Jump to content

Thalia 1,4 55kw preskočio zupčasti?


frenchkey

Recommended Posts

Kako kome. Netko nema za noviji auto pa popravlja stari..

Tak se nekad radilo sa svim autima. Ak su klipovi ok, sredi se glava i novi remeni i napinjaci i vozi dalje..

A sumnjam da za 3600 kn mozes kupiti bolji auto nego kakav on sad ima. I ja bih popravljao, ili nabavio drugi motor. Zapravo nebi imao remen 8 godina gore..

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nisam mislio doslovno, ma da ako se ne varam, jedan kolega s foruma je i kupio Thaliu za slicnu svotu.
Nemam ništa protiv jeftinih auta, svatko nek vozi ono što može održavati. 

5 hours ago, ivan.martinko said:

Zapravo nebi imao remen 8 godina gore..

E to je ključno.

Link to comment
Share on other sites

Zašto ne imati jedan stari auto?

Ja imam lanciu y 2001g, platio je 800kn, promjenio sva tri hladnjaka, brtvu glave i distribuciju, uredio glavu i sve sto ide s tim, nešto senzora, svjećice, kabele, tekućine, novi kod ključa i tako još neke sitnice.. došla me sve skupa sa registracijom oko 5000kn 

Klima, servo, centralna, stakla na struju.. za švrćkanje po selu i do posla tih 2km je top, troši ispod 6litara i sve je bas jeftino za nju.. i ne moram paliti dizela za tih 2-3-4km 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Koliko bi te izašli navedeni popravci i dijelovi da nisi mehaničar? "Malo" više od 5k.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Naravno da bi, zato sam je i uzeo jer sam imao “računicu” :dobroje:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sad kad citam ovo, sjetih se da je moj motor kaj sam piknuo od dacie u thaliu 2011. god, remen nisam dirao kolko me pamcenje sluzi a vec napravio 40 hiljada + 44 prije mene imao motor 🤔 kad sjedne plata zovem Anđelka :D

Edited by josipp
Link to comment
Share on other sites

A meni viču da sam budala sto sam odmah nakon kupnje auta obavio veliki i mali servis...za svoju sigurnost...
Vrag nikad ne spava,a tko i zna kad je što mjenjano...i koliko auto ima stvarnih km.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Tako sam i ja prosle godine kada sam uzeo Clia svo remenje promjenio, sve tekucine i filtere. 

Sto je sigurno je sigurno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Baš,sta ja znam tko je što brljao po Laguni prije...i jel je napravio ili nije. Nek mi zvizne remen i ode hrpa love...ovako mir.

Ostalo mi jos leteće i ulje u mjenjaču za promjeniti...

Link to comment
Share on other sites

ja kad sam kupovao klijača gazda je govorio da je zamijenio svo remenje i stvarno se vidilo da je mali remen nov. Vrag mi nije dao mira pa sam rekao mehu da malo to provjeri. Zamijenio je dva nosaca i zupčasti.

Link to comment
Share on other sites

Morate svhatiti da ne gledaju isto vlasnici thalije od 500€ i clia od 5000€ i lagune auta vise klase od 10 000€ .. ovaj od 10 ima najvise lufta inace valjda nebi kupio auto te klase, ovaj s thaliom je kupio auto da se giba, dok su kotaci na mjestu nije mu bas drago ulagat ak nemora (sigurno nema taj auto zbog ljepote)

Ja kad sam uzeo Goldena sam u mehaniku 3000kn odmah ulozio, remenje remenica nosac auspuha i tak koja sitnica. Jos koju tisucu u exterijer , gume 2000.

A netko kupi taliju za 5000kn i vozi se , to je zivot.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.