Jump to content

Problem sa jakim orošavanjem prednjih farova


Alpina

Recommended Posts

Kako naslov kaže, imam problem sa jako orošenim prednjim farovima. Dali se može far odvojiti pa da ga se fino pobriše iznutra i ponovo zaljepi i zasilikonizira ili zadihta ili se to nemože napraviti pa se radi drugačije?

IMG_2083.jpg

Link to comment
Share on other sites

Teoretski može ali zaheban je posao rasturanje farova. Ovo je baš veliko orošavanje, ako su svi čepovi na mestu, far je negde pukao

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

puknut far ili fali poklopac. Ja sam moj sušio fenom kroz rupu od kratkog, a zrak je izlazio kroz rupu od žmigavca. skinute žarulje, naravno

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, frenchkey said:

puknut far ili fali poklopac. Ja sam moj sušio fenom kroz rupu od kratkog, a zrak je izlazio kroz rupu od žmigavca. skinute žarulje, naravno

Jesi uspio tako sredit stvar da ti nije više bilo orošavanja? Jesi ga zadihtavao nakon?

Link to comment
Share on other sites

Očistili smo farove iznutra i posušili frend i ja. Bilo je po decilitar vode u svakom. ???

Zanima me kako je toliko vode bilo u njima a da nigdje nisu puknuti??! Mislim ono...što trebaš napravit da se takvo što desi?

Link to comment
Share on other sites

I meni se ovo događa na jednom faru, ali na njemu postoji jedna mala mikropukotina kroz koju uđe vlaga sad kako su bile magle ili kad je bilo mokro. Osuši se u predjelu kroz kojeg tuče far, ali rubovi su i dalje mokri. 
Pitanje, da li bi mogao imati sa tim problema na tehničkom?
Trebao bi skinuti far, odvojiti plastiku od kučišta, osušiti iznutra zakrpati pukotinu i sve ponovo zadihtati i vratiti na mjesto. Ovaj dio sa odvajanjem fara od kučišta mi se čini zeznut, neki to rade tako da stave far u pečnicu, a neki uz pomoć fena zagriju rub i polako odvajaju.

Zadnja opcija je kupovina novog fara ?

Link to comment
Share on other sites

 

50 minutes ago, Alpina said:

Očistili smo farove iznutra i posušili frend i ja. Bilo je po decilitar vode u svakom. ???

Zanima me kako je toliko vode bilo u njima a da nigdje nisu puknuti??! Mislim ono...što trebaš napravit da se takvo što desi?

Ako je auto udaren s prednje strane možda su farovi pukli s donje strane (gdje se ne vidi). Jesi pregledao gumene kape, koje dolaze kao poklopac gdje se umeću žarulje u far, da nemaju puknuće? 
Pretpostavljam da si sada te gumene kape dobro namjestio pa ukoliko se sada javi voda u faru onda je negdje puknut.

Link to comment
Share on other sites

Meni je jedan poklopac zarulje ispao. Sada ste me podsjetili na to.
Uglavnom. Nisam za vikend niti ikada do sad imao ni kapljicu orosenog na faru.

Dapace, po mojoj nekoj logici se orosenost tako rjesava, da faru das da vlaga ima kamo izaci. A orositi se po meni moze samo zbog mikropukotina na dijelu stakla.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Rješen problem farova! Problem je bio u brtvi koja se nalazi između crnog kučišta fara i plastičnog stakla fara. Iz nekog razloga brtva je 'pobjegla' iz svog kanala (ako uopće postoji pravi kanal i držim da konstrukcijski to nije najkvalitetnije rješeno). Odvajati far na dva djela mislim da nije pametno i nebih to savjetovao. Kupio sam vrhunsku Bizon silikon masu sa jačom snagom ljepljenja i zalio brtvu tj područje gdje se brtva nalazi. To je to. Svaki far ima dva mala oduška za izbacivanje vlage s tim da su gornji odušci zaštićeni gumenim crijevom valda da nebi voda ulazila ili sl. Crna plastika fara nije bila nigdje puknuta tj cijeli je far potpuno čitav i uredan sad. Nema voda gdje ulaziti ako far kao cijelina nije puknut ili porozan, jedini otvor na faru su ti njegovi odušci za zrak koji valda moraju postojati. Proizvođač fara je njemačka Hella i piše iza made in slovenia. 

Ostaje mi još eventualno malo ispolirati farove jer mislim da su malo zamatirali pri vrhu. Koliko košta poliranje farova u autopraonicama? Ako znate gdje je povoljno?

 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam platio 50 kn po faru poliranje. Frend kod Karlovca mi je radio. Imaš slike u mom projektu Twingo dCi - Twilight of the thunder God skroz na prvoj strani. 

Link to comment
Share on other sites

On 12. 01. 2019. at 9:44, trigi said:

Koliko su stari farovi/auto ?

2008 godina, farovi također originalni od auta tj nisu mjenjani sigurno.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.