Jump to content

TPMS gašenje


robimarko

Recommended Posts

Pozdrav svima,

naime prema svemu što sam iskopao prije nabavki felgi za zimske gume moj Clio IV nema direktni TPMS nego indirektni preko ABS senzora.
A nisam bio pametan pa pogledao preko Pyrena, naravno nabavio felge i nisam ventile sa senzorima uzeo.
Pa sada stalno imam Check tyre pressure senzors lightshow na tabli, pokušao sam ih ugasiti preko DDT4ALL-a ali ovaj moj ELM327 izgleda i ne radi najbolje jer dobijem error prog.
Pyren nažalost još uvijek nema tu mogućnost,a CLIP nemam.

Je li netko uspio preko Pyrena ili DDT4ALL do sada ugasiti TPMS warninge?

Link to comment
Share on other sites

Ja sam isto kupija felge i sve sam konta da cu prebacit sa originalnih al su mi rekli 3 vulkanizera da nece to radit jer ce puknit. Moj meho nije uspija ugasit. I reka mi je da koliko on zna se i ne može ugasit. I onda sam kupija 4 nova original za 700kn u momka sta radi u roce. Tako da i nije svako zlo za zlo jer sad samo prebacujem felge onako bi opet sve moralo skidat

 

 

Link to comment
Share on other sites

Da sam bio pametniji pa pogledao dijagnostikom prije montaže onda bi kupio senzore.
Kinezi prodaju set za cca 50 dolara, a kod nas doslovno isti 300kn komad.
Ali je sada kasno i ne mislim opet plaćati demontažu i montažu radi ventila.

Vjerovatno se jedino s CLIP-om da ugasiti.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Na kraju sam uspio jučer.
Mora se na 2 mjesta ugasiti i onda se ne žali više.
Ugasio sam odmah i da automatski iza briše staklo kada u rikverc ubacim, te upalio skandinavska svjetla ali to mi nije radilo.
Napišem mini tutorial, mora se preko DDT4ALL za TPMS, meni je čak ovaj kineski ELM327 to odradio

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, robimarko said:

Na kraju sam uspio jučer.
Mora se na 2 mjesta ugasiti i onda se ne žali više.
Ugasio sam odmah i da automatski iza briše staklo kada u rikverc ubacim, te upalio skandinavska svjetla ali to mi nije radilo.
Napišem mini tutorial, mora se preko DDT4ALL za TPMS, meni je čak ovaj kineski ELM327 to odradio

koja godina ti je auto? ja se sa tim isto mučim doduše na fluencu. rekli mi u servisu da se to neda ugasiti

Link to comment
Share on other sites

2015.
Vjerujem da je i na Fluencu slicno

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Znači neću detaljno, trebate imati DDT4ALL sa bazama.
Lako se googlanjem nađe.

U početnom prozoru odabrati serial port ispravan te zakačiti Connected mode.
Nakon što se glavni prozor pokrene odabrati model auta, u ovom slučaju je to X98 - CLIO IV, te kliknuti povećalo kako bi skenirao dostupne ECU-e.
Nakon što ih sve skenira postat će dostupni za odabir, za TPMS odabrati T4_BCM_DDT2000 te pod TPMS odabrati TPMS System - Configuration.

Preporučam nabaciti screenshot kako uvijek znate što je bilo tvornički, zatim omogućite Expert Mode te u WRITE polje kod TPMS_PRESENCE_SSPP upisati "0" i kliknuti na Write/Send.
Onda bi se odmah trebala pojaviti greška za senzore ako nije već prije.
Kod mene je tvornički izgledalo kao na prvoj slici.

Onda treba otići na Instrument tablu tj. kod mene je to Tableau de bord.
Onda na Configuration page 2 i tamo imate TPSM Type kojega treba prebaciti u Not present, naravno prvo treba omogućiti Expert mode.
Zatim na Write i na kraju dolje imate 2 gumba, kod mene je desni onaj kojega treba stisnuti za programiranje, piše Prise en compte des configurations.
To će vam isprogramirati tablu za nekoliko sekundi te bi onda i TPMS erorr trebao nestati.
Malo je nezgrapan tutorial jer nisam hrpu toga slikao, nadam se da ćete shvatiti.
Jako je moćan alat ali nije skoro ništa objašnjeno niti user friendly.

Sada gledam kako upaliti da mi se kratka svjetla automatski pale.

tpms-tvornicki.PNG

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

kako znati dali Clio IV redizajn 2017.  ima ventile za pritisak u gumama ili uzima podatke preko ABS jer mi dva vulkanizera tvrde sasvim suprotno.......

Link to comment
Share on other sites

ispusti jednu gumu malo znacajnije pa ces znat... tpms prati stvarno stanje, prek abs-a mora racunat...

znaci moralo bi javit odmah ak ih imas (dok auto stoji)

naravno to napravi ak imas pumpu kraj sebe il kad si na benzinskoj

 

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

 

 

 

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Ja imam na ventile, i nikad mi nije javilo dok je auto stajalo da je guma prazna. Tek kad bih krenio. Doduše nikad to nije bilo puno izdušeno, pa možda zato. Al uvik u vožnji bi javilo.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

tpms je aktivno mjerenje tak da bi trebal javit odmah... ak ti je guma zbusena, a oni ne jave dok ne krenes onda je to drek... meni mjeri prek abs-a i ne javlja nis ak padne za 0,1/2/3...


