Jump to content

Clio troši ulje


tino

Recommended Posts

Pozdrav ekipa,

 

eto, zvijer počela trošiti ulje. Nakon 5tkm počne signalizirati (na tabli) da nema ulja + SERV lampica. Clio 2, 1.5dci, 82ks, 2004.g

 

OK, znam, počel trošiti ulje. E sad, na koji način znati da li ulje troši motor ili turbina?

 

Možda glupa pitanja. Nek me netko uputi što i kako dalje.

thx

Link to comment
Share on other sites

plavkasti dim na spulju ak je brtva glave pa mijesa ulje u masini... za turbo ne znam kak se manifestira... zapravo ni za ovo nisam ziher

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Plavi dim bi bio od izgaranja ulja,ako bi antifriz ušao u motor i izgarao bio bi bijeli dim (para).

Ako ulje bježi u rashladni sustav bila bi masna prozirna posuda rashladnog sustava.

Jednostavno rečeno.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, trigi said:

Jesi provjerio na štangici koliki je nivo ulja ?

Možda laže indikator na tabli...:nezna:

Naravno da jesam, na žalost ne laže. stvarno troši. 

Kaže mehaničar da nemre znati a ići reparirat turbinu i otvarat motor je trošak od pola vrijednosti auta.

Clio ima 285tkm

 

Link to comment
Share on other sites

Hm kako ne može znati? Skineš turbinu vidiš u kakvoj su stanju cijevi od turbine do usisa. Ako je puno ulja eto razlog.

Inače ne curi ti nigdje ulje?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.