Jump to content

clio 1 1.18v zamjena motora pomoc malo ?


lacko123

Recommended Posts

Dobar dan eto jedno pitanjce.

znaci prijatelj kupio clio 1 1.1 8v za malo para koji je dugo regan ali motor je na izdisaju.

e sad mogo bi dobit dobar motor iz drugog clia isto jedinice ali je 1.4 8v monoinjection.

znaci stari je 1.1 sa karburatorom a novi 1.4 monoinjection 

Mene zanima dali je tko iso prebacivat vec ili ne te koje probleme mozemo ocekivat.

zanima me iskljucivo dali mjenjac odgovara sa 1.1 na 1.4  sta se tice struje ako i naidem na neke probleme mislim da cu bez problema uspijet rijesit.

u krajnjem slucaju prebacit usisne grane sa 1.1 ako odgovaraju i stavit karburator da ostane ista elektronika.

Znaci molim savjete iskustva ne grđenje itd ja nisam radio sebi nikad swap motora jer mi nije nikad bilo potrebno niti me ne pere to toliko 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Iskreno, ako nisi dovoljno informiran o svemu nemoj se ni hvatat ovakvog posla. Čak i kada misliš da sve znaš, ne znaš ?.

Sve se to čini sada lijepo i krasno al samo ćete se uvalit u g*vna.. trust me, been there done that ?

Link to comment
Share on other sites

Ti nisi htio slušati..

 

ako motori izgledaju isto iz vana a posto spominješ 1.1 pretpostavljam da je to cleon, vise se ne sjecam da linije bio cleon sa monopointom? Inače cleon- su motori bez zupčastog remena i bregasta je u bloku.

da ne pilim bzvze ako motori iz vana izgledaju isto onda sve pase. Granu sa karburatorom i sve ostalo sa strog motora prebaci na ovaj drugi 1.4motor. Mjenjaci tj zvona su ista i pasu, kao i zamasnjaci kojeg bi ja upotrijebio sa manjeg motora skupa sa kvačilom. Zbog jednostavnosti svega. To je posao kojeg netko tko zna šta ino čemu se radi odradi u 1dan sa gubljenjem vremena oko sitnica.

ovaj gore optimistični momak bolje da je lagao strankinje nego se hvatao swapa pa njega ne slušaj :cice:

pitaj ako te šta još zanima a možeš i slike jednog i drugog motora okaciti

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

mislim ja sam elektronicar po struci pa nije problem a decko je mehanicar i radio je swapove vec u fiate i alfe. ali ovo mu je prvi reno na moj nagovor XD

a nikad nije radio sa njima a znam da postoji razlika nekad s mjenjacima itd pa kazem bolje da pitam ako je netko radio.
ovaj 1.1 je obican karburator znaci nije monopoint.

motor 1.1 karburator zupcasti itd

motor 1.4 monopoint energy motor

Link to comment
Share on other sites

Mjenjaci ti Nisu problem. A ni monotpiont ili skrb ako su motori generacijski isti. A kod tebe jesu.

go&play

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.