Sent from my SM-A530F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ne znam za koliko treba past da bi mi javila. Al obicno to bude kod promjene setova. Do sad mi je javilo par puta i svaki put u vožnji. I to cak nikad na kratkoj cesti. Uvik je bilo na dužoj. Jel slucajno ili ne, nemam pojma.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Evo i ja sam uspio ugasiti TPMS sa  DDT4ALL na Cliu 2016.g.  , Hvala Robimarko imaš pivo😀

PS se može možda sa  DDT4ALL uključiti zadnja parking kamera ?

Link to comment
Share on other sites

Znači neću detaljno, trebate imati DDT4ALL sa bazama.
Lako se googlanjem nađe.

U početnom prozoru odabrati serial port ispravan te zakačiti Connected mode.
Nakon što se glavni prozor pokrene odabrati model auta, u ovom slučaju je to X98 - CLIO IV, te kliknuti povećalo kako bi skenirao dostupne ECU-e.
Nakon što ih sve skenira postat će dostupni za odabir, za TPMS odabrati T4_BCM_DDT2000 te pod TPMS odabrati TPMS System - Configuration.
Preporučam nabaciti screenshot kako uvijek znate što je bilo tvornički, zatim omogućite Expert Mode te u WRITE polje kod TPMS_PRESENCE_SSPP upisati "0" i kliknuti na Write/Send.
Onda bi se odmah trebala pojaviti greška za senzore ako nije već prije.
Kod mene je tvornički izgledalo kao na prvoj slici.
Onda treba otići na Instrument tablu tj. kod mene je to Tableau de bord.
Onda na Configuration page 2 i tamo imate TPSM Type kojega treba prebaciti u Not present, naravno prvo treba omogućiti Expert mode.
Zatim na Write i na kraju dolje imate 2 gumba, kod mene je desni onaj kojega treba stisnuti za programiranje, piše Prise en compte des configurations.
To će vam isprogramirati tablu za nekoliko sekundi te bi onda i TPMS erorr trebao nestati.
Malo je nezgrapan tutorial jer nisam hrpu toga slikao, nadam se da ćete shvatiti.
Jako je moćan alat ali nije skoro ništa objašnjeno niti user friendly.

Sada gledam kako upaliti da mi se kratka svjetla automatski pale.
tpms-tvornicki.thumb.PNG.c0ccb48e30183f88f2372739ec598f2c.PNG
Koliko dobar obd2 adapter treba da bi ddt4 radio? Mogu li iskljuciti scandinavian mod - svjetla stalno upaljena i upogoniti senzor za svjetla i kako (ovo drugo nije nuzno)

Jel ovo ok link?

https://github.com/cedricp/ddt4all/releases

Link to comment
Share on other sites

Ništa posebno, ELM327 radi normalno.

Možeš paliti/gasiti scandinavian mod.

To je link na DDT4ALL ali bez CLIP baze pa nemožeš ništa.

Googleanje će te brzo dovesti do verzija s CLIP bazom.

Link to comment
Share on other sites

Googlanjem sa moba sam naisao na viruse i trojance. Bum probao doma na kompu.
Ak imas neki link posalji na PM.
Ali moram znat turorial, da nebi skurio nekaj od struje..

Link to comment
Share on other sites

Mislim da imam negdje od rusa link pa posaljem.
A turorial ces tesko naci

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ajd ak nađes, a mozda nađem nekig tko zna kaj treba utipkati u prog.

Link to comment
Share on other sites

ima li negdje upute kako se to sve instalira na laptop?

Link to comment
Share on other sites

baš sam i ja to mislio pitati.. našao sam stariju za windows sa bazom 5.5.0. iz 2019:

https://cloud.mail.ru/public/4mtR/2PLQ7JcmG ili https://mega.nz/file/ViJH3QKY#ASF5EO6WIZ09C9QgkeEC7a_PgJpAlNqMx8zU3k6dQKw

sad ima novija verzija ali bez baze:

https://github.com/cedricp/ddt4all/releases/download/V2.0/ddt4all-installer.exe

"u studenom 2020., autor programa prešao je na Python3 i sukladno tome obnovio program github.com/cedricp/ddt4al...2.0/ddt4all-installer.exe unutra nema baze podataka, ecu.zip se mora dodati ručno"

baza 2021: https://mega.nz/file/Aj5EkAAC#r7cdeqwQBzT2DGAD_APlNtB1355_EY8f1hRmkYChNNU

kako ručno dodati ecu.zip u novu aplikaciju?

sve je to na stranici koju sam u chromeu preveo sa ruskog na hrvatski i ima video u kojem također ne vidim kaj lik klikće jer je rezolucija kamere loša.

https://www.drive2.ru/b/498093336985338243/

 

 

Link to comment
Share on other sites

Instalirao i promijenio obracun prosjecne potrosnje

Poslano sa mog koristećiTapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.