Jump to content

Sama se gase i pale svjetla


quaterbeck

Recommended Posts

Tijekom vožnje dok su upaljena svjetla sama se ugase da bih na prekidaču ugasio svjetla i ponovo upalio i svjetla rade a ponekada i trepere. Dali je to znak da je ručica svjetla na izdisaju ili mi možete preporučiti što pogledati da nije masa ili slično. Radi se o twingo 1 1996.g

 

Link to comment
Share on other sites

mozda je rucica, mozda je masa, mozda neki treci kontakt... nije novost da rucice odlaze al opet ne znaci da je do nje... nisam ti bas pomogel al jbg

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

imaš li funkciju automatskog paljenja gašenja svjetala na scenicu ovisno jeli svjetlo ili mrak?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

imaš li funkciju automatskog paljenja gašenja svjetala na scenicu ovisno jeli svjetlo ili mrak?
Twingo '96. [emoji23]

Vjerovatno ručica radi problem

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

uh, nisam vidio zadnju rečenicu ?

logan ju je jeftino nabavljao na Siluxu, ispod 100kn 

Link to comment
Share on other sites

S obzirom na godište auta ne bi bilo loše uzeti novu ručicu pogotovo za te novce. Moj je 10god mlađi i garažiran pa mi se dogodi da kad blendam slučajno upalim desni žmigavac. Ručica je olabavila, ima praznog hoda koji prije nije imala...

Link to comment
Share on other sites

Na twingu se voli podrobiti unutra baš ta lijeva ručica, imao sam i ja taj slučaj na Ph. 2. Nije se moglo upaliti dugo svjetlo, žmigavci su nešto zezali itd.

Link to comment
Share on other sites

French se dobro sjeća, bolje do mene. Da, ručica svjetala je izgleda Twingova mana. Na mom je već dvaput mijenjana.  Zadnju sam kako je French već napisao kupio kod Siluxa i još uvijek radi.

Ja bih se prvo fokusirao na nju. Logan mi je također imao istu grešku tako da je po mojim iskustvima to loša karika kod Renaulta malo starijih generacija. 

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima koji su se uključili u temu da pomognu u rješavanju problema, naručiti ću novu ručicu pa vas sve informiram u svakom slučaju svima još jedno veliko HVALA.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, logan said:

French se dobro sjeća, bolje do mene. Da, ručica svjetala je izgleda Twingova mana. Na mom je već dvaput mijenjana.  Zadnju sam kako je French već napisao kupio kod Siluxa i još uvijek radi.

Ja bih se prvo fokusirao na nju. Logan mi je također imao istu grešku tako da je po mojim iskustvima to loša karika kod Renaulta malo starijih generacija. 

kod logana je ista kao kod megana 1, a ona se da rastaviti i očistiti kontakte

Link to comment
Share on other sites

Gdje se nalazi masa za svjetla dali tko zna pa da i to pregledam

Link to comment
Share on other sites

On 23. 11. 2018. at 13:43, frenchkey said:

kod logana je ista kao kod megana 1, a ona se da rastaviti i očistiti kontakte

Kod Logana da ali kod Twinga je drugačija. Probao sam je rastaviti i uspio ali više nije bilo rješenja za ponovno sastavljanje pa je završila u smeću. :plazi:

Link to comment
Share on other sites

zato sam mu i rekao da kupi novu, a ti rastavi svoju od logana ako ti se gubi svjetlo na tabli

Link to comment
Share on other sites

Evo ekipa zamijenio ručicu svjetla rade pun pogodak. Ukupan trošak 119kn. Lijep pozdrav svima koji su se uključili u temu

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

I ja sam svoju kupio kod Siluxa. Mislim da sam je tada platio čak manje od 100 kn ali su imali samo crnu iako je originalna bila sive boje. Kod mene je to već druga zamjena jer je prethodni vlasnik (ili vlasnici) već mijenjao pa na Twingu zatekao neku također crnu koja je izgledom bila drugačija od originalne iako je bila kompatibilna. Pretpostavljam da je bila od nekog starijeg Renault modela.

Link to comment
Share on other sites

JEDINO JE SA NOVOM RUČICOM SADA PROBLEM KADA SE UPALI ŽMIGAVAC I PRILIKOM VRTNJE VOLANA NE ISKLJUČUJE SE SAMO, NEGO GA JE POTREBITO MANUALNO ISKLJUČITI A SVE OSTALO ŠLJAKA ZER GUT  

Link to comment
Share on other sites

Ne viči!

Nisi dobro montirao pa onaj pimpek koji to vraća nije sjeo na svoje mjesto

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

trebas skinut masku oko volana, maska je iz dva djela, prvo donji dio skidas - dva torxa s donje strane... dalje se ne sjecam al nije SF... ak nemas set torxeva nemoj ni pocinjat...  

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Moja već ponekad kaziva znakove umora pa cu početi razmišljati o još jednoj zamjeni. Čudno mi je što nekada dimmanje osvjetljenja instrument table kasni ili treperi a primjetio sam da i kod prebacivanja dugo/kratko malo kasni. Također i Loganova je na samrti. Prije par dana sam na kratko ostao bez kratkih svjetala kad sam prebacivao duga/kratka. Srećom u pretljažniku imam spremnu jednu koju sam skinuo s nekog razbijenog Logana.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da nema Twinga 1 kojemu nije riknula ručica od svjetla/žmigavaca. Plastike u umutrasnjosi su tvrde i krte na tom autu i lako pucaju. Sjećam se da se meni zdrobilo nešto unutra kad sam palio duga svjetla i nakon toga ih više nis mogao upaliti, kontrolke žmigavaca i još nečega se nisu palile,... Koma.

Riješeno kupnjom rabljenog dijela, auto je prodan nedugo nakon toga pa ne znam koliko je držalo vodu, ali vjerojatno nije dugo [emoji4]

 

 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.