Jump to content

Sama se gase i pale svjetla


quaterbeck

Recommended Posts

Sinoć sam pomicao Twinga ispred garaže i pri tom ostavio da radi s upaljenim svjetlima. Iznenadio sam se kad sam primjetio da se na par sekundi ugase u ponovno upale stražnja pozicijska svjetla. Prvo sam pomislio da mise učinilo a onda sam stao i promatrao. I doista, stražnja svjetla se potpunu pogase a na instrument tabli pojača intenzitet svjetla kao kad su danju svjetla ugašena. To se ponovilo 3 - 4 puta roku od nekoliko minuta. Već sam ranije primjetio da mi se u vožnji pojača intenzitet osvjetljenja instrumenata ali nisam znao razlog. Za to vrijeme glavna svjetla uredno svijetle bez bilo kakvih promjena. Ovo je vrlo opasan pojava jer tijekom vožnje noću uopće nisi svjestan da ti ne rade stražnja svjetla što može biti kobno. Očigledno da se ponovno radi ručici prekidača svjetala jer ne vidim koji bi bio drugi uzrok.Ovo je najmanje treća ručica do sada jer sam na Twingu kad je kupljen zatekao neku drugačiju  od nekog drugog Renault modela. Ova iz Siluxa koja je izgledom identična originalnoj je stara nekih 3-4 godine i po svemu sudeći trebam hitno novu .

Link to comment
Share on other sites

nikako ti da od..beš taj Silux :ludkozmija:

 

btw, ja danas gledam dok je majstor vozio u rikverc s dizalice dali rade rikverc svjetla (mijenjao prekidač na getribi) kad ugledah ne radi desni štop. Inače ko zna kad bi vidio

Link to comment
Share on other sites

A di bude našao kvalitetniju ručicu? :)

Nije baš da za twinga ima puno dijelova okolo. Original su kvalitetnije naravno, ali rabljene su i stare i lutrija je kad će riknuti.

Imao sam sličan kvar i dilemu nova zmjenska vs stara rabljena i odlučio se za ovu drugu opciju. Koliko je izdržalo ne bi znao jer je auto prodan godinu dana nakon toga. Isto se nije mogla jednostavno rastaviti stara ručica, a i kod mene je baš bio zdrobljen mehanizam.

Edited by Alen
Link to comment
Share on other sites

A kako bih ja bio primjetio da mi ne rade pozicije i osvjetljenje tablice? Čovjek bi očekivao da zbog veće struje i opterećenja izgore kontakti dugih/kratkih svjetala s čime sam već imao iskustva. 

Link to comment
Share on other sites

Čak ni Silux trenutno nema prekidač za svjetla/žimagavce od Twinga. Idem dalje u potragu...

Link to comment
Share on other sites

Pitaj u Auto Stanic, imaju polovne i nove dijelove. Meni su bili full susretljivi i povoljni

Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Naručio sam ponovno od Siluxa ručicu-prekidač svjetala za Twinga. 111 kn pa sam usput naručio i stražnje kočione cilindre  jer sam dobio besplatnu dostavu. Danas je stiglo pa neći stići zamijeniti prije povratka s meeta u Slavonskom Brodu. 

Link to comment
Share on other sites

Stigla je od Siluxa nova, možda potraje i dvije godine jer sam vratio natrag LED žarulje pa preko nje teče manja struja :bigl:. Nisam je još stigao zamijeniti pa vozim samo s oborenim svjetlima jer najčešće ostanem u mraku kad s dugih vratim na kratka.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

French je bio vidovit ili zloslutnik. Ni dvije godine nakon zamjene ručice svjetala na Twingu, ponovno imam problem. Ovog puta svijetla uopće ne rade, ni duga ni kratka. Nisam imao dovoljno vremena za ispitivanje zbog novonastalih obiteljskih okolnosti pa neću još tražiti novu dok ne budem siguran da je u njoj problem. Istodobno me isti problem pogodio i na Loganu ali tu sam privremeno riješio problem s polovnom ručicom svijetala koju sam poučen ranijim iskustvom nabavio i uvijek nosio sa sobom.

Link to comment
Share on other sites

vidiš da je to bilo 2021. Dvostruko je premašila moja očekivanja :bigl:

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.