plastika, al je problem što ne mogu nigdje naći s prekidačima za sklapanje retrovizora. Nalazim identičan dio bez te tipke za retrovizore.

A kad gledam za npr VW samo te tipke dodu siću, al za scenica 3 ih ne pronalazim

Link to comment
Share on other sites

Na Scenicu 2 svako se tipkalo moze izvaditi.
Logicno bi bilo i na trici da se moze jer sigurno nitko nije napravio 2 ili 4 tipkala zajedno.

Link to comment
Share on other sites

Preporod od kad.sam.ga prodao ...hahah

Neku vecer dva semafora i parking ..3 scenica 3..u svakom lampica sa kljucicem svijetli....jaoooooo

  • Like 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

U zimsko doba najčešće svijetli radi zimskih kotača bez ventila za  mjerenje tlaka u gumama. 

I na očevom svijetli cijelu zimu. Boli me kuki, jer mi se ne da davati 2000kn za te ventile.

Ako dođu sva 4 u 500-600kn onda ću razmisliti 

Link to comment
Share on other sites

On 25. 02. 2020. at 16:50, frenchkey said:

odrežeš rukohvat i pripasaš ovu prvu varijantu :bigl:

 

1 hour ago, frenchkey said:

Ja sam ih tastavljao u paramparcad default_big.gif

 

Tapatalk

 

 

 

 

Što je pjesnik htio reći s ova dva komentara?!?!?! 

  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

Preporod od kad.sam.ga prodao ...hahah
Neku vecer dva semafora i parking ..3 scenica 3..u svakom lampica sa kljucicem svijetli....jaoooooo
Jesi ga se rijesio?
Ima stogod novog na vidiku?

Poslano sa mog LG-M700 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.