Jump to content

Kupnja Laguna 3, 2.0


dajmirenault

Recommended Posts

Pozdrav! 

Planiram uzeti na zimu noviji auto. Trenutno vozim Meg2, 2003. godina. Izbor mi je širok ali u užem izboru mi je i Laguna. Gledam 2014. i mlađe, 2.0 mašina, automatik bih volio ali ne znam koliko su pouzdani. Kakav se pokazao automatik? Opčenito u kojem okviru se kreće održavanje? Da li ima neke poznate boljke, elektrika, turbina itd.?

Pošto je izbor u HR jako slabo fokusiran sam na izvoz. Svaka informacija je dobro došla! 

Link to comment
Share on other sites

Čini mi se da u ovoj fazi prilično lutaš u svojim mislima pa evo par rečenica koje će ti, nadam se, biti od pomoći.

  • Fokusiran si na uvoz (preciznije, na unos, ako ćeš kupovat na teritoriju EU), ne na izvoz!
  • Dobro je da si tako fokusiran jer dok mlađih Laguna s 1.5 dci mašinom još donekle ima po našim oglasnicima, to je puno manje slučaj s 2.0 dci, tako da ti je izbor drastično ograničen. Ovih 2.0 što se i nađe kod nas, praktički su s vrlo oskudnom opremom i, kako to već ide, blesavo napisanim oglasima.

Redoslijed akcija koji predlažem je ovaj:

  1. Dogovori se sam sa sobom s kojim budžetom raspolažeš. 
  2. Odluči ideš li u priču sam (preporuka) ili ćeš angažirati nekog (npr. auto kuću koja se time bavi) s kim ćeš surađivati. 
  3. Na oglasnicima postavi gabarite onoga što tražiš, a to uključuje i cijenu koju si spreman platiti. Laguna ima dobar i pouzdan automatski mjenjač, no zbog drastično veće emisije CO2 kod modela s automatskim mjenjačom, trošak unosa na račun te ekološke komponente bi ti bio drastično viši (za cca 2000 Eura). Smatram da je manualac puno razumnija opcija.
  4. Pusti priče o boljkama. L3 Ph3 je zadnja verzija serije prije njenog prekida. Ispeglano je sve što je trebalo biti peglano. 
  5. Kako ćeš sužavati izbor, fokusiraj se na provjeru stanja automobila, povijesti održavanja itd. Na engleskom ovo ide teško (za aute u Njemačkoj, konkretno), trebaš znalca njemačkog jezika. 
  6. Idealno je ako ti netko na licu mjesta može pogledati i provjeriti auto. Alternativa je detaljan razgovor s vlasnikom odnosno s auto kućom.

Tu bi stao. Kad dođeš do faze 6. (trebat će ti par tjedana ili mjeseci, obzirom na fazu u kojoj si sada), mogu ti savjetima probati pomoći oko daljnjih koraka.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ja unio par auta u zadnje 3 godine.
Isplati se. Ima svacega ali se da naci puno boljih auta nego kod nas.
Sto se tice automatika odlicni su, doma imam dva, megane 3 i L3.
Co2 im je za 2 do 5 poena visi nego manualcima. Naravno govorim o dizelima.



Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ja unio par auta u zadnje 3 godine.
Isplati se. Ima svacega ali se da naci puno boljih auta nego kod nas.
Sto se tice automatika odlicni su, doma imam dva, megane 3 i L3.
Co2 im je za 2 do 5 poena visi nego manualcima. Naravno govorim o dizelima.



Sent from my SM-G950F using Tapatalk




Misliš na 1.5 dci motore u L3? Pod “poen” misliš na emisiju CO2 u g/km?

Jer, na 2.0 motorima je razlika manualac/automatik 30 g/km (L3, Ph3; na Ph 2 je razlika još veća), što prevedeno znači cca 2000 Eura skuplji unos.

Na 2.0 Lagunama su zaista dobri automatici, no pitam se kako to izgleda na 1.5 mašinama koje su i sa manualcem potkapacitirane za tu klasu automobila.


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Za 2.0 stoji. Oko 150g su, pa na vise.
Cuj sto se snage tice Laguna nije auto za natjeravanje. Meni fali koji konj ali ne mogu si priustiti 150konja auto pa se kuliram [emoji6]

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav! 
Planiram uzeti na zimu noviji auto. Trenutno vozim Meg2, 2003. godina. Izbor mi je širok ali u užem izboru mi je i Laguna. Gledam 2014. i mlađe, 2.0 mašina, automatik bih volio ali ne znam koliko su pouzdani. Kakav se pokazao automatik? Opčenito u kojem okviru se kreće održavanje? Da li ima neke poznate boljke, elektrika, turbina itd.?
Pošto je izbor u HR jako slabo fokusiran sam na izvoz. Svaka informacija je dobro došla! 
Moja laguna ce vjerovatno ici na prodaju uskoro, vidi topic ima pod projekti brijem ili tako nesto.
Link to comment
Share on other sites

Nisu li automatici u Lagunama iznimno spori, neodlučni, bezvezni (non-EDC modeli)? Pouzdanost na stranu. 

Link to comment
Share on other sites

Do ove godine sam vozio L2 2.0 automatik, benzinac.
Mjenjac je bio savrsen, naravno da se treba naviknuti na mjenjac i uštelati. Isto kao i sa rucnim.
Sada vozim 1.5 EDC i fali mi "pravi" automatik.
EDC je extremno brz i ne osjeca se da mjenja brzine. Meni je Najveci problem bio nauvuknuti se da kad krecem nema snage i da ga ne smijem stisnuti odma.
Ali sve je to stvar navike i vremena...


Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.