Jump to content

Vlaga u autu


Kikač

Recommended Posts

pozdrav, tijekom ovih vlaznih dana shvatio sam da mi se u autu nakuplja vlaga - magli se ko jeb### sauna. Posto ima toliko razloga, odlucio sam prvo ovdje pitati gdje je najcesce krivac u cliu II? 

Link to comment
Share on other sites

1. Začepljeni odvodi ispod brisača.
2. Viditi filter kabine i provjeriti da li radi klapna recirkulacije

Link to comment
Share on other sites

izgleda da su vrata zacepljena. jel ima negdje tutorial kako to sve skinut i ocistit? + provjerit cu to s filterom

Link to comment
Share on other sites

otvoris vrata i bacis pogled na donji rub, vidjet ces 3-4 rupe po rubu... nisam to radio nikad al bi prvo probal cackalicom ili necim procackat malo da se ne zjbvs sa skidanjem obloge vrata... 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

UPDATE: sve sam procistio i pregledao, ali i dalje je vlaga u autu. taman kad sam se pomirio sa situacijom, stari me prisjetio da sam prosle godine mjenjao sofersajbu i da mozda to nisu dobro zabrtvili. sto je najbolje problem se i javio nakon zamjene. nadam se da sam zadrzao garanciju :)

Link to comment
Share on other sites

Dok to ne riješiš,  u međuvremenu možeš staviti sakupljač vlage u auto pa će to malo ublažiti situaciju. :)

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Kikač said:

stavio sakupljac i premazao sofersajbu antifog sprejom. :D

Koji sprej si koristio? Ja sam probao sa Sonaxovim i razočarao se, jer ostavlja masni trag na šajbi koji se presijava po noći na svjetlu farova automobila koji mi dolaze u susret. Ako ga skroz istrljam onda nema nikakvog učinka. 
Zasada mi je najbolje kada stakla dobro operem sa sredstvom za pranje stakla i dovoljno je da malo struji zrak kako bi nestalo zamagljenja. 

Link to comment
Share on other sites

ima fora da se utrlja pijena za brijanje na stakla pa se ne magle... vidio na jubito al nisam probal

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Vidio sam to. Samo nekako se bojim da bi to isto ostavilo masni trag na staklu, a to dovodi do loma svjetlosti što me osobito smeta po noći. 

Link to comment
Share on other sites

čisto staklo, isključena recirkulacija zraka, suhi tepisi u autu i klima s grijanjem kad se zamagli riješava sve

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Vladek said:

Koji sprej si koristio? Ja sam probao sa Sonaxovim i razočarao se, jer ostavlja masni trag na šajbi koji se presijava po noći na svjetlu farova automobila koji mi dolaze u susret. Ako ga skroz istrljam onda nema nikakvog učinka. 
Zasada mi je najbolje kada stakla dobro operem sa sredstvom za pranje stakla i dovoljno je da malo struji zrak kako bi nestalo zamagljenja. 

koristim taj od sonaxa. na bocici i pise da treba ostat mlijecni sloj na staklu. malo smeta, ali s obzirom koliko je prednosti premazivat cu dok ne nađem vremena za servis

Link to comment
Share on other sites

ja sam nešto slično davno koristio na R4. Tamo se zaista sve živo maglilo. 

Samo jednog jutra kad je bilo dobro ispod nule smrznulo se to pa sam strugao šajbu s obje strane :bigl:

Link to comment
Share on other sites

On 05. 12. 2018. at 9:31, zac7654321 said:

ima fora da se utrlja pijena za brijanje na stakla pa se ne magle... vidio na jubito al nisam probal

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 

Probao na staklu sa pijenom za brijanje, funkcionira :D

Edited by MP3
prepravak
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Plivaci su prije hracnuli u naocale za plivanje da se ne magle. I funkcionira.

Mozda da netko proba. YD

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.